PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808701}
6,2 5 481
ocen
6,2 10 1 5481
Chambers
powrót do forum serialu Chambers

Z jednej strony jestem w stanie zrozumieć te słabe opinie, które wynikają z wolnego tempa akcji, ale z drugiej dla mnie to, jak w tej produkcji buduje się nastrój, jest jednym z mocniejszych jej punktów. I jest tyle wątków, że bardzo się cieszę, że twórcy zdecydowali się na taki format.

Dla mnie to nie tylko bardzo dobry serial grozy (bo nie nazwałabym go typowym horrorem), ale przede wszystkim historia o utracie tożsamości. Zresztą odtwórczyni roli Sashy wychowała się w rezerwacie i dzięki temu mogła opowiedzieć tę historię z własnej perspektywy. Bardzo podobało mi się przedstawienie tego, jak traciła siebie, swoje korzenie i jak jej kultura wokół niej była komercjalizowana. Naprawdę dobrze to wyszło! Oczywiście jej gra aktorska pozostawia trochę do życzenia, ale wzięłam poprawkę na to, co twórcy chcieli osiągnąć decydując się na taką obsadę i uważam to za atut serialu.

Więcej opowiadam tutaj (recenzja zawiera spoilery, bo wyjaśniam również zakończenie, ale rozpisałam w opisie, gdzie się zaczynają i sygnalizuję w trakcie nagrania): https://www.youtube.com/watch?v=S04-oNTcxgU

ocenił(a) serial na 6
Alexandraaa

Traciła swoje korzenie, jej kultura była komercjalizowana?
Przecież ona nigdy tych korzeni nie miała, nawet jej wychowany w rezerwacie wujek ledwie pamiętał język, ona nie znała go w ogóle. Nie znała języka, wierzeń, tradycji, nie wiedziała o tej kulturze NIC, a jednocześnie parokrotnie powtarzała, że jej matka była Navajo, jakby była z tego dumna - tyle że jednocześnie nigdy nie zrobiła niczego w kierunku poznania tradycji, z której tę niczym nieumotywowaną dumę czerpała.

A że nie miała żadnych podstaw, to i nie miało się co "wokół niej komercjalizować" - ona przecież tylko tę skomercjalizowaną wersję przez całe życie znała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones