PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38376}

ALF

7,2 40 452
oceny
7,2 10 1 40452
8,1 9
ocen krytyków
ALF
powrót do forum serialu ALF

Po jakichś 15 latach postanowiłem obejrzeć ponownie ALFa. W dzieciństwie śmieszył i z przyjemnością ślęczało się przed ekranem, oglądając perypetie pociesznego kosmity, mimo że wtedy wiele z jego sarkastycznych docinek nie było zrozumiałych dla dzieciaka, który ledwo co odrósł od ziemi.

Przy drugim podejściu do serialu, Alf prawdopodobnie śmieszył jeszcze bardziej. Jego cięty język i ironizowanie każdej możliwej sytuacji, nigdy się nie znudzi. Uwielbiam taki typ humoru. Obecnie brakuje go na ekranach, wszędzie tylko przesyt wulgaryzmów etc. Ale pora przejść do meritum, a mianowicie do zakończenia przygód starego Alfera.

Rozumiem, że w serialach typu Breaking Bad, Dexter czy Prison Break, musi ono być takie jakiego nie życzyłby sobie widz, bo są to dramaty i oglądający nie ma prawa nastawiać się na happy end, ale do cholery jasnej, dramatyczne zakończenie w komedii?

Przez niemal 100 odcinków człowiek skręca się ze śmiechu przed telewizorem, przypomina sobie stare czasy dzieciństwa, gdy był dzieciakiem i całe dnie latał po dworze i niczym się nie przejmował, by dostać takiego coś co miało miejsce w ALFIE?

Zakończenie najgorsze z możliwych. ALF ani nie został z Tannerami, ani nie wrócił do swoich rówieśników. Został zatrzymany przez wojsko. Szczyt głupoty. Szkoda.

ocenił(a) serial na 9
MateoVeb

To samo jak wyżej. Właśnie obejrzałem ostatni odcinek po latach...jestem załamany losem ALfera:( Nie ma jakiegoś rozwinięcia w odcinkach specjalnych??

użytkownik usunięty
Hawi

Kontynuacją ostatniego odcinka serialu jest film "Projekt ALF".

użytkownik usunięty
MateoVeb

Jak to, ja pamiętam, że postanowił zostać z Tannerami...

ocenił(a) serial na 10
MateoVeb

Z tego co wiem, Alf miał się skończyć inaczej. Ponoć miał być jeszcze jeden sezon, ale aktorzy nie chcieli razem grać i dlatego cały serial zakończyli właśnie nagrywając na szybko film, do ostatniego odcinka serialu.

ocenił(a) serial na 10
sneakyx

"Po zakończeniu czwartego sezonu serialu stacja niespodziewanie zrezygnowała z dalszej produkcji serialu z powodu spadającej oglądalności, chociaż finał sezonu został przygotowany z myślą o piątej serii. W 1996 r. nakręcono filmową kontynuację serialu Projekt ALF, ."

ocenił(a) serial na 8
sneakyx

Ciekawe jak pierwotnie miał się skończyć.
Zakończenie mnie rozczarowało. Tannerowie tak łatwo go oddali wojsku... Jedynie dzieciak chciał do niego podbiec, ale przytrzymany przez ojca dołączył do grupki jedynie się przyglądających. Liczyłam, że będą go bronić, jakaś szamotanina, protesty, krzyki, a tu bezczynne czekanie co będzie dalej, w stylu "Nie będziemy się wtrącać, bo jeszcze wojsko zrobi nam bubu". Po tym wszystkim co razem przeszli... Porażka

m_a_c_88

Jestem po ostatnim odcinku i zszokowało mnie to. Ostatni odcinek pokazywał, że więzi nic nie znaczą i w chwili zagrożenia można porzucić Wszystko i każdego dla własnej wygody.

ocenił(a) serial na 8
SirHunter

Najlepiej zapomnieć o tym odcinku. Przez cały serial ta rodzina udowadniała jak ważny jest dla nich Alf. Ryzykowali i poświęcali się dla niego - to zakończenie jest po prostu nie warte zapamiętania...

ocenił(a) serial na 10
m_a_c_88

dlatego jeszcze musisz obejrzeć Projekt ALF

ocenił(a) serial na 8
Tibn

Chyba nie oglądałam tego w całości. Na pewno zaczęłam i pamiętam, że gdzieś na początku była mowa o Tunnerach, że zostali objęci programem ochrony świadków i gdzieś wyjechali, tak? I to tyle czy jednak potem jeszcze występują i się zrehabilitują względem Alfa?

sneakyx

Jestem pewien że widziałem ostatni odcinek alfa że został z Tannerami raz na Polsacie chyba a na warner tv był pokazane inne zakończenie podobnie jak w wypadku filmu efekt motyla tam były nakręcone aż 3 zakończenia.

ocenił(a) serial na 8
kamil_zawada1984

To chyba nie był ostatni odcinek. Teraz już nie pamiętam, ale wydaje mi się, że tych prób odlatywania było więcej niż jedna.

m_a_c_88

No może musimy się dowiedzieć jakoś jak to w końcu było.

ocenił(a) serial na 8
kamil_zawada1984

Dzisiaj leciał ten odcinek na Warner TV- Alf miał odlecieć, ale postanowił zostać z Tannerami - 1 sezon, odc. 7 jest na CDA to możesz sobie sprawdzić czy to o ten Ci chodziło (usuń spacje) ht tps://w ww. cd a.pl/vid eo/1064123699

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones