PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804769}

1983

6,3 36 910
ocen
6,3 10 1 36910
4,1 17
ocen krytyków
1983
powrót do forum serialu 1983

Musiał?

ocenił(a) serial na 6

Wszystko wydaje się spoko. Netflix bedize pierwszym dystrybutorem polskiego serialu w historii. Nigdy nie otarliśmy tak blisko produkcyjnie holywood, ale przepraszam za wyrażenie kur*a mać Maciej Musiał???? Kto go wziął do tego serialu? Kto przeprowadzał Casting? Dżizas czuje, że to będzie kompromitacja z jego strony mam tylko nadzieję, że nie popsuję serialu i ogólnie trzymam kciuki za tą produkcję!

ocenił(a) serial na 6
wojtello47

https://www.newsweek.pl/kultura/filmy-i-seriale/jaki-bedzie-1983-bylismy-na-plan ie-polskiego-serialu-netflixa/ehsjzf4

Mamy odpowiedź: Maciej Musiał zna się osobiście z showrunnerem serialu, Joshuą Longiem. Miał też swój udział w powstaniu koncepcji produkcji, stąd stanowisko producenta wykonawczego. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MakoR

Pora na usunięcie Twojego konta.

ocenił(a) serial na 6
wojtello47

ty masz mniejsze osiągnięcia jako pisarz! legant prius et postea despiciant !!

wojtello47

Musiał jest jednym z pomysłodawców i jednym z producentów. Zna się z showrunnerem serialu, Joshuą Longiem z którym opracował wstępną koncepcję serialu.

wojtello47

Na Netflixie jest napisane że Maciej Musiał jest producentem serialu.

wojtello47

demonizujesz.....widocznie się nadawał....

wojtello47

Tutaj mamy odpowiedź skąd Maciej Musiał w serialu:
https://www.polskieradio.pl/9/3851/Artykul/2220403,Czy-serial-1983-bedzie-hitem

Wyjaśnia scenarzysta Joshua Long. Na początku audycji.

wojtello47

Juz wiemy ze Musial i jego kolega scenarzysta spierdoili tak jak sie tego spodziewalem.....Jak Musial dostal jedna z glownych rol rownie dobrze mogli braci Mroczkow zatrudnic

ocenił(a) serial na 2
hatti69

Musiał jest ok. Pasuje tu bardzo dobrze.

ocenił(a) serial na 5
hatti69

Raczej najbardziej spier dolił jego kolega scenarzysta. Nie za dobrze zna naszą kulturę i dialogi pisał po angielsku, które ktoś przetłumaczył po macoszemu, przez co aktorzy nie mieli szans na dobre ich odwzorowanie na planie. Może gdyby Musiał miał lepszy scenariusz, to by mógł to aktorsko udźwignąć. W każdym razie po przeczytaniu kilku wywiadów dochodzę do wniosku, że Musiał zawinił najmniej. Miał wysokie ambicje i chciał u nas zrobić serial na poziomie tych zagranicznych, a że nie wyszło, to inna sprawa. Gdyby zatrudnili jeszcze innych uzdolnionych polskich scenarzystów i konsultantów historycznych to by mogło wyjść całkiem ok.

ocenił(a) serial na 1
wojtello47

Ja po obejrzeniu zwiastuna zastanawiam się czy Musiał przeszedl ...mutacje ....przepraszam ale ten dziecięcy głosił ....masakra

ocenił(a) serial na 5
wojtello47

musiał nawet daje rade tutaj

ocenił(a) serial na 1
PrinceRoen

Nawet daje radę????? On musi dać radę - taka jego praca . Jakby tylko nawet dawał radę to nie powinien dostać roli. Mnie ten typ odpycha w tym serialu i jeszcze Karolaka mogli wziąć i Gessler co by bigos podawała , wtedy musiał miał by rolę w której by się sprawdził - próbowanie bigosu czy smaczny

ocenił(a) serial na 5
Bartolini_U

Farmazony prawisz

PrinceRoen

Z czym daje radę? Jednowymiarowa postać i praktycznie zero emocji.

ocenił(a) serial na 5
smoki151

a co ma tam robic jak taka ma role tanczyc i skakac?

wojtello47

Muisał powinien pracować w tartaku jako kłoda - tyle w nim drewna

wojtello47

Czepiacie się Musiała zupełnie nie patrząc na to, że taką gra postać. Stracił rodziców, był od młodości indoktrynowany i wychowany w wśród partyjnych elit. Oczywiście przychodzi moment, że zaczyna zadawać pytania, wątpić i wychodzić poza schemat. Jego gra moim zdaniem bardzo pasuje to portretu psychologicznego postaci.

ocenił(a) serial na 8
wojtello47

Po 1. Musiał daje radę i nie można go skreślać tylko dlatego że jest "pięknym chłopcem" na fali mejnstrimu... a po drugie miał mega wkład w powstanie tego serialu może nawet najważniejszy i bez niego wogóle by taki film nie powstał ;) proponuję poczytać o kulisach jego tworzenia...

ocenił(a) serial na 6
sirpatrick

Nie dał rady... Jest mnóstwo pięknych chłopców i dzieczyn z umiejętnościami aktorskimi patrz Zofia Wichłacz, przy której talent Musiała jeszcze mocniej "wyje"...

ocenił(a) serial na 8
kosela

Jak widać po opiniach w tym temacie ocena jego roli w tym filmie jest podzielona, więc rzecz gustu ;) ja jestemna Tak

ocenił(a) serial na 6
wojtello47

Musiał i Roznerski, ze względu na cipowatość i absolutny brak zdolności, rozwalą każdy film czy serial.

wojtello47

Akurat Musiał, którego fanem nie jestem robi w tym serialu dobrą robotę. Spodziewałem się kompletnie czego innego. Wyszło jakieś "M jak Miłość", drętwe dialogi, drętwa gra, fabuła infantylna.

wojtello47

No co? Musiał? Musiał i wystąpił.

ocenił(a) serial na 8
wojtello47

Faceci... zazdrość was zżera. Musiał jest idealny do tej roli i świetnie gra

wojtello47

Czyli jak zniszczyć w zarodku obiecujące kino. Mam nadzieję, że wycofają się z jego roli w Wiedźminie i już nawet nie chodzi mi o jego umiejętności aktorskie. On po prostu nie ma eksportowej fizjonomii.

ocenił(a) serial na 5
wojtello47

Przecież HBO produkuje polskie seriale i to nie od wczoraj.

ocenił(a) serial na 5
per333

Nie tylko HBO, na Showmaxie jest sporo polskich seriali, ale i Netflix pokazał choćby Ultraviolet.

ocenił(a) serial na 8
wojtello47

Musiał, czy nie Musiał, zagrał bardzo dobrze. W życiu bym się nie spodziewała, że chłopak udźwignie jakąkolwiek bardziej rozbudowaną rolę.
Tymczasem gra bardzo oszczędnie i dużo więcej niż poprawnie. Dobra robota.

ocenił(a) serial na 6
realkriss

Hę? Chyba oglądałam inny serial...

wojtello47

Znajomy który wymyślił razem z nim serial i napisał scenariusz pod niego, więc musiał zagrać.

ocenił(a) serial na 7
wojtello47

A kogo mieli zatrudnić? Karolaka? Adamczyka? Szyca?

ocenił(a) serial na 5
wojtello47

Akurat on zagrał przyzwoicie, mogę nawet powiedzieć że został dobrze dobrany do roli, choć jego gra dupy nie urywa.
W serialu jest więcej słabszych i gorzej zagranych ról, ale jakie to ma znaczenie jeżeli całość jest słaba i sztuczna, jak tani serial wenezuelski. Jedno co dobrze wyszło w tym filmie, to sceneria.

ocenił(a) serial na 4
wojtello47

Oglądając pierwszy odcinek serialu, miałam wrażenie, że Musiał nie daje rady... nie aktorsko (tu akurat nie mam zastrzeżeń), tylko wizualnie. Powszechnie wiadomo, że Więckiewicz potrafi "pociągnąć" każdą produkcję, dlatego jako młodego studenta moim zdaniem powinno się zaangażować kogoś obiektywnie przystojnego, żeby przyciągał wzrok nie tylko w Polsce, ale i za granicą;)

ocenił(a) serial na 5
wojtello47

a tak w ogóle to msuiał był jednym z pomysłodawców serialu

wojtello47

Myślę że gra w tym serialu bo to jego pomysł :) zatem ma pełne prawo do tego żeby brać udział w tym projekcie :)

ocenił(a) serial na 8
wojtello47

Musiał pracował nad scenariuszem i produkcją serialu więc pewnie sam siebie obsadził w głównej roli i wg mnie nie wypadł źle. W ogóle nie podobała mi się gra Olszówki, nie pasowała do roli albo ta postać była nie do zagrania. Serial ogólnie ok, z chęcią oglądałem kolejne odcinki, choć momentami straszliwie się gubiłem. Wiele kwestii wyprostowałem sobie dopiero po obejrzeniu wszystkich odcinków.

threetrees

Też czuję się wyjątkowo zagubiony w tym filmie, przynajmniej po obejrzeniu pierwszego odcinka nie bardzo wiem, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Jak na dojrzałego 43-latka te realia są mi znane, ale to może coś ze scenariuszem jest nie tak. Może potem się rozjaśni. Tak jak już wcześniej niektórzy pisali, dialogi nie są za bardzo upierdliwe, ale gra aktorska kuleje. Maciej Musiał wypada raczej miernie, moim zdaniem to nie jest dobry aktor do takich poważnych produkcji, w Rodzince też nie za dobrze wypadł, a to wszak były tylko pojedyncze i mało śmieszne powtarzalne skecze. Jakoś lepiej mu w 1983 idzie dopiero, gdy w opcjach filmu przełączymy polską wersję językową na angielską z polskimi napisami. Wtedy nie tylko Musiał ale i cały film dostaje nowe życie. Skupiając uwagę na czytaniu dialogów - mniej się zastanawiamy nad mimiką i grą aktorów. Albo tym że Fedrek Kiepski znów gra jakąś poważną postać, a mi stoi w pamięci w rozdeptanych kapciach albo na korytarzu z Dnia Świra jak nawijał o Litwinach. Tak więc, jeśli komuś serial po polsku nie podpasował (bo faktycznie po naszemu jest drewniany), niech podejdzie doń ponownie ale po angielsku z napisami PL. Ja dam mu jeszcze szansę i obejrzę drugi odcinek.

ocenił(a) serial na 7
wojtello47

Nie kumam, co masz do Musiała? To że grał w rodzinka PL, to nie znaczy, że teraz każdy jego występ będzie totalną katastrofą. Jak na moje wypadł przyzwoicie i wiarygodnie. Wiadomo, że to nie Marlon Brando, ale na litość Boską, po co mu tak cisnąć od razu?

wojtello47

Ja w życiu nie widziałem ani jednego odcinka Rodzinka.pl więc nie mam tak zepsutego obrazu tego aktora. Wczoraj obejrzałem ostatni odcinek 1983 i według mnie ten chłopak wypadł tam najlepiej

wojtello47

Jakbyś trochę poczytał i zagłębił się w informacje o tym serialu to wyczytał byś ze Maciej Musiał jest jednym z pomysłodawców tego serialu.

ocenił(a) serial na 6
joanna__3

Asiu post dodalem 10 miesiecy temu. Wtedy jeszcze nie było wiadome, że Musiał jest jednym z producentow. Ale uczciwie musze przyznac, że jestem pozyttwnie zaskoczony Musiałem w tym serial, choć sam serial zdecydowanie nie zachwycił, spodziewalem sie wiecej, ale ostatecznie nie ma klapy mozna nawet plusik postawic temu serialowi :d

ocenił(a) serial na 5
wojtello47

Musiałjest producentem i dostał nagrodę Forbsta za serial ....

wojtello47

Jak to kto go wziął? Przecież on jest pomysłodawcą tego serialu...

wojtello47

Musiała biorą wszędzie tam gdzie chcą przyciągnąć przed ekran niedoruchane siksy z gimnazjów i ogólniaków.

wojtello47

a czy ktoś zwrócił uwagę że Musiał jest też producentem tego serialu? no chyba że to zbieżność imion i nazwisk

ocenił(a) serial na 8
wojtello47

Musiał akurat w tym serialu, gra bardzo dobrze. Warto sobie przeanalizować atmosferę o której serial opowiada. Fakt, że ktoś hejtuje Musiała, tylko dlatego, że to Musiał? Żałosne.

wojtello47

Myślę, że on dostał rolę, bo był pomysłodawcą i współtwórcą scenariusza

wojtello47

Maciej Musiał jest producentem tego serialu, więc nic dziwnego że jest w obsadzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones