PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801128}
7,4 31 342
oceny
7,4 10 1 31342
6,6 9
ocen krytyków
Bodyguard
powrót do forum serialu Bodyguard

Niemam pojecia czy sie smiac czy plakac. Jedyny portal na ktorym ktos ma pretensje i ocenia film zle, poniewaz jest „za duzo kobiet na wysokich stanowiskach” (wtf, przeciez kobiety nie moga byc w policjii czy tajnych sluzbach, normalnie one siedza w kuchnii) i poprawnosc polityczna, ktorej ja tu nie widze. Jezeli kogos boli, ze muzulmanow mozna tez nazwac azjatami, to odsylam do szkoly podstawowej na lekcje geografii.

Ja rozumiem oceniac gre aktorska, rezyserie, scenografie, ale o tych nowych wyznacznikach dobrego filmu, czy serialu to slysze pierwszy raz w zyciu.

ocenił(a) serial na 6
bamse76

Tu nie chodzi o "ból" z powodu kobiet w serialu. Nikt by się nie czepiał, gdyby były zachowane proporcje takie, jakie są w realnym świecie. Nikt nie broni, żeby dowodzącym była kobieta czy muzułmanin policjantem. Jednak kiedy prawie każde ważniejsze stanowisko jest obsadzone przez kobietę albo kogoś o "azjatyckich" rysach, to jest to po prostu śmieszne.

cwiek93

Jak w serialu byloby duzo aktorow z rudymi wlosami, podczas gdy w GB sa oni mniejszoscia i wiecej ludzi ma brazowe lub czarne wlosy, to rozumiem ze tez bylby to problem?

ocenił(a) serial na 6
bamse76

Jeśli większość ważniejszych osób miałaby rude włosy to byłoby to dziwne ;)
Ja nie bronię kobietom pełnienia najważniejszych funkcji, jeśli będzie dobrym ministrem/dowódcą itd. to nie mam z tym najmniejszego problemu. Jednak od filmów/seriali oczekuję odzwierciedlenia realnego stanu.

ocenił(a) serial na 7
cwiek93

Realnego Stanu? Za Wikipedią: "In March 2017, the percentage of female officers was 29.1% in England and Wales, 29% in Scotland and 28.5% in Northern Ireland". No rzeczywiście, kilka kobiet w policji na ekranie to straszne zakłamywanie rzeczywistości.

ocenił(a) serial na 9
cwiek93

Tyle że ten serial właśnie odzwierciedla realny stan. Jeszcze parę miesięcy temu sekretarzem spraw wewnętrznych była kobieta, komendantem policji londyńskiej obecnie jest kobieta, szefową Counter Terrorism Command była kobieta, Helen Ball. Tak więc wszystkie wysokie stanowiska, które widzimy w serialu obsadzone przez kobiety, NAPRAWDĘ BYŁY OBSADZONE PRZEZ KOBIETY w okresie, kiedy serial powstawał, albo niedługo wcześniej.

ocenił(a) serial na 6
LukG

Mądry komentarz. Szkoda, że Ci którzy krzyczeli o nierealności serialu teraz nic nie odpiszą.

ocenił(a) serial na 3
LukG

Trafny cytat z jednego z postów. "Po pierwsze: wysokie stanowiska to co innego niż stanowiska w jednostce liniowej, gdzie podejmuje się działania bezpośrednie. Po drugie: "female officers" to funkcjonariusz policji(czyli policjant), a nie operator w jednostce uderzeniowo-szturmowej(jak przedstawiono w serialu)."

ocenił(a) serial na 7
cwiek93

a skąd wiesz jak jest w realnym świecie? masz kogoś w służbach specjalnych czy w policji w Anglii ?
bo jak nie to nie pitol farmazonów i nie wypowiadaj się jak zwykły polski Janusz z wąsem

ocenił(a) serial na 7
bamse76

100% racji
przypierdalanie się dla samego przypierdalania się;
- bo kobieta snajper..ło matko! świat się wali...ciekawe czy ci przypierdalacze słyszeli o Ludmile Pawliczenko

dillinger79

To chyba nie jest najlepszy przykład :O

ocenił(a) serial na 7
bamse76

No są tam kobiety na wysokich stanowiskach, ale nawet przez chwilę nie czułem, żeby ktoś tam próbował realizować swoje poglądy polityczne w kwestii równości (jak np w Ghostbusters 2016). Gdyby na tych stanowiskach byli mężczyźni (może poza Julią Montegue), to nie zmieniło by to nic w serialu i o to właśnie chodzi. Jak dla mnie, jak ktoś chce propagować równouprawnienie to tak właśnie powinno się to robić - po cichu, bez obwuieszczania w każdym wywiadzie jaki to nasz serial nie jest progresywny - a skupiając się na dobrej fabule.

bamse76

Osoby, które narzekają na liczbę kobiet na wysokich stanowiskach chyba mają problemy że sobą. Ile tam niby było kobiet- Julia jako minister i dwie kobiety na stanowiskach w Scotland Yardzie. To niby dużo? Pozostałe stanowiska oblężone przez mężczyzn,dziwne że w ogóle te kobiety się komuś rzuciły w oczy. O zgrozo jakby premier nie był białym Brytyjczykiem,ale przecież jest. Na samych szczytach są tylko biali Brytyjczycy, więc żadnej propagandy tu nie widzę.

bamse76

Nie mam problemu z dobrze napisanymi postaciami kobiet, ale uważam że każdy facet powinien obejrzeć ten serial dla postaci Vicky jako przestrogi... żeby nigdy nie wiązać się z kimś tak posranym...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones