PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801128}
7,4 31 406
ocen
7,4 10 1 31406
6,6 10
ocen krytyków
Bodyguard
powrót do forum serialu Bodyguard

Aż razi w oczy brytyjska poprawność polityczna. Mówienie o muzułmańskich zamachowcach w hidżabie per "azjaci" to przegięcie. Ciekawe czemu nie mówili na nich "czarni", bo bliżej im do czarnego, niż do azjaty. Później jest tylko gorzej. Aż raziło w oczy! Z kogo oni chcą zrobić kretynów? Z widza? No to powodzenia...

kkrzycho

"Mówienie o muzułmańskich zamachowcach w hidżabie per "azjaci" to przegięcie. "

Nie, przegięciem jest twój tok "myślenia" - nie każdy Azjata ma skośne oczy i żółtawą skórę. Są to jak najbardziej Azjaci i nie ma nic niepoprawnego w takim określeniu.

PapaFrank_2609

niepoprawnego nie, ale na kanadyjczykow lub meksykanow nie mowi sie amerykanie

ocenił(a) serial na 2
PapaFrank_2609

Co wogóle piszesz człowieku to może na Rosjan też mówmy azjaci. Funkcjonariusz powinien podać taki opis żeby było odrazu wiadomo o co chodzi np. Mezczyzna rasy kałkaskiej albo arab. I odrazu wiadomo o co chodzi. A z tego opisu nie wiadomo. Dlatego też uważam że taki opis jest chory.

ocenił(a) serial na 3
lokiloki1915

Dokaldnie jakby mi ktoś powiedział, że mam zwrocic uwage na azjatkę, to nigdy bym nie spojrzal na muzułmankę w tym swoim kapturze...

marcin0218

naprawde czytam ??? przecież muzułmaniniem może być i Polak Człowieku taj jak widać Polak może być faszystą ( ONR Falanga ) na Boga Ale żenada Trzeba chyba najpierw wrócić do szkoły i doradzam ogólnie czytać i=nteresować sie światem a potem pisać "recenzje" Sorki

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
marcin0218

"ty pusty dzbanie" ...no tak to wszystko tłumaczy Chroń nas o takich ziomali jak ty Strasznie słabe

ocenił(a) serial na 7
lokiloki1915

"kałkaskiej" ?
lol

ocenił(a) serial na 3
PapaFrank_2609

Ty głupcze.. Nawet Tommy Robinson mowil o dziennikarskim zakłamaniu, dotyczącym spraw związanych z reprezentantami religii pokoju. Aby ochronić tożsamość sprawców, implikują oni, że gwałcicielami, mordercami i terrorystami są osoby pochodzące z Korei, Japonii lub Chin. Dobre imię prawdziwych azjatów ich nie interesuje.

ocenił(a) serial na 6
marcin0218

Gratuluję "konkretnych" autorytetów...

PapaFrank_2609

Proszę o krótką odpowiedz. Gdybyś dostał w mordę na ulicy od araba to zgłosiłbyś na policję, że pobił cię azjata? Tak czy nie ? Odpowiedź na to pytanie pozwoli mi na poznanie "twojego toku myślenia"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
PapaFrank_2609

"Nie, przegięciem jest twój tok "myślenia" - nie każdy Azjata ma skośne oczy i żółtawą skórę. Są to jak najbardziej Azjaci i nie ma nic niepoprawnego w takim określeniu."

Dokładnie. Azjatą może być Chińczyk, Arab albo Hindus, nie jest więc to zbyt precyzyjne określenie gdy kogoś szukamy. Nieprawdaż? Zwłaszcza, że akcja toczy się w Wielkiej Brytanii, gdzie ludzi każdej z tych ras jest sporo jako, iż Wielka Brytania miała sporo kolonii.

ocenił(a) serial na 8
kkrzycho

dokładnie tak jak piszesz w ogóle to nie pasuje do opisu arabów/terrorystów którzy raczej są z bliskiego wschodu niż samej Azji. na początku tez nie mogłem z kumać o co im k@@@rwa chodzi

Tibn

Ok, a Bliski Wschód to jaki kontynent? Europa? Afryka? W większości jest to Azja. W Polsce to dziwnie brzmi, ale w takim UK tych ludzi nazywa się azjatami, bo są z... Azji.

ocenił(a) serial na 3
Writer

Po części się zgadza, ale chodzi o to że terroryści w filmie są pochodzenia arabskiego, nie są azjatami o ich azjatyckich rysach, tylko mają rysy arabskie, jak np mieszkańcy Egipy, Arabii Saudyjskiej, a nie Chin, Japonii czy Korei. ALe twórcy by nie urazić mieszkańców WB, w której teraz mieszka masa arabów, bo boją się aby ich nie zatłukli :D to sobie nazwali ich azjatami.

marcin0218

Azja to nie tylko Chiny, Japonia czy Korea, ale także Malezja czy Indonezja, w większości muzułmańskie. Może sobie wygooglaj wygląd typowego Indonezyjczyka.

ocenił(a) serial na 8
Writer

Rosja po części tez jest azjatycka i jakoś nikt na nich nie mówi że są Azjatami

Tibn

Ja tylko mówię jak sprawy się mają w UK. Tak się tam mówi.

ocenił(a) serial na 9
Tibn

Naprawdę? Nie powiedziałbyś, że Czukczowie to Azjaci?

ocenił(a) serial na 3
Writer

"ale w takim UK tych ludzi nazywa się azjatami, bo są z... Azji." - Idąc Twoim tokiem rozumowania od teraz mówmy na Czechów, Kanadyjczyków, Azjatów, blondynów, szatynów - ssaki bo są ... (Twoja pauza ) ........ ssakami?

Widziałem dzisiaj wystąpienie ssaka w telewizji,
Wyrzucając śmieci spotkałem Zenka , - który to ?? no ten ssak spod 5-tki

Widać gołym okiem, że to już zbyt duży objaw poprawności politycznej i to się dzieje w UK, Szwecji etc ale lepiej dorobić sobie jakieś wytłumaczenie że nazywają ich Azjatami bo są z Azji. mam pytanie czy jak w spożywczym będziesz prosił sklepikarza o podanie Ci puszki pomidorów z półki to powiesz "puszka pomidorów" czy "produkt" . Jeśli pójdziesz do lekarza z bólem brzucha to sprecyzujesz gdzie Cię boli czy powiesz ze boli Cię "narząd"?

Pozdro



cbool82

"Idąc Twoim tokiem rozumowania od teraz mówmy na Czechów, Kanadyjczyków, Azjatów, blondynów, szatynów - ssaki bo są ... (Twoja pauza ) ........ ssakami? "

Nie wiem, to nie jest mój tok rozumowania tylko przedstawianie spraw takimi jakimi są. W UK na tych ludzi mówi się azjaci i tyle. Możecie się spinać ile chcecie, ale tak się tam przyjęło i serial nie zagina rzeczywistości ale przedstawia ją taką jaka jest w UK.

Writer

Ale co to ma wspólnego z poprawnością polityczną? Na ludzi pochodzących z Azji, takich jak Hindusi czy Pakistańczycy mówi się w UK Azjaci. Ma to nawet pewien sens praktyczny, bo odróżnienie Hindusa od Pakistańczyka po wyglądzie zewnętrznym nie jest wcale tak oczywiste.
Co tu ma polityczna poprawność, czy Arab się ucieszy, że nazywają go Azjatą, a nie Arabem? W Polsce zwyczaj jest inny, Azjatą nazywa się osobę pochodzącą ze wschodniej Azji - tłumacze mieli wybór i zachowali brzmienie bliższe oryginału, choć budzące pewien dysonans w Polsce.

czapski

Ja właśnie staram się to wytłumaczyć ludziom powyżej - im to mów. ;)

ocenił(a) serial na 3
kkrzycho

Niestety, ale odpuściłem sobie ten serial po pierwszym odcinku. 75% stanowisk obsadzona przez kobiety, w tym saper i snajper. Fajnie, tylko w jakiej rzeczywistości to było kręcone? Oraz muzułmańscy terroryści jako Azjaci. Przecież to jest tak durne, że się w pale nie mieści. Jeśli to jest serial aspirujący do miana wiarygodnej historii sensacyjno-szpiegowskiej, to takie durnoty go dyskwalifikują na wejściu.

ocenił(a) serial na 3
icenumerocinq

Co racja to racja

icenumerocinq

wystarczyłoby ruszyć głową i doczytać, że to co dla ciebie jest durnotą, jest ogólnie przyjęte w UK. Nikt nie będzie dostosowywał serialu, żeby sobie polaczek go uznał za wiarygodny

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
aliss08

aliss08. "polaczkiem" to siebie moze nazywaj. Sugerujesz innym czytanie to proponuje najpierw Tobie poczytac. W UK, w Policji przy opisie podejrzanego używa sie specjalnego kodu. No i np IC4 - to Asian (z Indii), IC5- Chiny, Korea, Japonia i IC6 - Arab albo z Północna Afryka. No i sierżant opisujac podejrzanych w pociagu nie powinien ich opisac jako Azjaci bo wprowadzał innych policjantów w błąd. Więcej informacji znajdziesz na Wiki wpisujac: IC_codes

kkrzycho

Ale dlaczego mają mówić o niej "czarna" skoro Arabowie zaliczani są do rasy białej?

kkrzycho

Ale bliski wschód to są "azjaci" i tak się ich nazywa w UK, mimo, że w Polsce azjaci kojarzą się z chińczykami. Doucz się, a potem się oburzaj na temat rzekomej poprawności politycznej ;)

Nie oglądałem serialu, może jest poprawnie polityczny z innych powodów, ale akurat to co napisałeś jest śmieszne.

ocenił(a) serial na 3
Writer

Może i tak, ale ziomek z Irlandii, który mieszka tam od 15 lat, mówi, że Irlandczycy mówią na nich: Pakis, Pakole, Czaruchy. Nie słyszał by tam ktokolwiek mówił o nich AZJACI.

marcin0218

Widać z jakim towarzystwem zadaje się Twój kolega na emigracji. W Polsce też mówią na czarnych "asfalty, smoluchy", oczywiście jesli spędza się czas pod blokiem z łysymi dresami bez przyszłości.

Writer

z tego samego względu przestałem go oglądać po około 30 minutach. Debilizmy poprawności politycznej. Ułomność myślowa. Ułomność lewicowa. No nie da się wybronić w żaden sposób tych "azjatów".

aAccarl7

Da się wybronić w taki prosty sposób, że to po prostu byli azjaci. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
aAccarl7

To, że twój lewacki, skażony antypolską propagandą umysł nie jest w stanie tego pojąć, nie znaczy, że nie da się tego wybronić. Wystarczy zrobić coś, czego ciebie w szkołach rosyjskiej bezpieki nigdy nie uczono: dokształcić się na temat tego, że JĘZYKI SIĘ OD SIEBIE RÓŻNIĄ.

kkrzycho

Chore? To jest przełom w Zachodniej ideologii, jak zwykle w wykonaniu Brytyjczyków - odkąd przegłosowali Brexit coś się zaczęło zmieniać w tym narodzie.
W ostatnim francuskim spocie to biały mężczyzna zaatakował Muzułmankę, którą obroniła para - czarnoskóry mężczyzna i biała kobieta, czyli lewicowa klasyka. A po drugiej stronie Kanału La Manche ktoś nagrywa serial w którym to Muzułmanka jest terrorystką i jawnie nawołuje do dżihadu! Olałem kwestię tego, że w wojsku same kobiety - kij z tym. Ale jeśli BBC One, główny, publiczny kanał, emituje serial w którym łączy się Muzułmanów z terroryzmem to coś się dzieje ;-)

kkrzycho

Nie żeby co, ale Arabowie nadal uznawani są jako jedna z białych ras ;)

kkrzycho

Zgadzam się.

ocenił(a) serial na 6
kkrzycho

Mieszkałam 5 lat w Londynie i nigdy nie usłyszałam innego określenia prócz „Azjaci” w codziennej rozmowie, chyba że ktoś kogoś obrażał i nazywał go ciapkiem.

kobra_a

Kobra_a a czy przez te 5 lat pracowałaś w Policji? Pewnie nie, bo byś wiedziała ze Policja w UK stosuje specjalny kod do okreslania podejrzanego. No i np IC4 - to Asian (z Indii), IC5- Chiny, Korea, Japonia i IC6 - Arab albo z Północna Afryka. Czyli policjant w pociagu powinien opisac podejrzanych jako IC6 a nie jako azjaci poniewaz w ten sposob wprowadzal w blad innych policjantow. Wiecej informacji na temat tego kodu znajdziesz np na wiki pod: IC codes. Moze na ulicy nazywasz arabow azjatami ale zgodnie z procedurami operacyjnymi Policji jest inaczej. Poza tym nazywając np mieszkańca Omanu azjatą obrazisz go. Pozdrawiam

kkrzycho

W pierwszej chwili się zdziwiłam "jacy Azjaci", bo u nas to jednak służy jako określenie dla osób żółtej razy. No ale Iran,Pakistan, Afganistan leży w Azji, a nie gdzie indziej. W każdym razie jak jesteś rasista, który uważa, że każdy muzułman jest terrorysta, to przedostatnia scena serialu z przesłuchania mile potwierdzi wasze przekonania i jeszcze się usmiejecie z glupoty sledczych. W mega politycznie poprawnym serialu Tak by tego wątku nie skończyli.

ocenił(a) serial na 9
kkrzycho

Nie można odmówić Arabom przynależności do kontynentu azjatyckiego, dlatego mówienie o nich "azjaci" jest jak najbardziej zgodne z prawdą. Poza tym Arabów uważa się za ludność białą, na pewno nie czarną

ocenił(a) serial na 7
Michololo

Dokładnie, co za chore rozumowanie. Trzeba też patrzeć na kontekst kraju. Polska, to nie Wielka Brytania a Wielka Brytania to nie Polska. A już w ogóle śmiechłam, jak zobaczyłam ekspertów od różnic rasowych mieszkających w kraju, który jest chyba jednym z najbardziej jednolitych kulturowo w Europie( nie licząc Ukraińców, chociaż to w sumie podobny język i kultura, więc wychodzi na to samo). Jak mieszkałam w Polsce, tez pewne rzeczy wydawały mi się oczywiste, bo nie miałam styczności z ludźmi innych narodowości, na pewno rzadko. UK nie od dzisiaj jest mieszanką kulturową, co ma swoje dobre i złe strony, ale to też wyjaśnia chociażby poprawność polityczną. Czy jest to złe czy dobre, nie mnie oceniać, ale trzeba mieszkać w jaskini, żeby mówić, że kobiet nie ma na wysokich stanowiskach a Azjatą nie może być mieszkaniec Sri Lanki czy Malezji np. Mieszkam teraz w UK i to już nawet nie chodzi o parytety, ale faktem jest, że na kierowniczych stanowiskach obsadzany jest duży procent kobiet, osobiście spotkałam się z 3 w 4 miejscach pracy, w których pracowałam. Można oczywiście nie zgadzać się z wiarygodnością serialu, ale czy inne filmy czy seriale faktycznie oddają rzeczywistość 1:1? Nie sądzę. To są oczywiście luźne nawiązania i próbą przybliżenia widzowi jak wygląda rzeczywistość Home Secretary. Nie widziałam także w opisie serialu : dokument, więc nie wiem o co spina?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones