PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4775}

Czarne chmury

7,4 10 275
ocen
7,4 10 1 10275
Czarne chmury
powrót do forum serialu Czarne chmury

do niektórych scen można się przyczepić. Większość scen walk na szablę wygląda tak sztucznie i drętwie ( szczególnie w 1 odcinku i walka pułkownika Dowgirda z von Hollstainem z odcinka 8. ). Ale pamiętajmy że ten serial powstał w 1973 roku więc niektóre sztuczności i sztywności można mu wybaczyć. ( Dla porównania powiem że sceny walk na szablę w janosiku który powstał w tym samym roku są o niebo lepsze niż w czarnych chmurach. Są bardziej żywsze i dynamiczne ). Ale co tam... A teraz o atutach tego serialu: serial trzyma w napięciu mimo swoich lat w głównej mierze dzięki znakomitej muzyce Waldemara Kazaneckiego oraz znakomitej grze aktorskiej duetu Zakrzeński i Fetting. Także panowie Pietruski i Pietraszak są bardzo wiarygodni w swoich rolach. Krótko mówiąc: moja ocena 7 na 10 i zapewnienie że wolę po raz kolejny obejrzeć czarne chmury niż jakiś współczesny gniot.

ocenił(a) serial na 8
lukasz010793

Ja to bym tylko chciał, aby wszystkie współczesne produkcje były równie ,,sztuczne i sztywne" jak ten serial. Oj, bardzo bym chciał...

ocenił(a) serial na 7
Bodzepor

Ja nie mówię że serial jest sztuczny i sztywny, ale że pojedynki na szablę są sztuczne i sztywne.

ocenił(a) serial na 8
lukasz010793

No wiem przecież kurde. Ja mówię ogólnie. Ale te pojedynki nie są takie złe, widać, że coś tam liznęli fechtunku. Nie każdy ma do tego wrodzony talent, więc nie można wymagać, że aktorzy będą wywijać szablą jak Jerzy Pawłowski. :P

ocenił(a) serial na 10
lukasz010793

Pojedynki Zaremby z Knothem są sztuczne? To ja chyba inny serial oglądałam. A już ten z ostatniego odcinka ... miodzio :-)

ocenił(a) serial na 7
Fanka_100

Akurat nie chodzilo mi o pojedynki Zaremby z Knothem z pierwszego i ostatniego odcinka, te byly nawet spoko, tak samo jak pojedynek Dowgirda z Zarembą w mlynie. Miałem na mysli sekwencje walk na szable z poczatku odcinka 1 z dragonami i walke Dowgirda z Hollstainem z odcinka 8, ale o tak to serial spoko jak na tamte czasy tak samo zreszta jak Janosik ktorego tez bardzo lubie i znam go na pamiec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones