PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199156}

Bleach

7,9 19 710
ocen
7,9 10 1 19710
Bleach
powrót do forum serialu Bleach

Zauważyliście sporą różnicę w klimacie między Bleachem od początku do mniej więcej końca zdrady Aizena i resztą? Wczesny Bleach wydaje się być abrdziej kolorowy, intrygujący, bardziej zbalansowany i mulit-wątkowy. Nie chodzi mi jedynie kreskę, ale też o postacie takie jak Kon etc. Postacie wydają się być wielowymiarowe. Każdy ma swoją agendę. Każda postać jest interesująca i bardzo "kolorowa". Mamy Kenpachiego i jego oficerów z Yachiru. Mamy Tousena i Kommamurę. Jest przecież Renji i Byakuja. Wszystko się przeplata i zazębia.

Po zdradzie Aizena wszytko staje się proste. Połowa postaci gdzieś znika. Każdy już jest tylko z Aizenem lub przeciw. Ichigo po osiągnięciu bankai staje się już nudną postacią. Na najłatwiejszego wroga używa bankai, zna tylko jedną technikę która załatwia wszytkie sprawy. Całość staje się szara i prostolinijna. Od tego momentu de facto powoli się toczymy w stronę tego co nie uniknione, a więc walki Ichigo-Aizen. Przez całość przebija się wyczerpanie.

EMERSION

Ja zawsze uważałem, już x lat temu gdy oglądałem pierwszy raz Bleach na Hyperze, że do momentu gdy Aizen opuszcza Soul Society, te anime było genialne i świetnym finałem była bitka Kuchiki z Ichigo z takim mocnym pier.....cięm. To co się później działo to jawna kpina. O ile cały motyw pierwszego arcu jest genialny ponieważ, każdy ma swoje cele, motywację, okazuję się że wiele osób żywi do siebie i do innych urazy ma rozterki filozoficzne, anime było świetne i może nie bardzo dorosłe ale jednak skierowane dla poważnego odbiorcy(szczególnie retrospekcje kapitanów). Zawsze uwielbiałem motyw Soi-fon oraz Youruchi, gdzie jest relacja mistrz-uczeń, dzisiaj pewnie gdyby te anime powstało byłyby lesbijkami(tfuuuuu). Ale wracając do tego co pisałem wcześniej, pierwszy arc jest dobrze napisany, bo jest genialna intryga oraz nie wiadomo kto z kim trzyma. I każdy może wbić katanę w plecy, wiele osób ma genialne backstory. Ichigo szczerze powiedziawszy średnio mnie interesował, a później to już w ogóle, oglądałem dla kapitanów tylko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones