Żywioły Saszy – Ogień
powrót do forum 1 sezonu

To jest tak złe, że na miejscu rezysera tego gniota popelnilabym rytualne samospalenie pod siedziba TVNu... To jest tak złe, że osoba pracująca w mięsnym przy rozbiórce wieprzowiny po obejrzeniu 1 odcinka dostanie wiatru w żaglach i zostanie scenarzystą pracującym dla TVNu, bo zrozumie, że NIC nie trzeba umiec w tym kraju , zeby robic seriale dla najsłynniejszej komercyjnej telewizji w Polsce. To jest tak strasznie nakrecone , ze ja sie zastanawiam czy gość piszący ten scenariusz nie dał rady przeczytać grafomanskiej 900stronicowej powiesci pani B autorki tegoż dzieła i po prostu nie ogarnał jak 900 stron włozyc w kilka 40 minutowych odcnkow, czy po prostu dostał 200zł zamiast 20.000 i sie najzwyczajniej w świecie zemścił???!! A czlowiek, ktory to filmował? to kadrowanie kamerą ala szkola z TV ojca Rydzyka? a ten tragiczny montaż? a rezyser, ktory totalnie nie zapanował nad rzeczywistością i puscił to w świat? KIM SĄ CI LUDZIE?? Chryste... Czy panna Boczarska kiedykolwiek przestanie mowić z ta manierą szeptu w głosie jak mysz spod miotły i strzelac oczami na prawo i lewo? I te dialogi: "a kto? mis koralgol. cześć. cześć" SERIO? Tak źle nakręconego, nieprzemyslanego, zle sfilmowanego serialu nie widziałam dawno. Praca kamery to podręcznik na warsztaty filmowe pt : " jak nie robić seriali w XXI wieku" . Słusznie Braciak w ostatnim wywiadzie stwierdzil, ze "wszytskie seriale TVNu sa takie same, wszedzie aktorki w za duzych swetrach patrzące na Warszawę "... tu patrza na Łódź.. Kadry są tak zle krecone, ze spokojnie mogliby nakrecic cały serial w jednym pomieszczeniu i nikt by sie nie skapował. Zawsze zbliżenia tylko na twarz i tors... jak komputer to tylko na komputer. jak ulica to tylko z góry na dół . To jest tak tępe, tak niskie, tak dalekie od słowa sztuka i oryginalność.. Mysłałam , ze Ojciec Mateusz jest przewidywalny, ale TO to jest dno dna.

Vendetta_007

Myślałam, że jestem niesprawiedliwa, czepiam się, nie znam się, złośliwość przeze mnie przemawia....jednak niestety nie tylko przeze mnie :D Tam popis amatorszczyzny jest w każdej dziedzinie. A wydałam na to całe 15 zł...producenci powinni płacić za to wielkie fury hajsu, że ktokolwiek raczył zmarnować na to czas.

ocenił(a) serial na 1
Rekinekmatolek

Nie , nie jestes niesprawidliwa, nie czepiasz sie , ani nie przemawia przez Ciebie (ani mnie) zlosliwosc. Po prostu masz poczucie estetyki i jestes inteligentna . Do tego, nie lubisz byc wkręcana , że coć jest wartościowe kiedy naocznie widac ,że nie jest. Nawet powoli zaczynam współczuć autorce pani B , że tak ją wkręcili, chociaz nie czytuje jej powieści.. W dzisiejszych czasach Netflixa, HBO i tych wszystkich niesamowicie nakręconych seriali brytyjskich i amerykanskich nikt juz nie ma prawa wciskać nikomu takiego gówna. Jest XXI wiek... HELLO???? brak szacunku do widza..

Vendetta_007

Jezu ale sie usmialam! Musze obejrzec pierwszy odc tego gniota!

okidokinaobloki

Znacznie śmieszniejsze jest obwoływanie gniotem filmu, którego się nie oglądało.
Nawet pierwszego odcinka.... :)

ocenił(a) serial na 1
okidokinaobloki

okidokinaobloki błagam nie oglądaj... bo im podbijesz oglądalność i jeszcze zrobią drugą serie...

Vendetta_007

No po prostu wszystko złe i tragiczne - jeszcze tylko zabrakło dodać, że pogoda w filmie jest nie taka i krytyka będzie kompletna, można rzec - profesjonalna... :)

ocenił(a) serial na 1
jan_niezbedny0

o kurcze ... masz racje- nie napisałam o pogodzie, byłoby bardziej profesjonalnie! więc dopisuje : "w tym serialu pogoda jest bardzo ładna.dlaczego? bo to jedyna rzecz na którą "filmowcy" nie mieli wpływu ". grrrrrr

Vendetta_007

Nieee, no jak "jechać" profesjonalnie, to już po wszystkim - po pogodzie też!

jan_niezbedny0

Krytycy się znaleźli,jak sama nazwa wskazuje wszystko krytykują,krytyczne są ich te komentarze,w życiu obejrzeli ze cztery filmy i jazda po całości,Magda Boczarska kiepsko gra,a kolor włosów powinien mieć inny odcień,żenada.

Vendetta_007

https://satkurier.pl/news/200763/player-rezygnuje-z-modelu-avod-koniec-bezplatny ch-tresci-akt.html

Vendetta_007

Polecam fragment w którym czytamy jak to wspaniałe seriale jak ten wyżej opisany, stają w szranki z najlepszymi produkcjami. :-))))

ocenił(a) serial na 1
Chlor_3

Ychy ychy ;) dobre, dobre .... "z najlepszymi produkcjami" znaczy z jakimi? Pewnie tak światowymi jak m jak miłość i pierwsza miłość i jeszcze jakas tam miłość i miłość do kwadratu i listy do M czesc 66ta, brzydula itd? Czy z takimi jak Sukcesja, Newsroom, gra o tron, od nowa , gambit królowej itd itd itd.... ? ;-) nie twierdzę, że wszystkie seriale polskie są złe, ale 90% jest złych i są oglądane z braku laku i dlatego, ze Polacy chcą po prostu usłyszeć coś po polsku;-) .mamy polskich aktorów i wypadałoby ich oglądać, a ze ci biedacy nie maja w czym grac to grają w tych bzdetach i potem się wstydzą wyjsc z domu po bułki na dół.
Porównywanie polskich seriali do swiatowej czołowki to jak porównywanie korony krolow z Grą o tron. ..

Vendetta_007

Dobrze powiedziane. :-) Dodatkowo każdy TVN -owski gniot jeszcze musi pobłogosławić Kubuś Wojewódzki w swoim programie. Jak on tam się podnieca na tej sofie każdym syfem, który ląduje na Playerze. Zaraz gwiazdy taniej szmiry w ustach Kubusia urastają do rangi Gustawa Holoubka. ;-) Niektóre tandety jak niesławny serial " Belle Epoque " to chyba nawet przerwali produkcję po kilku odcinkach bo to była taka żenada. :-)

ocenił(a) serial na 1
Chlor_3

Oczywiscie. Rączka rączkę myje. .. A Belle Epoque to przykład w punkt, to było tak tragiczne ,że nawet Cielecka nie dała rady tego biedaczka uratowac. Z ust mi wyjałeś te Belle Epoque, przypadkiem wczoraj na youtubie trafilam na fragment tej tragikomedii gdzie drewniany Malaszynski wypowiadal swoją drewnainą kwestie i to bylo tak zenujace , ze wzielo mnie na mdlosci. On nawet jednego zdania autentycznie nie potrafi wymówić .. Jest jedyny dobry kadr tego serialu i znajduje sie w czołowce jak ta dorozka jedzie ulica i jest filmowana od tylu i ktos nawet filtr nalozyl na obraz zeby zrobic scenografie ala Londyn Kuby Rozpruwacza niczym z filmu braci Hughes From Hell . Tylko, że to jest 3sekundowa czołówka serialu hahaa a jak juz sie sam serial zacznie to wstyd jakich mało.. ŻENUA

Vendetta_007

Święta racja, Małaszyński w tym szajsie wyglądał jak gdyby cierpiał na piernamientne zatwardzenie jak mawiał klasyk Marian Paździoch. ;-) Łaził z jakimś workiem na plecach i bredził coś pod nosem. :-) Nasi rzemieślnicy próbowali naśladować wirtuozów i stworzyć klimatyczny hit a okazało się że przy tym dziadostwie to nawet Teletubisie mają więcej uroku. ;-) Pamiętam jak jeszcze się ośmieszyli, kiedy jakiś buc z TVN bredził coś o emisji tego g...na w USA. To by mieli Amerykańcy radoche gdyby to ujrzeli. :-)

ocenił(a) serial na 1
Chlor_3

Chlor chyba nie mamy wyjścia, musimy sami nakrecic serial ;-) znasz jakis utalentowanych ludzi do ekipy? ;)

Vendetta_007

Tak najeżdżacie.. że aż ciekawi mnie co polecacie :) I aż pierwszy raz umieszczam tu komentarz. Palę się z ciekawości

klauddx3

komentarza zwrotnego nie dostaniesz :D

Chlor_3

no nie wiem co wy tu chcecie od tej " Belle Epoque", ja całą serię obejrzałam, miło się patrzyło, dawno tak dobrej polskiej komedii nie widziałam :p

Ale co do Saszy to u mnie niestety jak z Chyłką, jak coś jest na wstępie tak karykaturalnie przerysowane, to mnie już nie śmieszy, więc odpadłam po pierwszym odcinku.

Vendetta_007

Bzdury...

Vendetta_007

Ups. Jakiś reżyser niespełniony? pracy w TVN nie dostał, albo projekt odrzucili? Z jadu wylewającego się z każdego zdania , widać że jakaś trauma nieprzepracowaną. Jest kilka dobrych grup dla zakompleksionych, po co używać FILMWEB?

Vendetta_007

dzięki- właśnie miałam obejrzeć :D:D:D Jeśli to jest tak złe jak grafomańskie powieści pani B z seri o profilerce Saszy to podziękuję;)

ocenił(a) serial na 1
Vendetta_007

Zalogowałem się specjalnie na Filmweb, pierwszy raz od cholernie dawna, tylko po to by akurat temu "tworowi" dać zasłużone "1". Stwierdziłem, zobaczę co w komentarzach, bo może tylko ja poczułem się zniszczony tym serialem, na właściwie każdej jego płaszczyźnie, a tu pierwszy komentarz, który wyczerpuje temat. Znośnego tygodnia życzę.

ocenił(a) serial na 1
Vendetta_007

Dokładnie.  Dodam, że trzeba mieć coś nie tak z głową, żeby adaptować cykl książek od TRZECIEGO tomu.

Vendetta_007

ten serial ma podstawową wadę 90% polskich gniotów - szept, szeptem pogania a w tle wybuchy. kazdy polski serial czy film oglądam z polskimi napisami. tych niestety w playerze brak. historia fajna. fajnie, ze cos w koncu poza warszawą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones