PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470293}

Czas honoru

8,0 87 435
ocen
8,0 10 1 87435
Czas honoru
powrót do forum serialu Czas honoru

Janek

ocenił(a) serial na 8

Zastanawia mnie jedna rzecz skoro Wanda Lola i Kulas uciekły z pawiaka (fart, mogło się zdarzyć) a później trzeba przyznać że w dość łatwy sposób wydostały się z getta piwnicami-tunelami i to w dodatku będąc poszukiwane za ucieczkę, to dlaczego Janek podobną drogą nie pomógł Sajkowskim tylko zwodził Lenę że ich wyciągnie a jakoś nie za bardzo się przykładał. Nie mógł czy nie chciał im pomóc? Moim zdaniem nie chciał, bo po co sobie robić problem z żydowskimi teściami po aryjskiej stronie a mógł im załatwić jakieś lokum i później pomóc im przedostać się do lasu na prowincję nie wiem gdziekolwiek chdźby do palestyny. Ale nawet sobie i swojej pannie nie potrafił załatwić lokum tylko trzymał ją w piwnicy albo wycierali się po sublokatorkach. Wiem że to nie takie proste nawet w dzisiejszych czasach a wtedy była przecież okupacja ale jakoś Bronek i Wanda jakoś sobie radzili i też bez wsparcia bogatego tatusia.

marcin121985

Uciekinierki nie były Żydówkami i łatwiej im było po stronie aryjskiej zmienić tożsamość, ukryć się, gdzieś wyjechać. Za złapanie Żyda była najwyższa kara. To nie było takie proste ukryć całą rodzinę Sajkowskich, prawie niewykonalne. A co do ukrywania Lenki w piwnicach, Janek musiał tak postąpić, bo był szantażowany przez Kwapisza i Moslera. Wiedział, że przez nich Lena może być poszukiwana przez Niemców. Dopiero jak zabił Kwapisza, Lena mogła wyjść z ukrycia i nawet miała stanąć legalnie na ślubnym kobiercu. Tylko wybrała inaczej...

marcin121985

W czasie okupacji panowała straszliwa bieda, ludzie w miastach głodowali, więc możliwość utrzymywania kilku ukrywających się osób była praktycznie niemożliwa( w realiach serialu musiałby to robić członek podziemia otrzymujący skromny żołd) - ci ludzie musieli dysponować sporym majątkiem, żeby móc opłacić swoje kilkuletnie utrzymanie w ukryciu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones