PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729530}

American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona

American Crime Story: The People v. O.J. Simpson
7,8 37 084
oceny
7,8 10 1 37084
8,1 16
ocen krytyków
American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona
powrót do forum serialu American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona

otóż kilkakrotnie powtórzyła się sytuacja, że zaczyna się rozprawa, wchodzi sędzia, wszyscy wstają itp., nawet po przerwie na lunch czy coś...sędzia siada i widzi np. płacz Marcii, albo któryś z obrońców powie jedno zdanie, albo też wprowadzono ławę przysięgłych w "dziwnym nastroju" (nie chcę zdradzać fabuły), a sędzia tuż po tym, zamiast zacząć ciąg dalszy rozprawy mówi: "zarządzam przerwę do jutra..."

Dziwne, że sędzia przychodzi na salę rozpraw by powiedzieć, że zarządza przerwę. To normalne podczas rozpraw sądowych?
W serialu taka sytuacja miała miejsce kilkakrotnie.

ocenił(a) serial na 9
Seiya

A gdzie ma ogłosić przerwę? Powiedzieć kolegom adwokatom i prokuratorowi w toalecie?

Alee

nie chodzi o miejsce tylko o to, że ogłasza przerwę tuz po wejściu na salę rozpraw, skoro wchodzi to zaczyna lub kontynuuje obrady po jakiejś kilkuminutowej przerwie, a on wchodzi po przerwie i...ogłasza przerwę

ps. czytaj ze zrozumieniem, bo wyjaśniłam sytuację w pierwszym poście

ocenił(a) serial na 9
Seiya

Są sytuacje,w których rozprawa nie może być kontynuowana i nie ma znaczenia czy wystąpią po 1 minucie czy po 2 godzinach ;)

ocenił(a) serial na 9
Seiya

Nie wiem jak to jest w USA ale w naszym porządku prawnym przerwę można zarządzić m. in. z powodu ważnej przyczyny, co jest bardzo ogólnym pojęciem i w zasadzie zależy od uznania przewodniczącego. Jeśli stwierdzi że dana sytuacja jest ważną przyczyną to może rozprawę przerwać :)

Hellscream000

ok dzięki za odpowiedzi

rozumiem, chociaż oglądając serial wydawało mi się to trochę dziwne, ale nie bywam w sądach więc nie wiem jak to wygląda xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones