PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722788}

Yona of the Dawn

Akatsuki no Yona
7,8 1 641
ocen
7,8 10 1 1641
Akatsuki no Yona
powrót do forum serialu Akatsuki no Yona

Jak w tytule, możecie coś polecić? Gatunek nie ma znaczenia.

ocenił(a) serial na 8
lysaga

Podobną? W jakim sensie? Tzn. Hak to dla mnie taki typ bisha, który jest w każdej produkcji i którego osobiście nie lubię - właśnie dlatego, że tacy są wszędzie.
Może "Akagami no Shirayuki-hime"? Świeże anime. I do tego główna bohaterka "ma jaja" ;)
Jeżeli chodzi o motyw ochroniarza, strażnika... To polecam jeszcze "Kamisama Hajimemashita".

ocenił(a) serial na 6
Shingokou

Podobną, czyli taką trochę chamską, z jajami i inteligentną, nie musi to być ani bish, ani facet. ^^ A z jakichś skończonych serii możesz coś polecić?

ocenił(a) serial na 8
lysaga

1. Chamski i inteligentny bish - wspomniane wcześniej "Kamisama Hajimemashita", jedna z najlepszych komedii romantycznych jakie widziałam. Jest już nawet druga seria, także spokojnie można oglądać.
2. Jeżeli chodzi ci o kogoś inteligentnego, mogłabym polecić dosyć ambitniejszą serię - "Code Geass" - aczkolwiek tamtejszy bohater do chamskich nie należy. Jest za to zdecydowany, mam jaja i o coś walczy - czasami uczciwie, czasami nie za bardzo (ja osobiście lubię to anime za tą "szarość"; mniejszy kontrast dobra i zła). Jeżeli podobało Ci się "Death Note", ten tytuł też może wpaść Ci w oko.
3. Tutaj również nie wiem, czy bohater jest chamski. Raczej z dziwnym poczuciem humoru i nietuzinkowym sposobem bycia, ale również wie, czego chce. Kolejne ambitniejsze anime, które w pierwszych 3-4 odcinkach może wydawać się nudne, bo jest tam trochę teorii i gadania, ale później się rozkręca. Współczesne, mówi o ciekawym sposobie podróżowania w czasie i jego konsekwencjach. "Steins;Gate".
4. Ta seria jest luźniejsza. Niestety, bohater do inteligentnych raczej nie należy, natomiast hart ducha i jaja próbuje pokazać przy każdej możliwej okazji. "Ao no Exorcist".
5. W ogóle to rzuciłam okiem na twoją listę "chcę zobaczyć" i rzuciło mi się w oczy Fate/Zero i F/SN. Tego drugiego nie polecam, bo jest dosyć płytkie i główny bohater bywa irytujący (a raczej jest taki 24/7 :D), natomiast "Fate/Zero" posiada wielu ciekawych bohaterów, inteligentnych i z jajami; nie ma tam wiecznie przytakujących sierotek, ani panów o heroicznej myśli "uratuję wszystkich". To może nie jest seria bardzo ambitna (w sensie, że nie trzeba jakoś dużo myśleć), ale na pewno do naiwnych nie należy.

Na razie tyle mi wpadło do głowy. Numer jeden i cztery są lekkie, dwójka i piątka to dobra rozrywka, przy trójce wypadałoby już trochę pomyśleć ;)

ocenił(a) serial na 6
Shingokou

Dziękuję za tak obszerną odpowiedź!
,,Kamisama Hajimemashita'' widziałam już jakiś czas temu i było przyjemne, a polecone przez Ciebie na początku anime połknęłam za jednym zamachem. Bardzo lubię, gdy postaci kobiece też mają ikrę, a Śnieżka zdaje się mieć jaja większe od księcia, jednocześnie nie tracąc swego dziewczęcego uroku. :) Bardzo mi przypadła do gustu.
Na pewno rzucę gałką na serie, które polecasz, zdaje się, że wszystkie wstrzelą się w moje gusta, no może nie czwórka, bo poza jajami mózg jest jednak bardziej w cenie. :) Niemal wszystkie miałam już wcześniej (poza ,,Ao no exorcist'') w zakładce ,,do obejrzenia'', ale mam tam tego tak dużo, a lista wciąż rośnie, że życia mi na to nie starczy, szczególnie, że na emerytury się nie zanosi. :D

ocenił(a) serial na 8
lysaga

Cieszę się, że mogłam pomóc :) Śnieżka to taka perełka z produkcji shoujo, bo jednak większość typowych heroin to panny bez krzty osobowości.
"Ao no Exorcist" to rzeczywiście nie jest coś, co mogę polecić i zapewnić, że chociaż trochę się spodoba. Anime jest lekką komedią, przy której totalnie nie trzeba myśleć i sama oceniłabym je na 5-6/10, więc raczej znajduje się w kategorii "kiedy nie masz nic lepszego do roboty". Natomiast główny bohater ma jaja - a raczej chce to za wszelką cenę udowodnić - stąd moja sugestia.
W takim razie życzę miłego oglądania! :D

lysaga

Zdecydowanie 1 sezon Psycho Pass

ocenił(a) serial na 5
lysaga

Usui z kaichou wa maid-sama.

lysaga

Ayato Sakamaki,Subaru Sakamaki z Diabolik Lovers zdecydowanie bardzo podobne postacie ! ;D

lysaga

Li Ren ale to wpisz sobie w google bo tytułu nie pamiętam

lysaga

Kaze no Stigma,

Lizak79

Beelzebub, Blood Lad

Lizak79

przypomniało mi się jeszcze Vampire Knight, Code Breaker, Darker than Black, Hagure Yuusha no Estetica

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones