PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014730}
6,5 1 838
ocen
6,5 10 1 1838
Castlevania: Nocturne
powrót do forum serialu Castlevania: Nocturne

https://www.youtube.com/watch?v=04SvzaCxULw

Jako, że nie mam dzisiaj wieczór nic lepszego do roboty, pozwolę sobie przedstawić moją interpretację poszczególnych kadrów, które uważam za ważniejsze:

00:03 Tera stojąca w drzwiach - wydaje mi się, że to drzwi domu jej i Marii a ona sama stoi albo u progu kuchni, lub sypialni. Widzimy bowiem z lewej strony ekranu jakąś wiszącą ozdobę przypominającą motyle, które kojarzą sie nieco z taką karuzelą, która wisi czasem nad dziecięcym łóżeczkiem. Wydaje mi się, że motyle mogą symbolizować jej metamorfozę w wampira. Ona sama wydaje się mieć deformowaną/pokruszoną twarz, co może być symbolicznym nawiązaniem do końca jej życia jako człowieka. Jeśli to co widzimy z lewej faktycznie jest dziecięcą karuzelą, może to symbolizować jej pragnienie powrotu do córki, od której została brutalnie oddzielona przez Erzebet.

00:04 Nagrobek Lydie Erlanger - W grze była przyjaciółką Juste'a Belmonta, więc myślę, że jest to jego utracona żona, czyli babka Richtera. W następnym ujęciu Juste stoi przed ścianą, która przypomina nieco wielką płytę nagrobną. Myślę, że może to być zbiorowa mogiła Belmontów oraz powiązanych z nimi osób. Sądzę, że dowiemy się więcej o jego przeszłości i dowiemy się więcej jak i kto dokładnie odebrał mu żonę. Być może przybliży to również relację z córką. Być może Juste nie powiedział wnukowi pełnej prawdy, może coś jeszcze ukrywa. Nie mniej, mam wrażenie, że będzie bardzo ważną postacią w 2 sezonie.

00:06 Erzebt oraz jej nocne stwory - Myślę, że scena rozgrywa się w sali balowej, którą widzieliśmy w 1 sezonie kilkakrotnie. Sądzę, że stoi tam również z jednym z potworów, gdyż możemy zobaczyć iż jedna sylwetka ma dużo kończyn na plecach, jak jeden z tworów Emanuela. Na następnym kadrze, wydaje mi się, że to również Erzebet i wyraźnie na kogoś krzyczy albo walczy. Pytanie - z kim?

00:07 Anette i Richter- Myślę, że twórcy już jasno zaznaczyli w scenie na poddaszu, że ta dwójka ma się ku sobie. Co więcej, w grze Anette była ukochaną Richtera, więc myślę, że nie będzie niczym odkrywczym, iż napiszę o rozwinięciu romantycznej relacji między nimi.

00;09 - Maria i Alucard - To rzecz, która najbardziej mnie fascynuje i zastanawia odkąd tylko Alucard pojawił się pod koniec ostatniego odcinka... W kultowej grze Symphony of The Night, gdzie Maria była jedynie rok starsza niż jest teraz (teraz ma 16) była zakochana w Alucardzie, prawdopodobnie (nie zostało to wprost zakomunikowane) ze wzajemnością. Nie spodziewałam się zobaczyć w tej serii Alucarda, albo przynajmniej nie tak szybko, dlatego nie wiem co mam myśleć o relacji z Marią. Z całą pewnością jednak kadr z nimi razem nie jest przypadkowy gdyż Maria była dla Alucarda w grze ważną osobą i twórcy dokładnie wiedzą co robią, przedstawiając ich razem. Odnoszę jednak wrażenie, że przynajmniej póki co nie zobaczymy relacji romantycznej (związek 16 latki z 330-latkiem... niby inne czasy, ale mimo wszystko dosyć ryzykowne i kontrowersyjne...) między tą dwójką, a przyjacielską. Twórcy odsuną Richtera od Marii na rzecz Anette i skupią się na relacji Marii z Alucardem. Poza tym, sądzę że motywacją dla tej relacji będzie dodanie Marii traumy po przejściach pod koniec 1 sezonu. Stało się dla niej za dużo, jej ojciec próbował ją zabić i "straciła" mamę. Alucard ma bardzo podobne doświadczenia z rodzicami, dlatego sądzę, że sam wyciągnie do niej rękę i będzie starał się jej pomóc przez to przejść. On dobrze rozumie co ona czuje. Myślę, że stanie się dla niej jednocześnie starszym bratem, lub ojcem, którego nie miała lecz nie zostanie to powiedziane bezpośrednio i zamknie się w szerokorozumianej platonicznej miłości, która być może w dalszych sezonach, po ewentualnym timeskipie, będzie otwartą furtką na chociaż symboliczny romans, np taki jaki miał Alucard z Gretą.

0:11 Emanuel i... Tera? - Sądzę, że osobą, która stoi przed nim to Tera. To w dużej mierze przez niego stała się wampirem i uważam, że będzie chciała dać mu nauczkę za to, że próbował zabić ich córkę. Być może potęga dana przez Erzebet odejmie jej rozum, lecz z całą pewnością myślę, że nie będzie chciała zemścić się tak, by go zabić. Myślę, że dojdzie między nimi do słownej konfrontacji, w której Tera będzie oczekiwać od niego zadośćuczynienia za to, że nie może być teraz z własnym dzieckiem i myślę, że właśnie chęć powrotu do Marii będzie jej główną motywacją do działania.

00:13 Alucard wyjmuje miecz - ostatnie kadry na wyjmowanie miecza oraz zbliżenie na jego twarz sugerują, że będzie on po prostu cholernie ważną postacią w 2 sezonie, która przyczyni się do ewentualnego pokonania Erzebt w tym lub innych sezonach.

Uff, trochę się rozpisałam. Zapraszam serdecznie do dyskusji oraz feedback co do mojej interpretacji zwiastuna.








Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones