PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94747}
8,0 12 776
ocen
8,0 10 1 12776
Battlestar Galactica
powrót do forum serialu Battlestar Galactica

Czy serial ten to kontynuacja tego z lat 70. czy remake????

ocenił(a) serial na 10
MasterKard

Jest to kompletny remake, mający bardzo niewiele wspólnego ze starym serialem, nowa historia świata, kilka postaci zostało wyciętych, a inne pozmieniane i wszystko zdecydowanie na lepsze. :)

Brasidas

...czyli "re-imagining", jak to obwieszczaja twórcy nowej wersji.

Wychodząc od tego samego pomysłu stworzono tu coś zupełnie innego, nie tylko ze względu na postęp technologiczny, ale także kompletnie innego ducha jaki przyświeca nowej serii. Poprzedni "BG" był serialem przygodowym, konkurującym w jakiś sposób ze Star Trekiem. Nowy Battlestar to bardziej dramat s-f, niż przygoda...

ocenił(a) serial na 10
MasterKard

Nie jest to remake, bo dzieje się po wydarzeniach z pierwszego serialu.
Znalazłem kilka docinków z tamtego serialu i nawet próbowałem oglądnąć :)
Przepaść stylistyczna, technologiczna... odpuściłem

ocenił(a) serial na 9
koncentrat

Umm... Nieprawda. Oba seriale przedstawiają dwa różne światy i są wyraźnie rozdzialone.

T_N_A_

powime tylko tyle "to się już wydarzyło i wydarzy się ponownie, zmienią się tylko postacie i strony" czy jakoś tak. Tekst który jest w kilku odcinkach, tak więc całkiem fajnie to wyjaśnili sami twórcy serialu. No i prawdą jest że wydarzenia dzieją się sporo czasu po zakończeniu konfliktu z pierwszej seri tego serialu.

ocenił(a) serial na 10
bialypc

Nie nie nie. T_N_A_ ma rację to jest zupełnie inny świat niż w oryginalnym BSG. - tam była tysiącletnia (sic!) wojna z Cylonami, tu analogiczny konflikt trwa 12 lat, poza tym WIELKI SPOILER! Na końcu nowej wersji ludzie docierają na naszą Ziemię ok 150 000 lat przed Chrystusem, więc są naszymi odległymi przodkami. W starej wersji BSG serial rozgrywa się w ziemskich latach 80' KONIEC SPOILERA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones