American Horror Stories (2021)
American Horror Stories: Sezon 2 American Horror Stories Sezon 2, Odcinek 7

Nekro

Necro 45m
6,5 269
ocen
6,5 10 1 269
American Horror Stories
powrót do forum s2e7

Pierwszy sezon był kiepski, nie chciałam nawet zaczynać drugiego sezonu, jednak już pierwszy odcinek mnie zaskoczył pozytywnie. Teraz w niecierpliwości czekam na kolejne odcinki i mam nadzieję następne sezony.

ocenił(a) serial na 6
AniaScene

Muszę przyznać, ze ten odcinek był naprawdę niezły. Z tego sezonu jeszcze podobała mi się Krwawa Mary. Reszta była bardziej lub mniej poprawna, ale sezon był zdecydowanie lepszy niż 1.

Dziś finał, zobaczymy co tam zaprezentują ;)

Też mam nadzieję na kolejny sezon, zawsze dobrze mieć takie historyjki w horrorowym sosie. Czegoś takiego nigdy mało, a mamy jeszcze jedynie Creepshow, którego poziom też jest mocno nierówny ale na szczęście tu i tu można znaleźć jakieś perełki

ocenił(a) serial na 7
prowned

Cieszę się , że się ze mną zgadzasz :P Mi się w sumie wszystkie odcinki z tego sezonu podobały z wyjątkiem "Drive".... Bardzo infantylny. O! Masz rację ! Zapomniałam , że dziś premiera ostatniego odcinka! Zaraz biorę się za oglądanie. Ja wszystkie antologie horrorów oglądam zaraz od ręki , to taki mój ulubiony "gatunek" czy tam podgatunek :D. Jeszcze tylko nie widziałam tego nowego serialu "School Tales the Series". Co ja bym dała za np. nowe Opowieści z krypty ... <3

ocenił(a) serial na 6
AniaScene

Hej, sorki, że dopiero odpowiadam ale ostatnio zalatany byłem w ciągłych delegacjach i wyleciało mi z głowy, a miałem nawet otwartą zakładkę na komputerze ;)

Ostatni odcinek tego sezonu nie wiem jak Tobie ale mi wydał się średni, miał jakiś klimat no ale nie urwał tyłka - nadal najlepsze dla mnie w tym sezonie to Necro i Bloody Mary :)

Ja właśnie nie oglądałem za dużo, jak zauważyłeś w komentarzu niżej. Jedynie Opowieści z krypty ale to daaawno temu i niespecjalnie je pamiętam (chciałbym odświeżyć ale ciężko znaleźć znośną jakość :P), a tak to Creepshow, które polubiłem za fajny humor (pokochałem chociażby odcinek z typem w walizce, albo cudny odcinek z domkiem dla lalek), Twilight Zone z Jordan Peele i jeszcze kiedyś Fear Itself. Poza tym nie wiem czy jeszcze jakieś antologie oglądałem.

School Tales mam na liście bo jestem entuzjastą azjatyckich produkcji :D

Na pewno sprawdzę to co poleciłaś! Będę miał co oglądać jak już Żonka pójdzie spać, a złapie mnie ochota na szybki i przyjemny seans ;) Dzięki wielkie za listę! Wszystkie dodaje do must watch ;> Lore, Folklor już jakiś czas temu wyczaiłem i dodałem na listę na HBO i Amazonie :D

ocenił(a) serial na 7
prowned

Hey! Życie jest niesprawiedliwe :C... Właśnie napisałam ci taką długą odpowiedź i miałam wysłać ale rozłączyłam nogą laptopa i się wyłączył , więc wszystko przepadło! :D Okay , nic się nie stało , ja nawet zapomniałam , że coś komentowałam bo rzadko to robię na filmwebie bo mam jakby traumę sprzed lat haha! Tzn. jakieś 10 lat temu pisałam jakieś durne komentarze , w dodatku z błędami ortograficznymi i nadal czasami ktoś komentuje te moje straszne "recenzje" , więc momentalnie mam atak paniki jak dostaję powiadomienie , że ktoś skomentował moją wypowiedź XD. Jeśli chodzi o ostatni odcinek , to masz rację... Dla mnie też to było średnie , takie naciągane 6/10.Nie martw się ! Przejrzałam Twój cały profil i wiem jakie antologie widziałeś a jakie nie :P. Dlatego też nie polecałam ci takich klasyków jak Opowieści z krypty , bo stwierdziłam , że na pewno coś tam kiedyś widziałeś. Oh, to super ! Cieszę się , że mogłam pomóc i mam nadzieję , że spodobają ci się te propozycje. Ja generalnie teraz najbardziej czekam na to: https://www.imdb.com/title/tt13444912/ Wysłałam ci link z IMDB bo tam jest lepszy opis fabuły niż na fw :P.

ocenił(a) serial na 6
AniaScene

Hey ;)

Ano niestety tak to czasem bywa, że niesprawiedliwość dosięga, szczególnie kiedy w grę wchodzi tzw. złośliwość rzeczy martwych :D współczuję, też mi się przytrafiło :P 

Tak się składa, że również bardzo czekam na serial, który podesłałaś. Bardzo szanuję dotychczasową twórczość Flanagana, co prawda Dwór Bly lekko odstawał od Domu Na Wzgórzu i Nocnej Mszy ale nadal był mega, za to właśnie Msza to dla mnie totalne mistrzostwo i cudownie ugryziony (hehe) wątek wampiryzmu, który niestety rzadko kiedy jest godnie reprezentowany w kinematografii, a szkoda bo od zawsze uwielbiałem krwiopijców ;)

Rozumiem doskonale obawę odnośnie komentarzy, też mam konto od baardzo dawna i nie raz zdarzało mi się kiedyś pisać jakieś głupie komentarze :D teraz rzadko kiedy coś piszę ale czasem się zdarzy ^^ tylko tym razem zwykle jest to jakkolwiek przemyślane, a kiedyś bywało różnie :D

Też muszę sobie w wolnym czasie przejrzeć Twój profil, może jeszcze jakieś ciekawe pozycje od Ciebie przyuważę ;)

Cieszę się, że mamy podobne odczucia co do ostatniego odcinka.

ps. w tym tygodniu zacznę zabawę z jedną z antologii, którą mi poleciłaś - jeszcze zastanwawiam się, z którą ;) na razie kończę Dahmera i jak go obejrzę to będę myślał co dalej

ocenił(a) serial na 7
prowned

Kiedyś miałam tak , że napisałam mój najlepszy referat do szkoły w życiu i ta sama sytuacja ! Przy samym zakończeniu rozłączyłam laptopa nogą i booom wszystko przepadło :'(.

O! To super ! Akurat ja kocham wszystkie 3 wyżej wymienione seriale , dla mnie każdy z nich był bardzo dobry i ode mnie 8/10 poleciało do każdego z nich. Właśnie mi uświadomiłeś , że Mike Flanagan jest moim top twórcą jeśli chodzi o seriale :D. Oczywiście kocham też twórców AHS ale nie wszystkie sezony mi się podobały...
Mówisz , że uwielbiasz krwiopijców ? Ja mam trochę taki lifestyle , więc możesz być dumny , bo właśnie poznałeś jednego z nich :P

W takim razie cieszę się , że tym razem ci się zdarzyło napisać odpowiedź a mi ten komentarz ^_^.
Proszę bardzo ! Życzę ci powodzenia w szukaniu u mnie na profilu w ponad 4000 ocenionych filmach :P
A ja nie obejrzę Dahmera , znam tą historię aż nazbyt dobrze. Powinni zrobić serial o jakichś nowych seryjnych mordercach , zamiast w kółko wałkować Mansona , Bundiego , Geina i Dahmera.
Poza tym Evan Peters był moim nastoletnim crushem i nie chcę teraz mieć przed oczami pedofila gdy o nim pomyślę XD...
Może weź się za Channel Zero ? Albo Lore <3 Jeśli mogę coś zasugerować :)

ocenił(a) serial na 6
AniaScene

Hej, sorki, że dopiero odp gdzieś mi zaginęło w mailach, że dostałem odpowiedź, a niestety zalatanie robi swoje :P

Ano uwielbiam krwiopijców, także miło poznać heheh :D

Jeśli chodzi o Dahmera - też dobrze znam jego historię i wielu innych seryjnych bo swego czasu mocno mnie interesował ten temat, ale mimo wszystko lubię oglądać nowe produkcje nawet jeśli o kimś, kogo historię dobrze znam. I powiem Ci, że mimo wszystko całkiem mnie zaskoczył chociażby świetną realizacją, więc oglądało się bardzo dobrze :)

Zebrałem sobie już kolekcję tych seriali, które mi poleciłaś i niedługo zacznę je powoli oglądać ;) także na pewno dam znać jak mi podeszły ;)

Swoją drogą, na razie obejrzałem 3 odc Midnight Club i nie wiem co myśleć. Obejrzę dalej na pewno, ale to pierwszy serial Flanagana, który oglądam tak bardzo na raty.

Jeśli chodzi o antologie, to teraz wyskoczyło też coś od Guillermo Del Toro na Netflixie, ciekaw jestem co z tego wyjdzie bo bardzo cenię sobie tego Pana.

Z nowości ostatnio obejrzałem Terrifiera 2 (i przy okazji nadrobiłem 1) - i szczerze mówiąc to całkiem fajny slasher, ale dziwią mnie opinie, że jest to nowy rozdział dla gatunku i że to taka wspaniała produkcja. Zwyczajnie poprawna seria, tylko z mocnym gore ale nic poza tym. Za to Art The Clown to rzeczywiście całkiem sympatyczna postać

ocenił(a) serial na 7
prowned

Hey :P. Nic się nie stało , wiesz ja zawsze odpisuję niemal od razu , więc następnym razem nawet nie musisz mailów sprawdzać :D. Zapowiada się długa dyskusja ale nie można nas winić , przecież nie nasza wina , że zabrali możliwość wysłania prywatnych wiadomości.

Zobaczymy czy nadal będziesz uwielbiać gdy w końcu cię któryś ugryzie ^_^.

Ja też bardzo się kiedyś interesowałam psychiką seryjnych morderców. Obejrzałam chyba wszystkie możliwe dokumenty. Ale szczerze mówiąc to było trochę niekorzystne dla mojego umysłu :P.
Ja praktycznie oglądam same horrory , więc później muszę trochę resetować umysł głupimi kreskówkami a gdy oglądałam horrory + dokumenty mój umysł stawał się za bardzo mroczny :D.

Aww to cieszę się , że mogłam pomóc :D A niby oglądanie filmów/seriali to takie nieprzydatne hobby!

Ja już obejrzałam Midnight Club i mi się podobało. Na pewno będzie drugi sezon bo dużo wątków nie zostało wyjaśnionych. Rozumiem też czemu może ci się nie podobać , faktycznie jest inny od wcześniejszych jego seriali , wydaję mi się , że jest bardziej skierowany do młodszych widzów ale mi to nie przeszkadzało :D.

Oooo! Właśnie jestem w trakcie oglądania Gabinetu osobliwości Guillermo del Toro i absolutnie kocham to ! Jestem prawie pewna , że to będzie jeden z najlepszych seriali jakie widziałam ever <3

Nie widziałam jeszcze Terrifier 2 ale mam na liście i na pewno obejrzę.
Cóż Amerykańscy fani horrorów jarają się Terrifier 2 bo podobno Halloween Ends było bardzo rozczarowujące , więc okrzyknięto Art the Clown nowym królem Halloween :).



ocenił(a) serial na 6
AniaScene

Hej ;)

Jeśli chodzi Midnight Club - na razie jeszcze nie obejrzałem do końca, chyba potrzebowałem lekkiej przerwy i zacznę raz jeszcze może wtedy lepiej wkręcę się w historię :)

Za to przez te wolne parę dni obejrzałem ten nowy polski horror - "Ostatnia Wieczerza" i kurcze, muszę przyznać, że był naprawdę spoko. W porównaniu z poprzednimi 2 filmami tego reżysera ("W Lesie Nikt..." 1 i 2) to jest to rzeczywiście udany, klimatyczny film. Do tego ma przepiękne scenografie!

Obejrzałem też 3 odcinki Gabinetu Osobliwości Del Toro i jestem oczarowany. Każdy z tych odcinków zrobił na mnie mega dobre wrażenie. Świetna seria, mogę śmiało już to powiedzieć :) Ty już pewnie jesteś po całości? ;) Mam nadzieję, że trzyma poziom do końca bo jestem rzeczywiście zauroczony.

Co do Halloween, no to nowa część jest smutnym przykładem jak nie robić kolejnej części uznanej serii. Jeszcze poprzednią część obejrzałem i znalazłem w niej jakieś plusy. W tej niestety plusy są tylko dwa, za to reszta jest słaba. A pewne wątki wręcz mnie jako fana Mike'a zwyczajnie zasmuciły i były kopem w dupsko od twórcy.

ocenił(a) serial na 7
prowned

Mam nadzieję , że drugie podejście będzie bardziej owocne ^o^.
Oh , słyszałam o tym horrorze ! (to oczywiste) :P. Ale totalnie odrzucam wszystkie polskie produkcje ... Nie umiem się zmusić do obejrzenia czegoś z naszego kraju a już na pewno nie horroru... Stare psychologiczne filmy to jeszcze szanowałam np. filmy Kieślowskiego ale od polskich horrorów będę stronić chyba całe życie.

Muszę cię zaskoczyć ale jestem po 4 odcinkach :D Może dziś nadrobię. Ostatnio nie czułam się dobrze psychicznie , więc wolałam oglądać jakieś durne kreskówki żeby zbytnio nie przeciążać mojego biednego mózgu.
Z tego co widzę większość uważa , że odcinek "Autopsja" był najlepszy.... Śmiem się nie zgodzić i dałam 7/10... Za to bardzo podobał mi się odcinek "Outsiderka" był bardzo psychologiczny i zrobił na mnie potężne wrażenie ! Mam nadzieję , że wszystkie odcinki ocenię 7 i w górę ^_^.

Zaskoczę cię ponowie ale jeśli chodzi o całą serie filmów "Halloween" to widziałam tylko wersje Roba Zombie i to bardzo dawno temu. Myślę , że nie jestem zbytnio dużą fanką slasherów .
Terrifier był faktycznie dobry ! Świetne sceny gore ale ma też wady... Moim zdaniem było to zdecydowanie za długie a już na pewno nie spodobały mi się tam elementy fantasy ... Pewnie domyślasz się o , który moment mi chodzi ;)

ocenił(a) serial na 6
AniaScene

Doskonale Cię rozumiem co do rodzimego kina, sam w większości gardzę polskim kinem ;) Ale akurat horror to gatunek, który na tyle kocham, że bardzo chciałem zobaczyć co te nasze mózgi wymyśliły :D i tak jak przy w lesie nikt nie zaśnie złapałem się wielokrotnie za głowę i myślałem sobie ja pie****e, tak ta "Ostatnia Wieczerza" naprawdę zrobiła na mnie dobre wrażenie.

Też jestem po 4 odcinkach! Właśnie wczoraj obejrzałem 4 :D i mega mi się podobał. Fajny klimat, świetna praca kamery i przezajebista gra aktorska głównej bohaterki. No i tak jak piszesz aspekt psychologiczny jak najbardziej na plus.

Też widziałem, że większość uważa "Autopsję" za najlepszy odcinek serii. Jak dla mnie był bardzo dobry, ale równie mocno podobał mi się 1 i 4.

Jeśli chodzi o slashery, to ja od dzieciaka jestem fanem :D Ma to chyba związek z tym, że z mamą oglądałem Chuckyego czy Koszmar z Ulicy Wiązów hehe

Pierwsza część Halloween Roba Zombiego to chyba moja ulubiona pozycja z Mikiem Myersem, cenię ją bardziej niż oryginalną serię. Ale dwójka to już mega padaczka i smutno mi było, że Rob tak to zepsuł.

Co do elementów fantasy Terrifiera, oczywiście wiem jakie masz na myśli ;) Mi akurat przypadły do gustu ponieważ cała otoczka drugiej części była jakby dziwnie szalona, campowa i maksymalnie odjechana przez co pasowało mi to do konwencji :D Ogólnie po mocno średniej pierwszej części nie spodziewałem się tak dobrej zabawy, która leci całkowicie po bandzie i nie boi się wplatać w życie różnych kontrowersjnych wyborów :P

W przyszłym tygodniu mam przed sobą parę dni leżenia w szpitalu na oddziale to pewnie będę miał czas żeby trochę ponadrabiać seriale czy filmy także zapewne zabiorę się ponownie za Midnight Club i pocisnę go do końca :)

ocenił(a) serial na 7
prowned

No słuchaj , ja też kocham horrory ale uważam , że polscy twórcy mogą jedynie zhańbić ten najcudowniejszy gatunek filmowy ^o^... Ale wiesz... Może zmienię zdanie , widać , że polacy jednak próbują zrobić coś oryginalnego więc mam nadzieję , że będzie tylko lepiej!

A ja wczoraj akurat obejrzałam odcinek 5 ! Wciąż jest bardzo dobrze ale zdecydowanie "Dzieło Pickmana" jak dla mnie na razie wypada najsłabiej.
Awww ! To uważasz tak samo jak ja ! Odcinek 1 i 4 też są moimi ulubionymi. Odcinek drugi też mi się bardzo podobał bo był taki trochę przewrotny i z morałem... Poza tym ja jestem wielką fanką szczurów :D. Od lat hoduję te piękne zwierzątka :>.

Akurat Koszmar z ulicy Wiązów i laleczkę Chucky kocham całym sercem :D Robiłam nawet Cosplaye Tiffany i Freddiego :>.
Bardziej mi chodziło , że nie jestem zbyt wielką fanką Halloween , 13 w piątek i choćby np. Krzyku ale zdecydowanie mogę zmienić zdanie i pewnie gdy przyjdzie czas obejrzę wszystkie te serie ^_^.

Terrifier był faktycznie dobry , zakończenie było wyjątkowo mocne :D. Ale najlepsza scena to mordowanie i torturowanie przyjaciółki głównej bohaterki ! To było naprawdę brutalne gore. Ale jak już mówiłam wkurzył mnie element fantasy bo wyszło trochę komediowo i dlatego obniżyłam ocenę do 6/10 :C.

Oh ,przykro mi , że masz kłopoty ze zdrowiem ... Mam nadzieję , że wszystko będzie w porządku ... Na pocieszenie powiem , że przynajmniej będziesz mieć creepy klimat do oglądania horrorów :D! A już szczególnie do oglądania Midnight Club bo w końcu historia serialu dzieję się tak jakby w szpitalu ;).

ocenił(a) serial na 6
AniaScene

Hej hej ;)

Zacznę od Gabinetu Osobliwości - obejrzałem całość - szpital dał mi taką możliwość :P I akurat w moim przypadku Dzieło Pickmana okazało się jednym z dwóch (razem z odc1) najlepszych odcinków. Ale kocham Lovecrafta, a ten odcinek bił klimatem jego opowieści jak cholera. Inna sprawa- że cały ten serial na kilometr czuć Lovecraftem ;) Ale akurat tutaj postawienie na postać Pickmana i motywy z opowiadania "Model Pickmana" kupiły mnie po prostu w 100%. Cudowny klimat i całość zwyczajnie mnie w sobie rozkochała ;)

Także dla mnie odcinki i ich jakość prezentują się mniej więcej w takiej kolejności:
1+5 = 9/10
3+4+7 = 8/10
2 = 7+/10
8 = 7/10
6 = 6/10

Niestety 6 odcinek odstaje jakością historii, mimo, że jest bazowany na Snach w Domu Wiedźmy to zwyczajnie uważam go za zmarnowany potencjał. Gdyby nie cudowna scenografia i nieźle zagrane postaci dałbym mu nawet ocenę 5, ale ze względu na powyższe oceniam go na 6.

7 odcinek to za to wizualny masterpiece! czytałem, że dla niektórych jest przegadany i nudny, dla mnie był zajebiście hipnotyzujący. I naprawdę jeśli chodzi o reżyserię to najlepszy odcinek sezonu. Muzyka też świetnie dobrana. Cosmatos mnie pozytywnie zaskoczył, bo wczesniej oglądałem jego "Mandy" i niestety mi nie podeszło.

Co do tematu szczurów - też lubię te zwierzaki ;) w swoim życiu miałem dwa, oba miały na imię Lucyfer :D Z tym, że pierwszy był wspaniałym zwierzakiem, który reagował na imię i ogólnie był zajebisty, a drugiego zaatakował nowotwór dość wcześnie i mu się w głowie strasznie poprzewracało aż strach było go brać na ręce bo mógł użreć - trochę mi przez to ochotę na kolejnego gryzonia w domu zepsuł :P za to koniec końców po latach wpadła mi do domu Szynszyla i teraz mam takiego zębacza w mieszkaniu :D a poza tym kocham psy i zawsze w domu musiał być pies, inaczej sobie nie wyobrażam ;)

Jeśli chodzi o slashery to skoro Chucky i Freddy Ci pasują, to być może podszedł by CI też Krzyk bo to nie do końca na serio seria tak jak właśnie serie z Chuckym i Freddiem. Dużo czarnego humoru. Ogólnie to jedna z moich ulubionych serii 'horrorowych', a daję to w cudzysłów bo jednak serię Krzyk bardziej uważam jako pastisz slasherów, który śmieje się widzowi w twarz i jest komentarzem do tego czym ogólnie slashery są i jakie durne zachowania potrafią w nich wyczyniać postaci ;)

Właśnie mnie ten lekko komediowy motyw Terrifiera kupił, ale jak już pewnie wywnioskowałaś z powyższego, lubię połączenie horroru z motywami komediowymi, dlatego jedną z moich najbardziej ukochanych postaci z horrorów jest Ash Williams z Evil Dead ;)

Jeśli chodzi o zdrowie, no coś tam się dzieje, ale na razie cholera wie do końca co, więc diagnozowanie trwa :P Plus jest taki, że dzięki temu mam czas żeby nadrabiać seriale, minus, że to jednak cholerny szpital :D wolałbym być w domku z Żonką i dość świeżym w rodzinie Synkiem (8 miesięcy), no ale co tam, w końcu wyjdę, może nawet w tym tygodniu jak dobrze pójdzie :P No ale jak wspominałem, czasu mam teraz sporo, także nadrabiam oglądanie :D

I właśnie co do nadrabiania - zacząłem ponownie Midnight Club i obejrzałem dzisiaj i wczoraj łącznie 8 odcinków. I kurcze, no podoba mi się znacznie bardziej niż wcześniej ;) Nie przebije to na pewno Gabinetu Osobliwości, bo tamtejszy klimat trafił w moje gusta w 100%, ale jest niezły i niektóre historie są naprawdę ciekawe. Do tego główna oś fabularna coraz bardziej wciąga. Pewnie dziś skończę i albo zacznę kolejną antologię horrorów - a mam ich pełno od Ciebie :D albo może wejdę w oglądanie filmów, bo też trochę na mnie czeka. A, że Żonka horrorów nie ogląda to z czystym sumieniem mogę cisnąć swój ulubiony gatunek praktycznie do znużenia :D

A klimat szpitala rzeczywiście fajnie działa z Midnight Club :D nie polecam, bo szpital to nic fajnego hehe :P Ale rzeczywiście działają ze sobą całkiem fajnie :D

Wracam do oglądania Midnight Club ;)

ocenił(a) serial na 7
prowned

No cóż... Dzieło Pickmana w porównaniu do Koszmaru w domu wiedźmy i do bardzo słabego ostatniego odcinka to arcydzieło :D
Widzę , że akurat się tutaj zgadzamy co do dwóch najsłabszych odcinków.
Spodziewałam się , że Koszmar w domu wiedźmy nie będzie jakiś epicki ale jestem totalnie rozczarowana ostatnim odcinkiem...
The Viewing tak nawiasem mówiąc mi również się podobał i szczerze żałowałam , że był tak krótki bo chciałam więcej !

Mimo wszystko serial jako całość wyszedł świetnie i bardzo mi smutno , że to już koniec bo teraz chyba nie mam w planach do obejrzenia jakiegoś dobrego serialu :C...
Ucieszyłabym się mega na nowy sezon Black Mirror *o*!
Btw. ja też kocham Lovecrafta ! Nie wiem czy zauważyłeś jaką książkę trzymam w dłoniach na moim zdjęciu profilowym :> ?

AWW! Nie spodziewałam się , że powiesz , że też lubisz szczury! To tak bardzo niedoceniane zwierzątka !
Szczury mają różne charaktery to prawda ! Mój pierwszy szczur i przed ostatnia samiczka były przesłodkie! Czasami nawet ze mną spały i co dziwne jeden z nich był wielkim smakoszem piwa haha !
Zaś białe szczury , jeden już nieżyjący i obecny były po prostu wredne...
Jeden mnie gryzł a obecny jest bardzo strachliwy i nie da się nawet dotknąć...
Jak już go wezmę na ręce to niestety ale sika na mnie XD...
Generalnie mój Dante chyba ma raka a może torbiel bo ma taki spory guz w okolicach brzucha. Szczurki niestety często chorują na raka :C...
Pieski oczywiście też kocham ! Mam nawet dwa , które zdecydowanie kocham bardziej niż wszystkich ludzi , których znam!

Ja oglądałam oczywiści kilka filmów z serii Krzyk ale jakoś mnie nie zachwyciły...
Może kiedyś do tego wrócę.

Martwe zło bardzo lubię i szanuję ale zdecydowanie moim ulubionym filmem jest Armia ciemności :D ! Byłam zaskoczona jak to wszystko się potoczyło a zakończenie rozbawiło mnie do łez.
Moją ulubioną postacią z horrorów jest zdecydowanie Pinhead i zastanawiam się nawet nad jakimś tatuażem z jego osobą :D.
Kocham też Carrie White , "Carrie" to była pierwsza książka jaką w życiu kupiłam i zdecydowanie kocham tą historię.

Mam nadzieję , że szybko wrócisz do zdrowia !
Ja jak słyszę o szczęśliwych małżeństwach/związkach teraz to przewracam oczami :P.
To był dla mnie najtrudniejszy rok w moim życiu...
Powiem tylko tyle , że akurat w tym miesiącu miałam wprowadzić się do mojego narzeczonego do USA na stałe bo dostałam zgodę na wizę narzeczeńską , mieliśmy wziąć ślub i żyć szczęśliwym życiem ...
Niestety los chciał inaczej i zostałam totalnie sama ze złamanym sercem... W dodatku w Polsce... :/
No przepraszam , przynajmniej mam moje pieski :P
Dobra już nie narzekam ...

Cieszę się , że Midnight Club za drugim razem lepiej ci podszedł ! Który odcinek jest Twoim ulubionym ? Mój to: e02 Dana razy dwa :D!
Ogólnie chyba Anya to była najfajniejsza postać ze wszystkich <3.

Trochę ci zazdroszczę , że tyle cudownych antologii przed Tobą ! Ale cieszę się , że mogłam pomóc i zaproponować ci te seriale :).

Ok , to życzę ci mrocznych i udanych seansów.
Ciesz się wolnym czasem i wracaj szybko do zdrowia ^o^.



ocenił(a) serial na 6
AniaScene

Hej, sorki, że dopiero odp, trochę poleżałem w tym szpitalu, a potem jak już mnie zdiagnozowano chciałem się chwilkę odłączyć od internetu i nacieszyć się rodzinką :)

Co do Black Mirror, dopiero zacząłem oglądać niedawno :) Na razie obejrzałem cały 1s i kawałek drugiego.

Nie zauważyłem jaką książkę trzymasz na profilowym :) Nie mogę coś powiększyć, a ślepy jestem :D

No to prawda, szczurki to mega niedocenione zwierzątka, a są naprawdę urocze jak się trafi sympatyczny egzemplarz :) haha nie spodziewałem się, że szczurek może być smakoszem piwa :D

"Pieski oczywiście też kocham ! Mam nawet dwa , które zdecydowanie kocham bardziej niż wszystkich ludzi , których znam!" - szanuję za to i to bardzo ;) Moje psisko też jest dla mnie poza rodzinką najbliższym mi stworzeniem. Nie wyobrażam sobie chociażby spać bez niego! Ciężko mi zawsze zasnąć jak jestem gdzieś na wyjeździe i nie ma pieska w łóżku.

Hehe dla mnie najlepsze jest Evil Dead 2, ale Armię Ciemności też kocham i jest zaraz po drugiej części. 1sza jest najsłabsza, ale też ma swój urok ;) Kocham jeszcze serial, Ash jest po prostu przegenialną postacią i cudownie zostały poprowadzone jego dalsze losy, a to co się dzieje w tym serialu przechodzi wszelkie pojęcia (chociażby cudowna scena w kostnicy :D)

A widzisz, ja jestem zakochany w prozie Kinga i jest to zdecydowanie mój ulubiony pisarz, uwielbiam to w jaki sposób przedstawia postaci i szczerze mówiąc czy akurat wydał horror, czy kryminał czy książkę fantasy - postacie to zawsze to co najbardziej sobie u niego cenię. Nikt tak nie potrafi związać mnie z losami bohaterów jak Mistrz Stephen. Na ten moment mam za sobą 33 jego książki, i najlepsze jest to, że jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z Carry. Jest na mojej liście do sprawdzenia razem z Cujo i Christine.
Za to moja zdecydowanie najbardziej ukochana książka Kinga, i chyba w ogóle jedna z najbardziej uwielbianych przeze mnie książek w życiu to Miasteczko Salem. Po prostu ją uwielbiam. Oprócz tego mógłbym jeszcze dodać Mroczną Wieżę (jako serię, chociaż jakbym miał wybrać jedną to wybrałbym Tom 5 - Wilki z Calla), Instytut, Rękę Mistrza, Dallas 63 i Lśnienie (które swoją drogą moim zdaniem jest lepsze niż świetny film Kubricka).

Co do powrotu do zdrowia, okazało się, że nie wrócę bo wykryli mi choróbsko, z którym będę się do końca życia bawił. Oh, well. Co zrobić, ważne, że jak będę brał leki i się 'dobrze prowadził' to raczej przez najbliższe X lat nie będzie mnie to raczej straszliwie zamęczać, a jeśli by się coś gorszego działo to po kuracji zastrzykowej, którą właśnie pierwszy raz miałem przed pójściem do szpitala, powinno wszystko się unormować.

Rozumiem co do przewracania oczami heh, też tak miałem ;) Bardzo mi przykro, że tak się potoczyły losy Twoje i Twojego narzeczonego. To straszne, i na pewno niesamowicie boli.. Mam nadzieję, że serce zaleczy Ci się prędzej niż później. Trzymam kciuki!

Co do Midnight Club, najbardziej podobały mi się odcinki 7 i 8 czyli Anya i Road to Nowhere. A tak, to wyróżniłbym jeszcze 2, 5 i 6.

No tych antologii przede mną naprawdę sporo :D jest co oglądać :) Na ten moment wziąłem się za nowe American Horror Story i jak skończę to wrócę do oglądania antologii. Chociaż nie wiem, czy po drodze nie obejrzę jeszcze 2 sezonu Chucky'ego ;)

ps. obejrzałem w weekend Smile i muszę przyznać, że niezłe filmidło. Poniekąd wzoruje się na It Follows ale ma swój fajny specyficzny klimat i muszę przyznać, że w tym roku to jeden z fajniejszych kinowych horrorów jakie widziałem.

Pewnie jak obejrzę coś fajnego to będę dawał znać :D Warto dzielić się produkcjami wartymi uwagi, szczególnie, że masz dobry gust ;)

ocenił(a) serial na 7
prowned

Hey ! W porządku nic się nie stało , absolutnie cię rozumiem. Ja też nie odpisałam od razu bo jak wspomniałam ci w innym komentarzu byłam w stanie "po urodzinowym".
Super , że oglądasz Black Mirror , to naprawdę jeden z lepszych seriali jakie kiedy kolwiek powstały a już na pewno to najlepsza antologia.

Hahaha ! Co do książki , toż to Necronomicon :). Wspominam o tym bo rozmawialiśmy o Lovecrafcie :D! Btw. widziałeś moje piękne nowe tło na profilu :> ?

Z pieskiem akurat nie śpię ale zdecydowanie gdy mam wstać wcześniej i mama wpuści mi psa do pokoju to zdecydowanie jest on najsłodszym budzikiem jaki istnieje :D!

Jeśli chodzi o Kinga to też go bardzo cenię. Nie ma większego mistrza grozy od niego i pewnie długo nie będzie.
Wow , to masz pokaźną kolekcje książek ! Nawet ci zazdroszczę :P.
Ja to bardziej kolekcjonuję vinyle , chciałabym też zacząć kolekcjonować stare VHS-y ! Tak fajnie byłoby wrócić choć na chwilę do lat 90!

A cóż to za okropne choróbsko cię dopadło ?! Bardzo ci współczuję... Czy to cukrzyca ? Ja niestety cierpię na pewną chorobę autoimmunologiczną , ale na szczęście to daje mi tylko drobny defekt urodowy :P
Ale i tak mnie denerwuje , że muszę walczyć niemal codziennie o ładną skórę :(.

Moje serce powoli kończy żałobę :D ! Patrzę w ten sposób , że ten związek był po to by mnie czegoś nauczyć. W końcu nic nie dzieję się bez powodu c'nie?

Oh , widzę , że nowe AHS ci nie podeszło? Czyżby najgorszy sezon ?
Chciałabym wrócić do oglądania AHS ale ostatnie sezony były takie słabe i boję się , że może być tylko gorzej.
Ja mam problem z Twin Peaks męczę 3 sezon już ponad dwa lata XD.... Bardzo mnie nudzi i denerwuje , nie wiem czy dam radę kiedykolwiek to skończyć... Ale muszę , nie lubię mieć niedokończonych seriali.
Chucky'ego nawet nie zaczęłam bo wyglądał mi jak typowy serial dla nastolatków , lubię całą serie filmów i nie chcę by serial popsuł mi cały odbiór.
Ja zaś jestem w trakcie oglądania 1899 i póki co bardzo mi się podoba ! Ale nie skończyłam jeszcze 3 sezonu Dark xD... Jezu... Za dużo tego wszystkiego. Mam dużo do obejrzenia a czasem i tak narzekam , że nie mam co oglądać :D!

Nie lubię It follows ale Smile bardzo na plus ^o^!
Jedna z lepszych horrorowych produkcji tego roku.
Hellraisera nic nie przebije !

Aww dziękuję *o*! I ty również masz dobry gust , więc jasne ! Pisz śmiało :).

ocenił(a) serial na 6
AniaScene

Hej hej, kupę czasu i sorki za to, miałem kiedyś odpisać, potem wyleciało mi z głowy bo dużo się u mnie działo w rodzince bo zaraz po mnie pochorowała się Żonka i jestem od jakiegoś czasu opiekunką dla Niej, dla Synka i jeszcze pracuję (chociaż na szczęście zdalnie na ten moment). No i dopiero teraz zobaczylem otwartą zakładkę na lapku, a tam ten temat i już wiedziałem, że nie odpisałem ostatnim razem -_-

Nie zauważyłem, że to Necronomicon ale szanuję z całego serca ;) Nowe tło przepiękne <3

Jeśli chodzi o Kinga to właśnie kończę "Desperację" - nie wiem czy czytałaś, ale jeśli nie to polecam z calego serca. Jakoś tak omijała mnie ta książka i zawsze coś wpadało ciekawszego do ręki - koniec końców sięgnąłem po nią i cholera, jestem wniebowzięty. Nie spodziewałem się tego co dostałem. Szczerze mówiąc jakby zrobili z tego film to byłby to kawał mega mięsistego brutalnego i niepokojącego obrazu, tylko musieliby dobrze wybrać aktorów żeby pokazać szaleństwo heh W każdym razie nawet jak na Kinga to książka wydawała się mocno obrazowa i krwista.

Mam jeszcze jakąś małą kolekcję VHSów u rodziców w szafie :D chociaż w większości to pewnie akcyjniaki z lat 90, które uwielbia mój tata.

Jeśli chodzi o choróbsko - to trombofilia, czyli nadmierne krzepnięcie krwi. Muszę sobie rozrzedzać teraz nacodzień krew żeby mi się nie porobiły zakrzepy. A okazało się to znienacka jak zaczęła mnie boleć łydka, myślałem, że to po jakimś skurczu, a potem się okazało, że miałem w niej zakrzep co jest dziwne w tym wieku (33 lata). Potem po miesiącu wleciał zakrzep na kolejną nogę i musiałem 2x dziennie robić soibe zastrzyki żeby przeszło. Teraz już po całej akcji ze szpitalem mam leki zapisane i po prostu do końca życia czeka mnie rozrzedzanie krwi bo inaczej jest szansa na udar, zawał lub zator także wesoło heh

Jak trzeba codziennie o coś walczyć, to musi to denerwować więc rozumiem doskonale

Cieszę się, że serce powoli kończy żałobę. Jest tak jak piszesz, czegoś nowego się dzięki temu wszystkiemu nauczyłaś, a wiedza na marne nie pójdzie :)

Tak ten nowy AHS jak dla mnie najsłabszy sezon zdecydowanie. Jak nie olgądasz od jakiegoś czasu AHSów to poprzedni sezon miał mega dobrą pierwszą połowę, druga była dziwna ale klimatyczna.

Z ostatnich sezonów Apocalypse i 1984 bardzo mi się podobały. Pierwszy fajnie zamykał różne wątki z różnych sezonów i je łączył - co bardzo mnie ucieszyło zahaczał też o Coven, które bardzo lubię. Za to 1984 to cudowny hołd dla slasherów z tamtych lat - dla kogoś kto uwielbia takie filmy to zdecydowanie must watch ;) wiem, że Ty nie jesteś jakoś mega za slasherami to nie jestem pewien jakby Ci się spodobał - bardzo dużo w nim oczek do widza właśnie związanych z podgatunkiem jako takim :) no i klimat lat 80 jest świetnie uchwycony :)

Też nie lubię niedokończonych seriali, tak samo jak nie lubię nie skończyć filmu, który oglądam ;)

Jeśli chodzi o Twin Peaks 3s to ja się całkiem nieźle bawiłem ale liczyłem na jakiekolwiek odpowiedzi, a w zamian dostałem jeszcze więcej pytań heh Lubię pokręcony mózg Lyncha dzięki czemu świetnie się bawiłem, chociaż sam łapałem się za głowę co chwilę z wielkim WTF na twarzy.

Jeśli chodzi o Chuckyego - to rusz go jak najszybciej. Naprawdę. Nie zawiedziesz się :) Nie jest to produkcja typowo dla nastolatków ;) właśnie bardziej jest to produkcja dla fanów starszych części. Pierwsze 2 odcinki może nie porywają, ale im dalej tym lepiej. Pierwszy sezon w pewnym momencie cudownie się rozkręcił, a drugi teraz jeszcze bardziej poleciał po bandzie :D szczerze mówiąc, trzyma lepszy poziom niż nowsze filmy z jego udziałem. Także polecam od serca. Mega, mega, mega dobry powrót tego Pana ;) I nie tylko jego - ale to już w serialu zobaczysz ile udanych powrotów może zaliczyć ta seria :D

Też jeszcze nie widziałem 3 sezonu Dark heheh, czekam aż Żonka złapie ochotę na obejrzenie bo oglądałem z nią poprzednie więc już muszę czekać z ostatnim ;D

1899 nie ruszyłem nawet chociaż miałem w planie, ale teraz jak dostali kasację to już pewnie nie ruszę nigdy bo nie lubię nieskończonych seriali ;)

"Hellraisera nic nie przebije !" O tak <3

Ostatnimi czasy z ciekawych filmów oglądałem tylko The Menu - fajny i wart obejrzenia jeśli lubisz nietypowe thrillery, czarny humor w bardzo małych dawkach, świetne aktorstwo no i jedzenie, bo tu o jedzeniu dużo chociaż nietypowo ;)

A poza tym nadrabiałem właśnie 2 sezon Chuckyego i jestem wniebowzięty, całość podniosła jeszcze poziom i aktualnie jest to topowa produkcja z tym cudnym psycholkiem ;)

ocenił(a) serial na 7
prowned

Hej ! Przepraszam , cały czas zapomniałam ci odpisać haha ! :(
Także nie przejmuj się , że nie miałeś czasu bo mi też odpisanie zajęło dwa miesiące! :D
Ojej , przykro mi , że w waszej rodzinie pojawiła się jakaś plaga chorób.... Mam nadzieję , że już wszystko jest dobrze.

Jeśli chodzi o książki , to jakoś nie mogę się ostatnio zmusić do czytania... Mam jakieś naczętę książki ale utknęły w martwym punkcie , za to ostatnio dużo tworzę różnych DIY projektów.
BTW. kupiłam sobie moją pierwszą mangę ! Zainspirował mnie bardzo serial Itou Junji: Maniac ale jeszcze nie zaczęłam czytania :<.

To okropne , że w tak młodym wieku dopadła cię taka ciężka choroba... Bardzo ci współczuję :(...
Ale jak będziesz wszystko kontrolował i słuchał zaleceń lekarza to na pewno wszystko będzie dobrze !

Zdziwi cię pewnie , że ostatnio pokochałam Scream , ale zdecydowanie pierwsza część jest przecudowna !
Odświeżyłam sobie to po latach i jestem zachwycona !
Zamierzam kupić sobie T-shirt z Billym Loomisem bo totalnie mnie zachwycił ! <3

Jeśli chodzi o Twin Peaks s3 , to czy po połowie odcinków zrobi się ciekawiej ? :( Bo serio jestem chora jak mam to oglądać XD.

3 sezon Dark zaczęłam ale też mi się jakoś nie chce tego kontynuować :C.

1899 skończyłam i byłam zadowolona ! Kończy się w sumie ciekawie , szkoda , że nie będzie następnych sezonów ale z drugiej strony nie musi być bo zakończenie mnie satysfakcjonuje.

The Menu oczywiście widziałam i to już dawno , nawet przed Tobą :P
Kogo ty pytasz !?

Już ci nie mówię , że czegoś nie obejrzę bo jak widać często zmieniam zdanie , więc prawdopodobnie Chuckyego obejrzę , skoro mówisz , że taki fajny !

Ty jak chcesz możemy kontynuować rozmowę na ig , bo trochę dziwnie czuję się pisząc publicznie o dość prywatnych rzeczach :P

ocenił(a) serial na 7
prowned

Widzę , że jeszcze nie widziałeś kilku podobnych a nawet lepszych produkcji tego typu. Pozwolę sobie cię trochę poratować : Lore , Into the Dark , CHANNEL ZERO , Monsterland , Folklor , Bloodride , 50 States of Fright lub Just Beyond :D

ocenił(a) serial na 7
AniaScene

Ten odcinek to byl najlepszy ze wszystkich w drugim sezonie. Wogole ta aktorka gra tez "Koszmar minionego lata" na Amazon i wiedziałem ze ja skądś kojarzyłem. Bardzo dobrze gra i ma talent do grania w horrororach.
Przypatrzylem sie tez waszej konwersacji i fajnie wiedzieć, że są ludzie ktorzy lubią horrory tak jak ja. Z takich creepy serii to Channel Zero jest super ktory wymienilas. Ale polecam tez Slasher, a ze starszych Master of Horror albo Wyspe Harpera. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
Sudi1983

A widziałam "Koszmar minionego lata" ale jakoś nie skojarzyłam tej aktorki :P.
Haha, no ja zawsze zapominam, że nie piszę prywatnie i później mam taki wielki szok "jak to ktoś jeszcze to czytał!? "
Powiedzieć, że lubię horrory to jak nie powiedzieć nic. Hororry to moja największa miłość.
Warto jeszcze wspomnieć, że w tym odcinku pojawia się cudowna piosenka Garbage - #1 Crush, co podkręca jeszcze bardziej emocje podczas oglądania.
W sumie wciąż mam ten utwór w głowie :).
P. S. Masters oh horror oczywiście widziałam i bardzo lubię. Ale Wyspa Harpera? Cóż to jest? Muszę sprawdzić xD.

prowned

Podobały mi się wszystkie odcinki.Rewelacja!Pierwszy sezon wychodzi blado na tle drugiego♥️

ocenił(a) serial na 5
AniaScene

Zdecydowanie najlepszy odcinek całego serialu! Drugi sezon lepszy zdecydowanie od 1, choć wciąż dla mnie bez rewelacji ale 1 był dla mnie tragedią (zwłaszcza te odcinki związane z Murder House to była żenada), ale takie odcinki jak te właśnie chciałbym oglądać! Madison Iseman świetna w głównej roli!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones