Community (2009-2015)
Community: Sezon 5 Community Sezon 5, Odcinek 10
Odcinek Community (2009-2015)

Nekromanci i gobliny dla zaawansowanych

Advanced Advanced Dungeons & Dragons 21m
8,0 235
ocen
8,0 10 1 235
Community
powrót do forum s5e10

S05E10

ocenił(a) serial na 10

Kolejny świetny odcinek, ale coraz częściej mam wrażenie, że Community dusi się w swoim 20-
kilku minutowym slocie i przydałoby się to rozciągnąć do 40 minut, albo przynajmniej pełnych 30.
Cały sezon czekałem na ten jeden odcinek i nie zawiodłem się ani trochę. W moim rankingu,
trzeci najlepszy odcinek sezonu, za "Bondage and Beta Male Sexuality" (ten o Duncanie
podrywającym Brittę) i "Cooperative Poligraphy".
Z rzeczy wartych odnotowania:

- DAVID F-ING CROSS. Szkoda tylko, że nie dali mu powiedzieć "Huzzah!".
- Annie i Hector the Well-Endowed. Jedyna postać która się powtórzyła, była przygotowana
specjalnie dla Troya. Przypadek?
Btw. Internet nie śpi: http://i.imgur.com/TgGeqbk.gif
- Craig i Jeff to czyste złoto. Miny tego drugiego są bezbłędne. A Dziekan przez część odcinka
biegał bez ćwiartki koszuli, po musiał czymś przewiązać listy.
- "Each night I will think of you, and rub" wait wut
- "Lightning bolt! Lightning bolt! Lightning bolt!" ( http://www.youtube.com/watch?v=j_ekugPKqFw
)
- Okazuje się, że kretywność w przybijaniu "żółwika" jest dziedziczna.
- Scena przesłuchania. Sprytne. I fajny montaż.
- - Abed, you're not helping
- I'd be a pretty bad Dungeon Master if I was.
- "I take a moment of silence to mourn my fallen comrade,
Crouton... Before rifling through her belongings." Zniszczyło mnie to. Annie szybko nauczyła się
grać. :D

ocenił(a) serial na 9
hangeyes

Fajny, fajny odcinek, ale tak hucznie zapowiadany, że spodziewałam się chyba czegoś jeszcze lepszego. Początek trochę zamulał, na szczęście się rozkręcili.
Ale tak, po kolei...
ALL HAIL DEAN. No rządził w tym odcinku, rządził. A jego śmierć rodem z legend arturiańskich.
Chang i jego 'times square' :D Syn profesora w ogóle miał drużynę głupoli: Britta, Chang i dziekan w jednym teamie, nieźle.
Trafne podsumowanie Shirley ' i'm on your side... and that's why i'm dead', a potem wspomniane przez ciebie opłakiwanie Annie. Dobry moment.
Abed hobgoblin.
I w końcu Buzz. No buzzowaty po prostu.
Wspominałam o dziekanie? ;)

ocenił(a) serial na 8
hangeyes

Dopiero w tym odcinku zdałam sobie sprawę czego mi tak brakowało w tym sezonie a teraz już wiem: uwielbiam jak dziekan molestuje Jeffa. Najlepsze w tym wszystkim są właśnie miny Wingera :D Wszystkie sceny z ich wątku to perełki, szczególnie to pocieranie miecza i wysyłanie liścików, lol.
Jako, że nie ogarniam totalnie D&D tak się zastanawiam shouldn't there be a board or some pieces or something to Jenga? ;)
Pojawił się Hector, napisany dla Troya, pojawiło się Hawthorne coś tam, teraz zapomniałam z wrażenia. Buzz grający w D&D zapowiadał się świetnie i tak było, jak on wypowiedział Necromancer? Mi tylko znowu zabrakło tam Duncana, ale przeboleję, bo pewnie będzie za tydzień.
A tak w ogóle, co się rymuje z "not there?"
Cha-cha-cha-chang!

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

Moją ulubioną sceną Dziekana i Jeffa w tym sezonie była ta z chyba drugiego odcinka, kiedy Craig ubierał swojego nowego pracownika w strój służbowy, włączając w to okulary, odpowiednie nakrycie głowy oraz fajkę. A biedak siedzi i najwyraźniej nie przyjmuje do wiadomości co się dzieje.

"Jako, że nie ogarniam totalnie D&D tak się zastanawiam shouldn't there be a board or some pieces or something to Jenga?"
Weź wyjdź.
Nie no, tam po prostu gadasz tak długo aż ktoś zginie po czym udajesz, że Ci smutno i zbierasz itemy. Annie got it right.
A, i jeszcze kłócisz się z Dungeon Masterem.

Był Hector, było to "Hawkthorne coś tam" (też nie pamiętam :D) i "Brutalitops Memorial Bridge", czy coś w tym rodzaju.

"jak on wypowiedział Necromancer?"
Necrophiliac. Na początku nie załapałem. :D

ocenił(a) serial na 8
hangeyes

Ja chyba najbardziej lubię jak dziekan wykorzystuje każdą okazję, żeby dotknąć ramienia albo brzucha Wingera, a ten tylko oczami przewraca. No i jak razem śpiewali Kiss from the rose, to chyba mój ulubiony moment tego wątku :)

Nie no, żartowałam, wiem na czym polega D&D :), choć nie miałam okazji zagrać :(

"Necrophiliac."
TAK! To było genialne!

I Abed był znowu sobą. Jakoś nie widzę go romansującego z inną niż 8 bitowa dziewczyną. A tak w ogóle, ciekawe czy Rachel wie o Hildzie?

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

http://www.youtube.com/watch?v=_vunJKzXbr0 :D

W poprzednim odcinku Abed też był sobą. Po prostu ujawniły się cechy jego charakteru, których jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć.
Ten "romans" z agentką FBI też był dobry. Trudno byłoby napisać postać żeńską do pary dla Abeda i myślę, że Rachel jest pod tym względem bardzo okej, bo jednocześnie jest wiarygodna jako postać sama w sobie (w sensie nie jest aż tak popaprana i przerysowana jak Abed) i jej charakter jakoś tam współgra z tym, co wiemy o "Brown Jamie Lee Curtis" na tyle, że widz nie ma problemu z zaakceptowaniem, że coś ich ciągnie ku sobie. A taka postać jako "dopełnienie" Abeda była potrzebna, zwłaszcza po odejściu Troya.
No i, nie ukrywajmy, każdy powód by zobaczyć Brie Larson jest dobry. ;)

ocenił(a) serial na 8
hangeyes

Podejrzewam, że to ostatnie to nawet najważniejszy powód :)

ocenił(a) serial na 9
Kasiek_haz

kilka grafik Hildy :D https://i.chzbgr.com/maxW500/6240787456/h26FC86B2/ http://25.media.tumblr.com/tumblr_m4ain1YD8K1qhxeoto1_500.png http://25.media.tumblr.com/568a873dda1c7d463e4d87f6fe050e0b/tumblr_miwyar4wQ81rn 1iwgo1_500.png

mam nadzieje, że rozwiną jeszcze ten wątek ^_^

nieznajomy43

Drugi i trzeci obrazek/Mem = zajefajne <3

hangeyes

Kurcze, Wam się zawsze podobają odcinki.. xP

Słaby odcinek, już drugi raz to piszę w tym sezonie ale po prostu źle mi się go oglądało <a jak się zaczął i widzę, że tematyczny z D&D to myślałem, że się nie zawiodę..>. Powiem nawet więcej: to chyba najgorszy tematyczny odcinek poświęcony D&D : ( W sumie dwie rzeczy mnie rozśmieszyły <no może trzy>: hobgoblin Abed, Dean ze sceną umierania i scena na napisach końcowych, również z Abedem <no i troszkę z Annie + pluszaki> xD Reszta była kompletnie oderwana od mojego pojmowania rzeczywistości w Community xd

Aha, dobry tekst o 'grubasku'.. w tle, haha : )

użytkownik usunięty
matiiii

Tak był dobry bo nudne to są te, w których ciągle robią jakąś imprezę, a o nauce praktycznie już nic nie było oprócz 1 lekcji Jeffa.

ocenił(a) serial na 8
hangeyes

Najlepsza scena całego odcinka to Craig nadziewający się na miecz by za wszelką cenę przytulić Jeffa XD

Poza tym to trochę mnie wynudził odc, ale na plus:
+ Annie i Hector the Well-Endowed
+ koszula dziekana i pocieranie miecza do zdj Jeffa XD
+ żółwiki ojca i syna - nie zwróciłam na to uwagi na początku, a to taki extra inside joke <3
+ Times square Changa XD
+ Hawthorne Mountains
+ Fa...boulous Nill w tle

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones