PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662876}

Brickleberry

8,1 15 271
ocen
8,1 10 1 15271
Brickleberry
powrót do forum serialu Brickleberry

Właśnie się dowiedziałem że zakończono jego produkcje na trzecim sezonie, ma być jeszcze wypuszczony komiks...
Czemu ? Serial zaczął się rozkręcać w dobrym kierunku, ci twórcy choć mają mnóstwo pomysłów...
Ten serial był czymś innym niż jak wciskają nam twórcy innych seriali animowanych dla dorosłych, z głupim morałem, z akcjami którymi inni się bali nadać.
Może zostanie przywrócony jak Family Guy.

ocenił(a) serial na 7
Bilet95

Myślę, że nie które dowcipy z Married with Children zostały by dzisiaj uznane za obrazoburcze, gdyby były przerobione na zachodnioeuropejską wersją SP lub MwCh np. w wersji francuskiej:

Np. kiedy Al zdaje na prawko i rozmawia z egzaminatorem.

E - W jakim języku pan mówi?

Al - W takim w jakim wszyscy w tym kraju.

E - Aha.....czyli po arabsku.

Albo kiedy Kelly ogląda tv:

Bud - Kelly, dla czego oglądasz Al-Jazeerę?

Kelly - Al-Jazeerę? Myślałam, że to francuskie słowa, których nie znam.

I teraz biorąc pod uwagę panującą na zachodzie poprawność, wyobraź sobie reakcję na coś takiego we Francji, Niemczech, albo Szwecji.

HotChocolate90

Pewnie.
Nawet nie trzeba przerabiać niektórych żartów.
Przecież pewną scenę z terrorystami usunięto. Jest w polskiej wersji językowej.
Pewnie wiesz o która chodzi.

ocenił(a) serial na 7
Bilet95

To ta w której Al chyba chce sprzedać Dodgea a na koniec przychodzi do niego Chińczyk, który śmieje się z tego, że Dodge to amerykański samochód?

ocenił(a) serial na 10
Bilet95

Wiadomo czemu serial zakończony i czy jest komiks w polskiej wersji?

Skoczix1337

Strzelam, że przez to, że byli nie poprawni politycznie.
Wyśmiewali sporo popularnych ideologi jednocześnie w żaden sposób nie usprawiedliwiając nic. A morał był zerowy.
O komiksie słyszałem, ale pewnie po polsku nie wyszedł, co najwyżej jakieś fantłumaczenia.

ocenił(a) serial na 10
Bilet95

A jak myślisz jest szansa, że wróci ten serial?
Fakt był głupi trochę, ale ciekawy na swój sposób.

ocenił(a) serial na 10
Skoczix1337

Słyszałeś może o tym chyba ich nowym serialu animowanym? Paradise PD to jego nazwa, nie wiem po co wypuszczać nowy serial jak mogli kontynuować ten. Obejrzałem chyba z 5 odcinków i jest do bani dla mnie, brickleberry było o niebo lepsze, jak myślisz może wróci ten serial?

Skoczix1337

Nie.
Jest nowy, i wygląda jak kalka tej... ale pewnie już złagodzony.

ocenił(a) serial na 10
Bilet95

Ja bym wolał Brickleberry, nawet już złagodzone, ale co oni łamali jakieś prawo przez ten serial czy coś?

ocenił(a) serial na 10
Skoczix1337

Hmm, tak sobie oglądam te paradise i jest tam pełno nawiązań do Brickleberry, do tego w jednym odcinku Kevin Crawford, odwołuje się właśnie do Brickleberry. Myślisz, że te nawiązania i "wskazówki" mogą nas widzów informować o tym że serial kiedyś, może niedługo wróci? Co o tym sądzisz i czy oglądałbyś jakby wrócił?
@Bilet95

Skoczix1337

Wątpię.
Serial zdjęli bo zbyt ostro jechał po niektórych. A Paradise to zrzynka z tego pierwszego ...
Easter Eggi takie sama jak w Futuramie, nic za bardzo nie znaczą i nic nie sugerują.

ocenił(a) serial na 7
Bilet95

Tak, tylko jakoś specjalnie nie zauważyłam, by jakoś specjalnie nabijali się z islamistów.

HotChocolate90

Może jakby później byli kręceni to by się naśmiewali.
Ale, to takie samo tabu jak pedofilia wśród kobiet.

ocenił(a) serial na 10
Bilet95

Jeżeli chodzi o Randego to owszem. Jest on lewakiem "hiperbolicznym". Ośmiesza liberalne idee i trendy np. modę na bycie częścią prześladowanej mniejszości (Irokez w 1/1024 itp).

Martin von Carstein

Pewnie, ale coraz częściej twórcy zamiast wychodzić na przeciw zazwyczaj dają złagodzoną wersje parodii PP oraz już oklepane stereotypy z lat 90-tych. Było to widać świetnie przy ich najnowszej grze. Gdzie o dyrektora PP tylko delikatnie zahaczyli zaś ci wieśniacy czy tam księża byli do bólu przewidywalni.

ocenił(a) serial na 10
Bilet95

Ale zawsze jest szansa, prawda? Po kim tak bardzo jechał no ja rozumiem jakiś tam odcinek co był w nim Pan Obama, ale przecież jest pełno choćby filmów, w których ktoś Go gra i nie zawsze w pozytywnym sensie.

Skoczix1337

Nie był to serial super popularny, rozgłos zyskał jak się właściwie skończył. Zresztą... przecież wszyscy zginęli! Poza głównym bohaterem.

https://readcomiconline.to/Comic/Brickleberry

ocenił(a) serial na 10
Bilet95

Wg. mnie trochę głupie to zakończenie było, gdzieś czytałem, że miał być 3 sezon w 2016, ale wydali komiks, który za bardzo się nie sprzedawał, więc zrezygnowali. Plotki mówią też, że zakończenie miało być inne, nie wiemy jakie ale inne

Skoczix1337

4 sezon.
Komiks był walnięty, ale po pewnym czasie mało pomysłowy.

ocenił(a) serial na 10
Bilet95

Źle napisałem i nie sprawdziłem przed wysłaniem komentarza.

ocenił(a) serial na 10
Bilet95

A masz może jakieś fanowskie tłumaczenie tego ?

ocenił(a) serial na 8
Malloy95

Chyba nie ma jeszcze fanowskiergo tłumaczenia, a szkoda ;) przeczytałem parę pierwszych stron komiksu po angielsku, i jak najbardziej jest dalej w temacie. Niestety zajęło to trochę czasu i wysiłku ponieważ musiałem czasami pomóc sobie tłumaczem, a i to czasem psuje akcent humorystyczny i czyni pewne żarty po prostu już nie tak zabawnymi niż byłoby to w wypadku kiedy od razu miałbym do czynienia z polską wersją. Kto wiem, może w 2019 :)

Martin von Carstein

Zależy też od odcinka.

ocenił(a) serial na 7
Bilet95

Ja od dłuższego czasu, czeka na sitcom pokroju MwCh....ale jakoś nie mogę się doczekać. Pozostaje mi oglądać dalej Bundych.od początku do końca...to już będzie, to już będzie mój 6 raz.

Mam nawet zarys pomysłu na coś takiego. Ale chyba nie ma nigdzie forów na którym można by to opisać.

Lewactwo, zabija komedię :(

HotChocolate90

Jak to nie ma?
https://www.fanfiction.net/

ocenił(a) serial na 7
Bilet95

A jakaś polska strona?

ocenił(a) serial na 7
Bilet95

Coś tam stworzyłam, ale nie na tej stronie i nawet się podoba. :)

Szukam jakiegoś dobrego sitcomu w stylu Bundych, masz może coś do polecenia?

HotChocolate90

W stylu Bundych?
Czyli wytykanie wszystkiego wszystkim nawet jeśli to stereotyp?
Po tym już takiego serialu nie zrobili :(
Ostatnio sobie obejrzałem "oddział specjalny" na youtube z Nielsenem.

ocenił(a) serial na 7
Bilet95

Szkoda :(

Leslie :) Lubiłam go.

HotChocolate90

Mlloy był zajebisty

ocenił(a) serial na 7
Bilet95

Oczywiście najbardziej podobny będzie nowy serial twórców Brickelberry. Z mniej popularnych bardzo polecam Przerysowani gdzie humor jest znacznie bardziej ostry i niesmaczny a nawiązania i liczne analogie idą o krok dalej. Po za tym lekko irytujące jest w Brickelberry przede wszystkim dla mnie zbyt okrutny i dehumanizacyjny humor. Niestety jest to nieodłączna część serialu i czyni to akcje dość przewidywalną. A jeśli myśli tak fanatyk czarnego humoru i ironii wiec, że coś się dzieje.

ocenił(a) serial na 10
Bilet95

Rasizm w tej produkcji zakrawa o miano sztuki.

coorvah

Paradoksalnie odcinek o rasizmie mi się średnio podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones