PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=737086}

Beowulf: Powrót do Shieldlands

Beowulf: Return to the Shieldlands
5,4 537
ocen
5,4 10 1 537
Beowulf: Powrót do Shieldlands
powrót do forum serialu Beowulf: Powrót do Shieldlands

Beowulf z natury jest historią scandynawską, więc jakim cudem jarlem ma zamiar zostać murzyn? Jeszcze ma zostać szefem totalnie nie pasujący klimat do tematyki.
Bez urazy i nie żebym miał jakieś napady rasistowskie ale wciskanie tej nacji w każdą produkcję bez względu na prezentowany czasookres to już przegięcie.

przemo_7792

Dziękuję, naświetliłeś mi jakiego rodzaju to produkcja :)

ocenił(a) serial na 5
przemo_7792

zauwazylem od jakiegos czasu pewna prawidlowosc,mianowicie w kazdym ale to w kazdym serialu ktorego akcja dzieje sie w jakiejs historycznej epoce musi sie w obsadzie znalezc murzyn ktory ma wladze rowna krolom i niekwestionowana pozycje wsrod glownych bohaterow max. bohater 2planowy ale z rownie wazna rola.Czekam teraz z utesknieniem na serial o pradawnych eskimosach ratowanych przez afrykanskiego wodza.

przemo_7792

A ja powiem szczerze, że zaczynam mieć napady rasistowskie i tracę całkowicie szacunek do czarnych, już nie wspominając o braku szacunku do twórców za tą ich poprawność polityczną, która im się na mózgi rzuciła bardziej niż choroba wściekłych krów. I aż strach się bać, że są jeszcze osoby, które temu przyklaskują. Czarny Jarl, czarna Ginewra i jeden z rycerzy okrągłego stołu (serial Merlin), propozycja czarnego Bonda, teraz Mały John w najnowszym Robin Hoodzie będzie czarny, albo właśnie wódz Eskimosów, Mieszko I albo Piast Kołodziej, albo wręcz Jan Paweł II. A najlepsze, że są na Filmwebie osoby, którym to się bardzo podoba i wręcz się tego domagają >.>

Też dziękuję, za informację jaki to serial, chyba sobie go odpuszczę, a tak miałem nadzieję, że to coś ciekawego będzie xP

przemo_7792

A co, myślisz, że dawniej było "czysto"?
Wiesz co to Mora? Mało osób wie, ale ty już będziesz mógł przekazać tą wiedzę dalej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mora_%28herb_szlachecki%29

lokk

Tylko co to ma do rzeczy?
Wątek dotyczy czarnoskórych wikingów, a nie heraldyki.

Q__

Możesz się pokusić o pewne analogie.
Poza tym ten film to pewnego rodzaju "fantasy" i tyle.

przemo_7792

Poprawność poprawnością ale wydaje mi się że chodzi też o pieniądze...przyciągnięcie do telewizora czarnego widza...

jogin3

zgadzam się w 100 % z tą Poprawnością polityczną , dają czarnoskórego do ludności skandynawskiej , brakuje jeszcze Azjaty Eskimosa i Meksykanina w tej produkcji . Powiem szczerze że od 1 do 3 odcinka to moja ocena serialu to 3/ 10
od 4 do 5 już lepiej dam 6/6,5 na 10 / .

przemo_7792

Dzięki za info.Nie będę tego oglądał.
Swoją drogą,to oprócz różnej maści NIEbiałych chyba w każdy serial dokładają jeszcze homoseksualistów i inne dewiacje.
Mamy się z tymi "normalnościami" obyć i przejść do porządku dziennego.Jak syn czy córka kiedyś mi powie ,że ma partnera tej samej płci,to ja mam nie zwrócić wogóle na to uwagi? HA

przemo_7792

Aha i jeszcze jedno.Trzeba się teraz bardzo łapać za słówka bo jest nagonka na wszystkich ANTY.
Sku.wysynskie fundacje wyłapują ZŁE wpisy na forach(przeciwko murzynom,homo-coś -tam,imigrantom,żydom itd)
Jakiekolwiek złe wpisy to WYROK i wysoka grzywna oraz publiczne(medialne) ukamieniowanie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Adi323_filmweb

;-) pojechałeś

ocenił(a) serial na 5
Corrolek

Chyba urodziłeś się w złym kraju i złych czasach. Lepiej było by Ci pod panowaniem Adolfa.^^

przemo_7792

i jeszcze ta kolekcja modnych fryzur

ocenił(a) serial na 8
przemo_7792

widze, ze wszechobecna jest tu banda rasistow, z ktorej pewnie zaden nie mial stycznosci z czarnoskorym, a jesli juz, to raz i nie dluzej, niz trwa wizyta u lekarza :) Wy w ogole lubicie fantasy ? bo jakos ciezko mi uwierzyc, ze mozna siegac po taki gatunek majac takie ograniczenia, oraz brak wyobrazni takowej. W dzisiejszej kinematografii trzeba umiec nie patrzec na kolor skory, a wrecz umiec go nie odrozniac, tym bardziej, ze jest full dobrych czarnych aktorow :) ale i tak pewnie to, co pisze bedzie, jak rzucanie grochem o sciane, ale nie moge sie powstrzymac XD skoro zebrala sie tu taka nienawistna loza szydercow slepych na dobry montaz, dobre kostiumy, calkiem niezla gre aktorska rol pierwszoplanowych, na prawde fajny klimat fantasy, stopniowo rozwijajaca sie fabule z paroma zaskakujacymi zwrotami i zachecajaca do dalszego ogladania, w dodatku gluchych na dobra sciezke dzwiekowa, to jednak zadrwie sobie odrobinke :D
pewnie nie wiecie - wiec wyjasnie jak koniowi - ze juz od koncowki VIII wieku (wiek ma sto lat) rody skandynawskie (wtedy zwani wikingami) parali sie ekspansjami (poznawanie i zdobywanie nowych terenow) i kolonizowaniem (zasiedlaniem terenow niepodleglych), handlem (no wiecie - daj mi to, a ja ci dam to), oraz piractwem (nie, nie powielaniem gier, filmow i programow) i oczywiscie zaprawianiem sie w bojach (tzw spuszczanie fperdol). I chyba tylko do ameryki poludniowej (tej dolnej), oraz australii (tam, gdzie sa kangury) nie doplyneli, a w cesarstwie bizancyjskim byli nad wyraz czesto - oczywiscie w celach pokojowych (handel glownie).
Rasizm na obecna skale jest typowo amerykanski, tak samo z reszta jak "restauracje" mcdonalds :) europa tamtych czasow (istnienia wikingow) przeciez pelna byla czarnoskorych, co bylo zasluga glownie rzymian (ktorzy przeciez handlowali z wikingami, o czym juz wspominalem :) cesarstwo bizancyjskie przeobrazilo sie w cesarstwo rzymskie). i wcale nie byli oni niewolnikami, czy tez tylko gladiatorami (jak to juz wiele filmow probowalo ludziom wmowic-oczywiscie amerykanskich) lecz rzemieslnikami, wojownikami, takze i dowodcami, czy tez wodzami. istnieja tez zapisy o czarnoskorych poetach i pisarzach ze sredniowiecznej europy (czyli nikt im nie ograniczal mozliwosci ksztalcenia sie).
a skoro bywali oni (wikingowie) tam, gdzie bywali i murzyni (tak na prawde slowo murzyn jest o wiele mniej rasistowskie, niz nazywanie go "czarnym"), a historia wiele juz napisala o zwyczajach seksualnych wikingow (ja chce, ja biore). A reszte sami sobie dopowiedzcie :) macie fakty historyczne, wiec brak wyobrazni nie powinien wam przeszkadzac.
nadal sadzicie, ze czarnoskory wiking jest tak wielkim absurdem ? :D

ocenił(a) serial na 3
Bibicz

aleś pojechał, że hoho... ho.
Primo NIKT w tym temacie nie pisze że czarnych nie lubi czarnymi gardzi czy czarnych coś tam. Rasistą nie jestem bo nie mam powodu nim być. Mnie poprostu wkurza wykorzystywanie na siłę w filmach poprawności politycznej - BO NICZYM INNYM nie jest obsadzanie czarnych aktorów w produkcjach tego typu. Tak istnieli czarni wolni ludzie tylko poniosło cię zbyt na północ - wolni to oni pozostawali w imperium a raczej wokół Morza Śródziemnego gdzie poprostu mieli klimat im odpowiadający.
Pozatym gdyby tylu czarnych (według ciebie) było na północy Europy to nie mielibyśmy ich jako obywateli od maks 100 lat ale byliby w społeczeństwach Europy od setek lat jako wolni ludzie: szlachcice czy mieszczanie. I tak uważam że czarny wiking jest absurdem tak jak czarny Zawisza Czarny :).
Ale po co się rozkręcać ilością społeczną czarnych obywateli w poszczególnych państwach w Europie na przełomie wieków, skoro temat dotyczy TYLKO o serialu/filmach z bezsensownie wciskanymi: aktorami mniejszości społecznej czy homoseksualistami (na siłę, bo nikt nie twierdzi że homoseksualizm powstał niedawno, ale w każdym serialu/filmie zaczynają to być koledzy głównych bohaterów a to już jest grube statystyczne przegięcie).
Wiec nie przesadzaj z oskarżaniem o rasizm w powyższych wypowiedziach, skoro nie masz najwyraźniej bladego pojęcia co to jest i jak interpretować teksty (wnioskując z twojej wypowiedzi). Najwyraźniej produkcji zgodnych politycznie mało oglądasz, a raczej nie przykładasz wagi do tego co oglądasz skoro ci takie szczegóły nie przeszkadzają - czyli marnujesz czas przed telewizorem ;).
A dla przykładu największym bezsensem jaki ostatnio widziałem z moim synem jest Fantastyczna czwórka (ostatnia wersja) gdzie na potrzeby poprawności politycznej rodzeństwo zrobiono z białej dziewczyny i czarnoskórego chłopaka... jakby nie mogli czarnym zrobić tzw. głównego bohatera.

ocenił(a) serial na 5
Bibicz

Bardzo subiektywna opinia. Strasznie zalatuje hipokryzją. Ani słowo "murzyn" ani "czarny" nie jest w najmniejszym stopniu rasistowskie ponieważ określają niezaprzeczalne pochodzenie (Afryka) i cechę (po prostu kolor skóry). Myślę, że większości wypowiadających się na forum ludzi nie przeszkadzają wieloetniczni aktorzy. Raczej brak historycznej spójności (brakuje dobrego serialu, który przedstawił by gołe fakty, bez upiększania). Wikingowie faktycznie mieszali się z każdym napotkanym ludem ale traktowali ich jako niewolników i nie obdarzali szacunkiem, zarówno pojmanych na obcej ziemi jak i tych urodzonych już na ojczystej. Nie zrozum mnie źle, jestem otwarty na świat i nie mam uprzedzeń do nikogo. Niestety nie powinniśmy popadać ze skrajności w skrajność, ponieważ w ten sposób powstają 2 obozy, które nijak nie mają szans dojść do porozumienia, a do tego cywilizowani ludzie powinni przecież dążyć.^^

viatori

Dobrze że zauważyłeś że są jeszcze osoby która wieloetniczność jeszcze nie przeszkadza, uważam natomiast że największą wadą serialu jest jego scenariusz przedstawiona historia po prostu nie wciąga od można obejrzeć, jednak jak się ominie odcinek niewiele mam wrażenie się traci ):

przemo_7792

bardzo czekałam na ten serial, ale odpadłam w 1 odcinku przy 2 scenie, jak zobaczyłam jakąś hinduską nastkę co robił, jako kowal w wiosce wikingów w 6 wieku :D Wole 8 raz przeczytać poemat :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones