PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643676}
6,3 349
ocen
6,3 10 1 349
Beware the Batman
powrót do forum serialu Beware the Batman

Sam, zresztą jak większość hejciłem ten serial, ale obejrzałem pierwszy odcinek i...sie zdziwiłem! Bardzo dobry! Pyg i Todd zostali ukazani genialnie, jak
na nic nie znaczące dla uniwersum postacie! Byli zabawni, a sam Mroczny Rycerz, był naprawdę mroczny. Ładna animacja no i...sam nie dowierzałem że
to jest takie dobre więc udałem się na ---->>>metacritic.com. Pełnej oceny od krytyków nie ma, bo dopiero dwie zostało wystawione, 60( czyli średniak ) i
80 ( czyli bardzo dobrze ). Jeszcze dwóch krytyków i dostaniemy pełną note. Moge was zapewnić że o dziwo, jest bardzo dobrze, i zachęcam do oglądania
pierwszego odcinka!



PS. Jutro w godzinach popołudniowych wydam napisy :) Mam nadzieje że jacyś chętni się znajdą by je ocenić :) Na dodatek to moje pierwsze napisy :)

ocenił(a) serial na 3
Bartonson12

Dobrze? Jest dla dzieci. Scenariusz pilota do bólu standardowy jest. Akcja dość żenująca, zwłaszcza gdy batmobil takiej pseudo-dorożki nie może zepchnąć z drogi i chowa się za śmietnikiem, a w finale dosłownie wszystko wybucha, kilka małych bomb, jedne schodek spada, a i tak w powietrze cały budynek leci.

Ale i tak najgorzej jest od strony technicznej. To jak ostatnie Żółwie Ninja wygląda. Tylko miasto jest puste zupełnie, nie ma żadnych statystów, ludzie są siermiężnie zaprojektowani, a budynki są zwyczajnie brzydkie. Pod względem jakości modeli to poziom serialu animowanego Starship Troopers jest.

ocenił(a) serial na 8
Roy_v_beck

Co do wybuchu budynku, to było powiedziane, że znajdują się pod nim złoża metanu, a z tego co wiem, metan jest gazem palnym, który może wybuchnąć.

ocenił(a) serial na 8
Roy_v_beck

Jak na razie są same pozytywne recenzje od krytyków. Dla dzieci? Co, nie licząc wrogów w pilocie było dla dzieci? Odcinek na miarę kilku średniaków z TAS, jak na dzisiejsze standardy jest bardzo dobrze, i gdyby ten epizod ukazany był właśnie w TAS to pewnie nie było by narzekań.

ocenił(a) serial na 3
Bartonson12

Jakby był ukazany w TAS, to by nie wyglądał tak paskudnie, dlatego nie byłoby narzekań.

ocenił(a) serial na 5
Roy_v_beck

Oprawa graficzna może się podobać lub nie - kwestia gustu. A fabularnie nie jest źle. Antagoniści całkiem ciekawi z doskonale dobranymi głosami. Scenariusz, jak wspomniano, na poziomie średniaków z TAS. Tylko Alfred mi się tu jednoznacznie nie podoba. I to dopiero początek. Po jakichś 10 odcinkach będzie wiadomo co sądzić o całości. Dla ludzi, którzy oglądali TAS nic o Batmanie nie będzie lepsze, a u innych to może chwycić.
.

ocenił(a) serial na 8
pikerek

Ciekawi mnie za to twoja opinia o drugim odcinku :). Dla mnie o wiele lepszy niż pierwszy.

Bartonson12

O co tyle płaczu? Jest przecież okropnie. Osobiście nie miałem co do tej produkcji żadnych oczekiwań, ale po pierwszym odcinku nie mam ochoty na więcej. Po pierwsze- paskudna animacja, o ile w "Green Lantern" jakoś to jeszcze wyglądało, tak tutaj prezentuje się to tanio i plastikowo. Po drugie- koszmarny voice acting. W animacjach DC zawsze stał on na całkiem przyzwoitym poziomie, ale w tym przypadku tak okropnie dobranych głosów od dawna nie słyszałem. Po trzecie- postaci, Batmana/Wayne przemilczę bo prawdę mówiąc zbytnio go nie zaprezentowali, ale Alfred jest kompletnie do dupy, a antagoniści żenujący. Twórcy od dawna zapowiadali że w serialu nie pojawią popularni wrogowie Batmana bo chcą się skupić na tych mniej znanych, ale jeżeli mają to być postaci w stylu tej dwójki to ja wysiadam. Do tego wszystko jest wybitnie dla dzieciarni, poprzednie animacje DC (przynajmniej większość) była bardziej uniwersalna.

Do diabła z takim gównem.

ocenił(a) serial na 8
Grievous

Voice acting jest dobry, a po drugie, jeśli Ra's Al Ghul i Anarky którzy w przyszłości pojawią się w serialu są mało znani, to polecam nadrobić zaległości w świecie Batmana. Najlepiej od komiksów z lat 50-tych ;_;.

Bartonson12

Odniosłem się do postaci w pierwszym odcinku oraz wypowiedzi twórców. A Ra's Al Ghula i Anarky znam bardzo dobrze, co nie zmienia faktu że ten drugi jest raczej mniej znanym wrogiem, na dodatek jeszcze bezczelnie zerżniętym z postaci V z komiksu "V for Vendetta" Moora (przynajmniej w jego pierwszym występie) i prawdę mówiąc nie przepadam za nim. Do tego nigdzie nie pisałem że jestem jakimś specem od komiksów (bo nie jestem) i niczego nie muszę nadrabiać.

Voice Acting to kwestia gustu, jak dla mnie jest fatalny. Ale żeby nie było, dla równowagi obczaiłem nową kreskówkę Marvela- "Avengers Assemble" i jest to jeszcze większy syf niż "Beware the Batman"- więc jak zwykle animacje DC górują ;)

ocenił(a) serial na 8
Grievous

Powiem tak, nie licząc Batmanów Nolana, Marvel ma przewagę w filmach kinowych, ale w animacjach nawet nie umywa się do DC. Mówię też o pełnometrażówkach, przecież ,,W cieniu Czerwonego Kaptura'' to majstersztyk. Komiksy, no cóż, wydaje mi się że tutaj jest równo. Choć i tak wole DC - czemu? Bo jest mroczniejsze, więcej oryginalnych postaci( Chociażby Green Lantern ), i nie ma tego strasznego humoru jak Marvel( ,,Spajdermen'' i jego docinki w każdej walce... )

Bartonson12

Dokładnie tak, zgadzam się ze wszystkim, tyle, że mi humor Marvela nawet odpowiada. :)

Bartonson12

Jest świetnie. Zupełnie nie rozumiem o co chodzi z tą krytyką.

ocenił(a) serial na 8
Szejku

Recenzje fanów podzielone, krytycy wystawiają jak najbardziej pozytywne oceny :)

ocenił(a) serial na 7
Bartonson12

Merytorycznie ten serial jak dla mnie leży i kwiczy...
Nie ma szans, żeby otarł się o starego TASa. Jest kiepsko.

ocenił(a) serial na 8
Pietro87

Lepiej od Brave & Bold ;)))))))

Pietro87

Jakby zrobili powiedzmy z 70 odcinków z fabułą trzymającą całą serię w napięciu, różnymi historiami pobocznymi (np. huntress, robini, więcej catwoman) byłoby nawet na poziomie TAS ALE oni odwalą ledwo 20 odcinków z banalnym finałem i 'goodbye' szkoda

ocenił(a) serial na 1
Bartonson12

Uwierzyłem Ci i to był błąd. Nie ma ani jednej rzeczy w tym serialu która by go ratowała. Kanciasta animacja, brzydkie modele, słąby scenariusz, Batman o inteligencji bezmózgiego yeti - bo mroczny rycerz musi mieć w komórce zapisanego swojego lokaja pod imieniem i nazwiskiem, prawda? Tak dla zachowania pozorów ;). Muzyka mierna, aktorzy podkładający głosy są wykastrowani emocjonalnie. Stracony czas i już.

ocenił(a) serial na 8
asceta22

Obejrzałem zaledwie 3 odcinki( reszte jak się skończy sezon ) ale Batman wykazał się tam inteligencją. W pierwszym odcinku chociażby liczeniem pocisków, w drugim tym jak zgrabnie poradził sobie ze sprawą Magpie, a w trzecim pewnym ,,testem''. Głosy są dobre, a szczególnie Gordona i Alfreda. A jeśli muzyka jest dla Ciebie słaba to nie mamy o czym gadać bo to najlepsza rzecz w serialu jak dotąd.

ocenił(a) serial na 9
Bartonson12

Dla mnie lepsze od TAS.
Oczywiście, jest trochę wad - nagłe supermoce u villainów (profesor Pyg jednym cięciem tasaka odcinający linę od Batmobilu, pazury i niezniszczalnośc Magpie), panie zawsze walczące na wysokich obcasach i jakaś dziwaczna, futurystyczna broń palna.
Na plusy - ciągłość fabularna, świetne "ostre" postacie - badassowy Alfred (kapitalny absolutnie), Katana, Batman aż kipiący swoją fizycznością i umysłowością. Z villainów - świetna Magpie. cieszy pojawienie się Lady Shivy.
Znakomita choreografia walk, świetne dialogi, humor, relacje pomiędzy postaciami (np Gordon - Batman).
Bomba.

Bartonson12

Gdzie ty te odcinki oglądasz ???

Benny00725

W razie gdybyś po tylu miesiącach ciągle szukał :P.

http://www.kreskowkazone.pl/odcinki-online_batman-beware-the-batman-2013

andrzej_goscicki

już nie szukam ale dzięki za link na pewno obejrzę pare odcinków

Bartonson12

Serial jest dosyć oryginalny, to fakt, lecz do teraz nie rozumiem, jak takie... Hmmm... Arcydzieło mogło dostać tylko jeden sezon.

Z obiektywnego punktu widzenia, biorąc pod uwagę wszystko to, co się na niego zbierało, reakcje przy zapowiedziach i sam fakt, że serial prezentuje sobą coś zupełnie nowego - był skazany na porażkę.

Lecz mimo to nie mogę tego przeboleć... Jest owszem nie dla każdego, ale dla mnie był to najlepszy z ostatnio wyprodukowanych seriali tego typu... Ehh...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones