PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849933}

Cyd Waleczny

El Cid
7,1 383
oceny
7,1 10 1 383
Cyd Waleczny
powrót do forum serialu Cyd Waleczny

Początkowo dość sceptycznie podchodziłam do tematu – nie przez Amazona, bo raczej wypuszcza dobre produkcje (jak nie z przesłaniem, to chociaż z rozmachem), a przez Jaime Lorente, który jakoś mi nie pasował do tej roli. A okazało się, że naprawdę dobrze poradził sobie w roli hiszpańskiego bohatera, który dopiero miał się zmierzyć z przeznaczeniem.

I ku jeszcze większemu zaskoczeniu twórcy są wierni historii – no, przynajmniej w kwestii głównej osi fabularnej. Mamy intrygi, w które faktycznie był zamieszany hrabia, a król Ferdynand też dolewał oliwy do ognia swoimi decyzjami. Można się doczepić do detali, że kusza pojawiła się później, że sztandary też, ale ogólnie całość ogląda się bardzo dobrze. Bitwa pod Graus zrobiła na mnie ogromne wrażenie!

Szkoda tylko, że ten serial jest tak mało popularny w Polsce, bo zdecydowanie zasługuje na uwagę. Więcej opowiadam tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=SW0WbnyF8bY

Alexandraaa

Zgadzam się Jeszcze wśród obsady wyróżniła się Alicia Sanz, dobrze dopasowana do tej roli.

ocenił(a) serial na 8
Alexandraaa

Drugi sezon już od 15 lipca.

ocenił(a) serial na 8
Tsubasa_147

Widzę trebusze, będę oglądać xD A tak bardziej poważnie, to widowiskowo się zapowiada!

ocenił(a) serial na 8
Alexandraaa

Pierwszy sezon zaskoczył mnie nieschematyczną intrygą, które często są sztampowe i oklepane jeśli chodzi o seriale czy filmy bazujące na średniowieczu. oby w drugim sezonie poziom został utrzymany a nawet poszedł do góry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones