PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746188}

Belfer

7,9 116 150
ocen
7,9 10 1 116150
5,7 18
ocen krytyków
Belfer
powrót do forum serialu Belfer

Serial Belfer jest serialem który ma swoje luki fabularbe oraz niektóre absurdalne momenty oraz niedociągnięcia mimo to dobrze się go ogląda ,
ale to co widziałem w 2 odcinku 2 sezonu zwaliło mnie z nóg ...

1- Trójka policjantów podczas wymiany ognia nie wydało ani jednej komendy głosowej .
po zastrzeleniu jednego z nich funkcjonariusz nie zgłosił postrzelenia kolegi tylko zgłosił ze są pod ostrzałem co pozostało bez odpowiedzi . do tego ten sam policjant stwierdza zgon kolegi a w scenie potem widzimy ze policjant jeszcze żył .

2- skakanie z onka ??? zamiast krzyknąc o pomoc gdzie pod oknem stał kordon służb oni postanowili skakać ????
A do tego AT jedyne co robiło to mierzyło do nich ? nie wierzyłem jak to widziałem ...
Nie wpomne o scenie gdy Ivo oddał kila strzałów z okna na zabicie profesora a nikt w niego nie strzelił przez co zdążył sie ukryć , wiem że to sprawa fabularna ale nie z AT prosze ...

3 - Ivo chodził z pełną swoboda po szkole nawet kiedy była już pod szturmem kasków .
Rozmawiał z innymi gadka szmatka ...

4 - koleś doskonale wiedział do jakiego zamka pasuje jaki klucz , nosz kur...!

Punktów mam jeszcze kilka ale szkoda mi nerwów ...
Rozumiem że wielu wątków wymagała fabuła ale takim scenariuszem z Policjantów , strażaków i ATeków zrobili niekompetentnych imbecylów , którzy mają zero organizacji , zero umiejętności i zero taktyki .

fajna reklama Polskich służb ...
wystarczy Pistolet z tłumikiem i możemy być jak Scarface bo zanim nas złapią lub zdejmą zdążymy posłać do piachu cały szereg naszych ex oraz kilku nauczycieli , którzy nie dali nam piątek na koniec semestru a w między czasie pogadać na spokojnie z innymi pytając ich jak im sie podoba i jak sie czują .

Dobry potencjał , całkiem sie ogląda gra aktorska jest dobra szczególnie aktor co gra Ivo jako psychol zagrał idealnie ale te absurdy niszczą końcową przyjemność czerpaną z seansu .

Obniżam swoją odene o 3 oczka ...
A Szkoda ...

SIMONROMA

1) Jakiej komendy glosowej? Mieli sie drzec na cala szkole "ej morderco, jestes tutaj?"
Przeciez przekazal info, ze do nich strzelali. W stresie blednie zalozyl ze kolega policjant nie zyje.

2) Mieli krzyczec i czekac na pomoc, podczas gdy uzbrojony psychol byl o krok od nich?
Dlaczego AT mierzyli do otwierajacego sie okna po informacji o strzelaninie w srodku? Moze po prostu pomysleli ze terrorysta postanowil podac swoje zadania, nie pomyslales o tym? Nie wiedzieli, ze akurat tamtedy uczniowie postanowia uciec.
Jak to do niego nie strzelali? Nie zauwazyles jak AT podziurawilo szybe sekunde po tym, jak Iwo dobil nauczyciela lezacego na dostawczaku? Jak wy ogladacie ten serial?

3) Jedna grupa uciekala do sali biologicznej, te dwie rysowały S.O.S zeby zobaczyli ich ludzie z zewnatrz, te dwa szczyle poszly na zwiad. Co laczy te 3 grupy? Otoz to, ze wszyscy pietrali przed Iwem, ktory mial bron i mogl ich podziurawic bez mrugniecia okiem. Dlatego Iwo chodzil z pelna swoboda po szkole. I nie naginaj faktow zeby na sile szukac bledow, przeciez jak czarni wbili do srodka to Iwo juz byl na wyczerpaniu, postrzelony i wiedzial ze juz po nim. Gdzie w takim razie to "chodzenie ze swoboda po szkole" podczas szturmu AT?
Gadka-szmatka? Moze po prostu tworcy serialu wzieli sobie za cel nie podstawiac ci pod nos calej serialowej zagadki juz w 2-gim odcinku sezonu. Nie wiem jakie ty seriale ogladasz, moze wroc do tych, gdzie juz od samego poczatku masz podane jak na tacy fabularne twisty i rozwiazanie.

4) Eee... Bo byl nauczycielem i sam uzywal tego klucza?? A nie zauwazyles przypadkiem doczepionego do nich kawalka plastiku z wygrawerowanym numerem sali? Moze po tym nauczyciel wiedzial, ze to wlasnie ten klucz? Jak myslisz, to moze byc to?

Sargazeja

A daj spokój, tego gówna nie da się obronić.

ocenił(a) serial na 8
SIMONROMA

"do tego ten sam policjant stwierdza zgon kolegi a w scenie potem widzimy ze policjant jeszcze żył" - myślałem, że coś mi się przewidziało, ale widzę, że nie tylko ja zobaczyłem ten błąd w odcinku. Koleś nie tylko żył, ale głośno oddychał, sapał itd. Nie dało się go pomylić z trupem. Ogromna wpadka twórców

Alex303

w ray donovan strzelanina trwa 2 minuty i akcja zmienia miejsce, tu zrobiono o tym cały odcinek :)

ocenił(a) serial na 9
Alex303

Skąd wiesz może ten policjant, który stwierdził zgon specjalnie to powiedział, aby Iwo już w tego co niby nie żył nie strzelał. Może również twórcy chcieli pokazać nieudolność Policji w naszym kraju. Bardziej prawdopodobne wydaje mi się 1 odpowiedz. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
Marcin1411

Obejrzyj sobie jeszcze raz tę scenę. Sprawdza puls u rannego kolegi, ryzykując przy tym, że dostanie kulkę, po czym mówi niemal szeptem do kolegi stojącego obok: "nie żyję". Iwo nie mógł to usłyszeć. Wpadka twórców i tyle.

ocenił(a) serial na 9
SIMONROMA

dla mnie absurdem jest to że po utracie telefonów, choć jeden nie postarał się przedostać np. do sekretariatu, przecież tam na pewno był telefon. Kolejnym absurdem jest to że cała brygada AT była na meczu. Ale serial mimo wpadek w tym odcinku nadal oceniam bardzo wysoko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones