Arcane
powrót do forum 1 sezonu

Jak oceniacie serial? Fabuła jest dla was wystarczająco klarowna?
Chciałbym poznać opinie które mają styczność poraz pierwszy z tym światem

ocenił(a) serial na 9
trejnx

Ciężko o takie osoby co nie grały

Ameno_Ameno

ja nie grałem - nie ciągnie mnie do tego typu gier

Ameno_Ameno

Nie znam nikogo kto w to gra, więc nie ciężko

Ameno_Ameno

Ciężko to znaleźć kogoś kto w to grał

ocenił(a) serial na 9
RadoslawKamil

To słabo szukasz.

znamir11

W pracy mam jednego co gra ale 10 lat młodszy ode mnie. Po prostu kwestia pokolenia. Osobiście próbowałem w to grać, ale zupełnie zero treści i straszna nuda...

RadoslawKamil

Zależy od prefernecji. Ktoś nastawiony na grę fabularną nie ma czego szukać w grze opartej na rywalizacji.

Wojtas4477

Może prawda. Osobiście wolę gry z fabułą. LoL odrzucił mnie bardzo bardzo szybko

RadoslawKamil

są ludzie którzy grają w to 10 lat po szkole/pracy, są tacy którzy poświęcili na tą grę całe życie i jest to ich zawód (profesjonalna gra lub streaming) ale ktoś powie, że jest tam 0 treści i nuda xD 

Ush

Uwaga, breaking news: to, że tobie się coś podoba, nie oznacza, że jest to obiektywnie dobre. Powiedz mi, jak to jest nie mieć gustu uWu?

Shumkichi

mnie nie obchodzi czyjś gust. odnosiłem się do kłamstwa, jakim jest stwierdzenie, że gra ma zero treści i jest nudna

Ush

Bo ma zero tresci i jest nudna, co mnie obchodzi ze jakies noulajfy poswiecaja na to cos cale zycie i jest to ich zawod?

szopski

w tej grze jest tyle treści, że przez rok byś tego nie ogarnął. to że ich nie dostrzegasz świadczy jedynie o twojej ignorancji

ocenił(a) serial na 10
Ush

Rozumiem, że chodzi o treść Lore'ową - treść LoL to krótki opis 161 postaci. Reszta to rozgrywka i statystyki.
Lore LoL da się zgłębić w ciągu jednej godziny.

RadoslawKamil

Myślę że zdecydowana większość populacji nie gra w gry a co dopiero w jakąś konkretną.

Ameno_Ameno

Ja nie grałem, i nawet nie wiem co to za gra. Tytuł obił mi się o uszy, ale to wszystko.

Ameno_Ameno

Jak to ciężko? W życiu w to nie grałem i znam dosłownie z 3 osoby które grały. Może dlatego, że nie lubie nołlajfow

ocenił(a) serial na 5
Ameno_Ameno

Ciężko o takie osoby ? XD haha Oj jednak bym nie wypowiadała takich słów pochopnie. Myślisz że wiele osób ma tak tandetny gust jak ty? Gościu normalni ludzie nie grają w gówna tego typu i jestem jednym z nich. I zapewne nie jedynym? Grałem w gry od dzieciaka na różnych platformach, gdzie pewnie nawet nie było cie na świecie albo gdy zaczynałeś srać w pampersa. Więc daruj sobie takie opinie. Gra LoL została wydana w 2009 roku, więc co ty możesz wiedzieć o grach. Oczywiście, nie jestem w stanie powiedzieć kiedy zaczęły pojawiać się takie gówna i przeciętne gry jak LOL ale cóż może te najmłodsze pokolenia pamiętają. Ja na całe szczęście takimi grami się nie interesowałem i zapewne jest więcej takich osób jak ja, którzy wolą pograć w coś ambitnego. Obecnie są takie teraz czasy że świat gier jest zalany przez takie gówna jak LOL, więc może twoje pokolenie je kojarzy. Ja pierwszy raz o tej gierce usłyszałem jakieś może 2 lata temu, widziałem co to jest i nie jest to gra warta zainteresowania. Radzę więc następnym razem pisać za siebie, anie wrzucać wszystkich do twojego worka, bo sobie tak ubzdurałeś. ;)

ocenił(a) serial na 7
kaze_w

tAnDeTnY gUsT i rAdZe PiSaĆ zA sIeBiE. w końcu wypowiadałaś czy grałeś? she/they?

kaze_w

Dlaczego tandetny gust? Tobie się nie podoba to znaczy że musi być tandeta? Ja też gram od dziecka, czyli od bardzo dawna i nie uważam LOL za jakiś kicz. Gra jest ładna, ma dobrze dopracowaną mechanikę i ciekawy świat z wieloma barwnymi bohaterami. Gram w LOLa od samego początku, od bety w 2009 ale niezbyt często bo za stary jestem na to żeby rywalizować z młodziakami grającymi po kilka godzin dziennie. Ale to że dostaję baty nie powoduje że pluję na grę i nazywam tych, którym dobrze w nią idzie niedorozwojami.

ReveAnge

Od razu zaznaczam - nie grałam w LOLa. Obserwowałam trochę jak grają inni. Co do serialu - spodobał mi się bardzo.
Mam pytanie: Czy tych wielu barwnych bohaterów idzie naprawdę w grze poznać? Myszkowałam po stronie Riot Games i czytałam dołączone do nich opisy. W grze wygląda to podobnie podczas wyboru postaci?

primrose9

Pewnie sama widziałaś że tych postaci jest ponad setka i ciągle dochodzą nowe. Każda jest inna, każda ma swój styl i swoją historię. W ogóle uważam że uniwersum LOL jest ciekawe i bardzo dopracowane. Arcane to tylko wycinek tego świata, mamy kilka postaci i jedno (dwa) miasta a w zasadzie to w każdym mieście tego uniwersum można by nakręcić kolejne sezony i poziom by nie spadł. Polecam wgłębienie się w stronę LOLa, mają tam fajnie wszystko opisane, każda postać, miasto, krótkie opowiadania, komiksy.

Postacie w grze są pokazane z góry bo gra wymaga jednak szybkich akcji i taktyki więc taki widok jest niezbędny. Zresztą w grze zazwyczaj nie ma czasu żeby przypatrywać się postaciom :) ale ich wygląd można modyfikować bo każda ma kilka/naście wersji wyglądu. Jeśli chodzi o fabułę to w zasadzie sama rozgrywka w LOL jej nie ma, to po prostu rywalizacja na mapie dwóch drużyn. Historia jest obok gry, w opisach świata, bohaterów i tak dalej. Zresztą zawsze można sprawdzić samemu, gra jest darmowa i na początku można ćwiczyć przeciwko botom.

ReveAnge

Może kiedyś zagram, na razie jestem na etapie składania krótkiego artykułu o tym, że warto obejrzeć serial nawet jeśli nie zna się LoLa. Oczywiście bardziej dla tych, którzy nie grali, jednak punkt widzenia gracza interesuje mnie baardzo. Dzięki za odpowiedź! :)

ocenił(a) serial na 10
primrose9

https://map.leagueoflegends.com/pl_PL Tutaj masz całe kompendium na temat uniwersum league of legends. Od mapy przedstawiającej regiony bo historie poszczególnych bohaterów

trejnx

:o
dzięki!

primrose9

BTW wrzuciłam już krótki artykuł pt. "Czy warto" (z punktu widzenia osoby niegrającej):

https://www.f5.pl/kultura-i-sztuka/czy-warto-obejrzec-serial-arcane-jesli-nie-gr asz-w-league-of-legends

ReveAnge

tak jak ktoś wspomniał, to gra oparta na rywalizacji, więc i fabuła LOL nie była i nie miała nigdy być porywającą. Kicz/tandeta to pojęcie uniwersalne, w przypadku wyglądu. Ja na przykład jestem fanem Gwiezdnych Wojen (sprzed Disneya) ale mimo, że niektóre gry uniwersum to wręcz fabularne perełki, to nie jestem w stanie w nie zagrać z powodu właśnie kiczowatej grafiki - nie starej, tylko dysproporcjonalnej (3D, bo gry 2D to zupełnie inne podejście do rozgrywki).
Uwielbiam KotOR, ale SWTOR to już dla mnie lekki kicz. Lubiłem w to grać, mimo, że to kicz - bo świetnie zabijał czas, jak go miałem. :)
W LoL (jak i w WoW) kiedyś grałem "na siłę" dla kolegi, ale tam wszystko jest tak mocno przekoloryzowane, że wymiękłem. Kicz i tyle.

ocenił(a) serial na 9
kaze_w

o gustach się nie dyskutuje, koledzy grali w lol`a a ja wow`a, serial jest świetny

ocenił(a) serial na 8
kaze_w

Ok boomer

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
kaze_w

Jaki spocony xddd

ocenił(a) serial na 7
kaze_w

Ależ plujesz jadem człowieku. Weź na wstrzymanie, bo chyba nic złego nie było w tym co napisał Ameno. I z drugiej strony to kim Ty właściwie jesteś żeby oceniac co jest dobrą grą a co złą? Czy raczej jak to napisałeś "ambitną". Wydaje mi się, ze gra ma sprawiać radość i jeśli jednej osobie sprawia radość układanie kart a innej strzelanie to nie nasza sprawa. Pozdrawiam

kaze_w

Styl tego komentarza przypomina mi moje komentarze które pisałem w wieku 10-11 lat. Mam akurat dostęp do paru jescze z portalu spryciarze.pl i w sumie mega podobny styl pisania, podobna dojrzałość emocjonalna. Ziomek ma mentalność 10 latka

kaze_w

No i spoko, że nie grałeś, ale nie rozumiem po co obrażać osoby o innym guście XD Oczywiście nie mogło zabraknąć narzekania na dzisiejsze czasy i idealizowania swojego pokolenia, bo wiadomo - KIEDYŚ TO BYŁ CZASY, A TERAZ NIE MA CZASÓW.

Ameno_Ameno

U mnie to raczej na odwrót. Nie znam nikogo kto by w to grał. Co więcej rzadko kto w ogóle słyszał o tej grze w moim towarzystwie czy nawet z ludzi, z którymi pracuję. Ja sam dopiero niedawno dowiedziałem się o jej istnieniu będąc bombardowanym reklamami, które czym prędzej blokowałem. Serial uważam za bardzo dobry, ale na pewno nie zachęci mnie do grania.

ocenił(a) serial na 9
Ameno_Ameno

Nie grałem i nie zagram. Mam nieco mniej niż 40 na karku i w swoim czasie grałem we wszystkie kamienie milowe w świecie gier.

użytkownik usunięty
Ameno_Ameno

Jak masz 15 lat i samych znajomych w tym wieku, to na pewno. :D

Ameno_Ameno

myślę, że nawet znalazły by się osoby, które obejrzały to i nie zauważyły, że serial jest powiązany z jakąś grą, ja nie grałem i dobrze się bawiłem, wszystko jest jasne

ocenił(a) serial na 8
trejnx

Nie grałem. Serial na razie fajny, co do klarowności fabuły to nie wiem. Wszystko wydaje się jasne, ale skąd mam wiedzieć, że czegoś nie wiem? :D

ocenił(a) serial na 10
tadzik_piahol

Twórcy podjęli się dobrego zabiegu. Nawet nie próbują przedstawić uniwersum od samego początku i jego fundamentów, a wybrali tylko jedno ich zdaniem najciekawsze miasto-państwo (fabularnie jest ich kilkanaście, każde mające swój motyw przewodni Azja, Piraci, Dominująca Trzecia rzesza czy Persowie) selekcjonując najbardziej ikonicznych bohaterów w tym przypadku dla Piltover.

Dzięki czemu nie ma zamieszania, jest pokazana tylko ich kameralna prywatna historia, jakie losy ich dotknęły że stali się tym kim są w grze. Sam wybór też padł nieprzypadkowo na bohaterów którzy są szarymi ludźmi, a nie władcami czy istotami semi-boskimi.

ocenił(a) serial na 9
trejnx

Imo takie szukanie odpowiedników lokacji w naszym świecie to troche XD bo tam jest taki misz masz że kurde. Pozatym który region odpowiada za Piratów i Trzecią Rzeszę? Za pierwsze to podejrzewam że BW ale w sumie to po prostu miasto portowe "z pod ciemnej gwiazdy", piraci są ale nie są zdecydowanie motywem przewodnim tego miejsca. A trzecia rzesza? Jeśli by wskazać dokładniej to Noxus to odpowiednik Sparty a Demacia Aten z nutką ludobójstwa. Pozatym kilka ciekawszych rejonów łatwo znaleźć od tego w którym dzieje się akcja serialu.

ocenił(a) serial na 9
trejnx

No nie do końca tak jest, każdy sezon ma przecież dotyczyć innego regionu Runeterry ;)

ocenił(a) serial na 9
tadzik_piahol

Mi tylko ten przeskok czasowy(?) pomiędzy 3a4epizodem trochę bruździ, bo nie bardzo wiem skąd się wziął. A chyba nie był wyjaśniony...

trejnx

Nie grałam, nie za bardzo rozumiem niektóre niuanse dotyczące samego świata przedstawionego, ale podejrzewam, że po paru odcinkach wszystko się wyklaruje.

ocenił(a) serial na 10
trejnx

Mam wrażenie że nieznanie lore gry jest tylko zaletą. Niestety gracze wiedzą jakie będą dalsze losy bohaterów i nie będzie żadnego zaskoczenia. Viktor który w grze każdy gracz wie kim jest i jak się stał tym czymś, w serialu dla nowych będzie pewnie przyjemnym zwrotem fabularnym, urozmaicającym historie.

ocenił(a) serial na 10
trejnx

Masz racje. W serialu jest z kilkanaście scen w których mozna pomyślec że Vi/Caitlyn/Jinx/ktokolwiek kto jest championem w grze zaraz umrą, jeśli ktoś grał w gre to wiedział od początku że to sie nie wydarzy. Zwykła niewiedza na temat gry dodaje jeszcze wiecej dramaturgii którą serial i tak jest już przepełniony.

ocenił(a) serial na 10
trejnx

Większość graczy jedynie co kojarzy z lore to wzajemna rywalizacja sióstr Jinx/Vi i to, że Cait pomaga Vi oraz ogólna koncepcja wojny Noxus/Demacia i to zapewne dlatego wybrano ten region do pierwszego sezonu. W kolejnych częściach nawet gracze będą poznawać coś nowego

trejnx

Grałem 10 lat temu przez kilka tygodni i tyle. W ogóle nie zagłębiałem się w lore, postacie, po prostu traktowałem ją jako bardzo fajną sieciową gierkę akcji/rpg, ale nie miałem zielonego pojęcia jaką w ogóle historia za tym kryje. To była cała moja styczność z Lolem, więc można powiedzieć że do Arcane podchodziłem jako laik. I powiem, że serial w 3 odcinkach wykonał kawał świetnej roboty - zaciekawił mnie świat, przejąłem się bardzo postaciami, ich relacjami, całą historią. Szybko zapomniałem, że w ogóle oglądam jakąś adaptację gry, a po kawał świetnego serial animowanego osadzonego w realiach fantasy. Jako osoba praktycznie nie znająca Lola mówię, że praktycznie wszystko zrozumiałem i się zaangażowałem, a to co było dla mnie enigmatyczne bardziej traktowałem jako plus, bo dawało mi poczucie że mam do czynienia z ogromnym światem z bogatą historią.

trejnx

myślę, że nie musisz szukać osób które "nie grały". Obstawiam, że mały procent graczy zaznajamiało się z biografiami postaci czy uniwersum. Ludzie po prostu grają, kojarzą postaci, ich umiejętności ale nie tła historyczne czy koneksje pomiędzy bohaterami.

ocenił(a) serial na 10
trejnx

Powiem tak, gram w League of Legends od ponad 4 lat i mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że historia opowiedziana w serialu idealnie obrazuje to, czym bohaterowie zajmowali się za młodu zanim stali się tymi kim się stali. Liznąłem co nieco lore całej gry i nie można się przyczepić do żadnego szczegółu, który został w owym serialu pokazany, Wszystko klei się w spójną całość i jest zgodne z tym co widzimy obecnie w świecie gry. Kawał dobrej roboty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones