PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470293}

Czas honoru

8,0 87 424
oceny
8,0 10 1 87424
Czas honoru
powrót do forum serialu Czas honoru

Co powiecie o rzeczach żałośnie rozbieżnych ? Nie dziwi was fakt że producenci mimo że z
serialem są na co dzień nie zauważyli gaf które dostrzeże zwykły widz ? Chociażby ten przełożony
Rainera - podajże Fisher ? Z tego co pamiętam w 4 sezonie został zabity a jego ciało popłynęło rzeką
przy okazji tej całej afery ze złotem. Rzecz druga - przez cały serial rodzina Sajkowskich zarzekała
się jako wierni katolicy, a tymczasem po śmierci Romka jego zwłoki zostają pochowane w obrządku
żydowskim z udziałem rabina. Następna sprawa Siostra ze szpitala - w serii Powstanie widzimy jak
podczas pacyfikacji szpitala przez Niemców, wszyscy pacjenci i personel zostają rozstrzelani,
tymczasem nasza poczciwa zakonnica pojawia się w 5 serii. No i jeszcze ta cała sprawa z
Karkowskim - To co zostało powiedziane i przedstawione na jego temat w 6 serii zupełnie nie
pokrywa się z tym co dzieje się w serii powstanie. Przypomina wam się coś jeszcze ? Na pewno
znajdzie się cała masa pomyłek, o których można podyskutować. Pytanie jest inne czy scenarzyści
robią to celowo ? Czy naprawdę jest tak trudno powiązać ze sobą i uwiarygodnić dwie konkretne
sytuację ?

Lodowy

Lena bezsensownie oddała Woźniakowi pieniądze zamiast go szantażować, dopiero jak ją aresztowano to mu groziła, sam Woźniak sprawiał wrażenie jakbyb w 6 sezonie widział ją pierwszy raz.

Lodowy

Fisher nie został zabity tylko ranny, zresztą nie mogli go uśmiercić bo to przecież postać autentyczna i był podczas powstania w Warszawie. W rzeczywistości faktycznie padł ofiarą nieudanego zamachu przygotowanego bodajże przez "Zośkę".
Inna sprawa, że brak w VII sezonie jakiegokolwiek nawiązania do całej sprawy ze złotem w IV a konkretnie szczególnej sytuacji pomiędzy Fisherem i Rainerem.

Romek - było już poruszane na tym forum wiele razy, jako jedyny z rodziny czuł się Żydem, w III sezonie nawet zdeklarował się jako Żyd (w rozmowie z Morycem) , postanowił zostać w getcie i walczyć w szeregach ŻZW. Nie widzę nic dziwnego w jego żydowskim pogrzebie.

Co do reszty się zgadzam, wątek z Karkowskim jest bardziej dziurawy niż sito i nawet nie warto doszukiwać się w nim sensu. Podobnie Michał i Celina w obecnej serii, zupełnie oderwani od IV i V.
Lena i Helena, które nie znają się ani na początku powstania (chociaż Lena ratowała ją z robót parę miesięcy wcześniej) ani po (chociaż w międzyczasie zjadły razem beczkę soli na Ochocie).

ocenił(a) serial na 10
Arya_2

Też wyłapałam kilka nieścisłości:
W 5 serii przy ścianie z kartkami Lena przechodzi obok Heleny jakby nigdy wcześniej się nie znały, a przecież przez dużą część Powstania były razem i w IV serii uwolniła ją od roboty u Niemców.

W 6 serii Celina mówi, że widzi Karkowskiego po raz pierwszy w życiu, tymczasem w serii Powstanie razem z Michałem, Wilkiem, Bambo i resztą kupują od niego karabin.

To samo z Michałem i Celiną, w 5 serii spotykają się jakby nigdy nic, a przecież byli razem i Michał potem myśli, że Celina zginęła w bombardowaniu szpitala.

Może ktoś mi wytłumaczyć, czy postać Halszki to ta sama , co w I sezonie postać Hani ? Jej wątek się urwał bodajże w II sezonie i potem nie wiadomo, co się z nią działo.

Ciekawi mnie, czy w serii Powstanie zostanie pokazane, jak Leon Wasilewski ratuje Lenę i Jasia spod gruzów budynku.

ocenił(a) serial na 10
anuska747

Jeszcze jedno: w 5 serii w scenie u piekarza Władek mówi piekarzowi, że Michał podczas Powstania miał pseudonim "Szary" i brał udział w walkach, dokładnie nie pamiętam w jakiej dzielnicy, tymczasem w serii Powstanie Michał niemal cały czas działa w propagandzie AK i nic nie mówi się o jego pseudonimie.

To samo z Bolkiem. Janek w 5 serii twierdzi, że całe Powstanie byli razem, jednak w VII serii jest nieco inaczej, Bolek pojawia się sporadycznie.

ocenił(a) serial na 10
anuska747

Poza tym słynny serialowy szpital został zbombardowany w Powstaniu, ale w 5 i 6 serii znowu się pojawia.

ocenił(a) serial na 9
anuska747

Został podpalony, więc odremontowali...

ocenił(a) serial na 9
anuska747

W którym to jest odcinku z tą Leną i Heleną pod sciana z kartkami? Bo nie mogę znaleźć.

ocenił(a) serial na 10
xxxVingaxxx

5 lub 6 z V serii.

xxxVingaxxx

Lena natknęła się wówczas na Marię Konarską a nie na Helenę. Było to w V serii.

ocenił(a) serial na 10
Doris_Day

Faktycznie, coś mi się pomyliło. Jednak w 4 serii Lena uwolniła Helenę z robót u Niemców, a w serii " powstanie" Wanda dopiero zapoznaje Lenę z Heleną...

ocenił(a) serial na 8
anuska747

Właśnie z Leon ich uratował i też liczyłem że to pokażą a tu znowu nic,moim zdaniem niepotrzebnie Szyc grał w tej serii marnowali na niego kilka odcinków a mogli to spożytkować na inne rzeczy.

ocenił(a) serial na 10
JOHN90

Tez na to liczyłam, że pokażą i zgadzam się z faktem, że rola Szyca była tu niepotrzebna, właściwie nic specjalnego nie wniosła do serialu poza faktem, że koleś miał coś z psychiką, co było dosyć normalne u Niemców w tamtym okresie.

ocenił(a) serial na 8
Lodowy

Dorzucę swoje:

1. Karkowski wedle słów Bronka miał być na jego celowniku od 1943 r., poza tym - Karkowski miał strzelać na oczach Władka do ludzi, nosząc mundur SS-mana. Cóż, w serialu Bronek widzi się z Karkowskim jeden raz - gdy ten zabija Bambo.
2. Janek i Bolek byli wspólnie wywożeni przez Niemców, w serialu - tylko Bolek idzie do niewoli. Janek zostaje w Warszawie. Poza tym - czy w 5 sezonie była mowa o tym, że cała czwórka doskonale zna się z Bolkiem? Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że był on tylko kumplem Janka.
3. Pamiętacie wątek Władka i wtyki w lesie? Była tam mowa o tym, że człowiek o pseudonimie Mokry uratował Władkowi życie w powstaniu i potem Władek bardzo przeżywał fakt, że jego wybawca został z czasem współpracownikiem UB. Cóż, w serialu gościa nie ujrzeliśmy przez cały sezon, a Władek przez całe powstanie nie został nawet lekko zadrapany. Zamiast wrócić do tego wątku, twórcy woleli skupić się na bezsensownym wątku zazdrości Władka o Wilka.
4. W wątku Woźniaka i Rainera też coś zgrzyta - niby było archiwum AK, były diamenty, jednak w 6 sezonie była mowa o tym, że Woźniak ukrył dla Rainera diamenty w kościele na Pradze. W sezonie siódmym Woźniak już kościelnym nie jest (był wcześniej), więc nie było szans na to, by Woźniak ukrył te diamenty, jeszcze nim je zdobył. Prawda? ;)

Ogólnie strasznie zgrzyta fabularnie ten sezon. Wygląda to tak, jakby scenarzyści w ogóle nie przypomnieli sobie o tym, co było w sezonach 4, 5 i 6. Trochę niby nawiązują, jednak to tak na odczepkę, bo na detalach się spójność całej fabuły wybitnie sypie.

Kukowsky

Koleś-wtyczka z lasu pojawił się w serii "Powstanie" dwa razy bodajże. Pierwszy raz jak chłopaki przynoszą mundury z magazynu na Stawkach i drugi kiedy Bronek go pyta o szpital na Woli.

użytkownik usunięty
Kukowsky

Masa błedów które zrobili najlepiej świadczy jak ciężko zrobić serię po serii które opowiadały o wydarzeniach potem.Dlatego pomysł o serii 8 z kampanii wrześniowej to byłaby gigantyczna masa błędów,pewnie dużo więcej niż teraz.

ocenił(a) serial na 8
Kukowsky

Co oni zrobili to woła o pomstę do nieba...
Nie można przejść obojętnie wobec aż tak rażących błędów fabularnych, dlatego obniżam serialowi 1 punkt. Widać że ta seria była robiona na siłę.
Jak można było zapomnieć o tym że Janek poszedł do niewoli z Bolkiem, skoro przez prawie cały 5 sezon przebywa tylko z nim ?

ocenił(a) serial na 10
Lodowy

Mimo pomyłek i tak uwielbiam ten serial. Tylko brakuje mi w 7 serii Marii Konarskiej i Otto ...

ocenił(a) serial na 8
anuska747

Nie mogło ich akurat tam być bo w 4 sezonie zostali podajże wywiezieni do obozu koncentracyjnego.

ocenił(a) serial na 8
anuska747

Nie mogło ich akurat tam być bo w 4 sezonie zostali podajże wywiezieni do obozu koncentracyjnego.

ocenił(a) serial na 10
Lodowy

No ja wiem. Mimo wszystko żałuję, że ich tam nie ma, bo uwielbiam te dwie postaci :)

Lodowy

Do obozu wywieźli ich po powstaniu, w którym oboje brali udział - była o tym mowa w V sezonie. W finale IV serii oboje opuścili dom Fischera i ukrywali się gdzieś w Warszawie.

ocenił(a) serial na 8
Arya_2

Naprawdę ? Dawno już nie oglądałem 4 serii ale byłem pewny że pani doktor siedzi taka zmarnowana w celi i jest przewidziana do transportu do Oświęcimia ?

użytkownik usunięty
Lodowy

Z tej celi wyszła przecież i opiekowała się matką Fischera, ale że była w czasie powstania w mieście, to nie wiedziałam .

ocenił(a) serial na 10

Po powstaniu została wywieziona ? A mi się wydawało, że przed. W 5 serii Maria Konarska zadaje komuś pytanie ( tylko nie pamiętam komu) czy Warszawa naprawdę wygląda tak źle, jak mówią, a więc wnioskuję, że mogła zostać wywieziona przed powstaniem. Zresztą muszę obejrzeć wszystko od nowa, by sobie przypomnieć pewne fakty :)

ocenił(a) serial na 10
anuska747

Zapytała o to kobietę, która z mężem została przydzielona do mieszkania żony Otta we Wrocławiu. Czyli faktycznie wynika z tego, że zostali z Ottem wywiezieni do Oświęcimia przed powstaniem.

bobomaya

Na początku V sezonu kiedy Maria i Otto byli jeszcze w Niemczech, powiedziała jakiemuś Polakowi, że byli "razem w powstaniu, razem w bydlęcych wagonach, razem w obozie".

Obozy przejściowe m.in ten obok kościoła św. Wojciecha i dulag Pruszków powstały już w sierpniu, ludzie przechodzili przez nie i byli ładowani do wagonów i wysyłani do obozów koncentracyjnych w trakcie powstania (co zresztą pokazali w serialu na przykładzie Heleny, której oczywiście udało się cudownie uciec) więc M/O mogli zostać wywiezieni na takim etapie, że nie zdawali sobie sprawy z ostatecznego stanu miasta. Mogli również przeżyć postanie w jednej z mniej zniszczonych dzielnic np. Mokotów, Żoliborz, Powiśle, bo przecież spora część miasta została metodycznie zniszczona przez Niemców już po upadku i wyjściu cywilów.

ocenił(a) serial na 10
anuska747

Marysia i Otto byli razem podczas powstania w Warszawie a pod koniec zostali wywiezieni do Oświęcimia. Dlatego nie wiedział dokładnie jak wygląda Warszawa na koniec powstania

ocenił(a) serial na 8
Kukowsky

No i nic dziwnego że serial stracił 900 tyś widzów jak takie niedopatrzenia są dla mnie np starego widza to bardzo rażą takie błędy na prawdę liczyłem na świetny sezon a wyszło tak pół na pół.

ocenił(a) serial na 10
Kukowsky

A to nie jest ten kościół gdzie był obóz przejściowy nadzorowany przez Reinera przy udziale Woźniaka? I to są chyba te diamenty odebrane Szwajcarowi co je miał w obcasie półbuta. No bo jeśli to ten sam kościół to Woźniak wiedział o skrytce Reinera i wyciągnął te diamenty po powstaniu.

ocenił(a) serial na 9
Lodowy

Nie pamiętam żeby rodzina Sajkowskich była wyznania chrześcijańskiego. Lena była przecież wnuczką żyda prawda? Nie chce mi się zaglądać do poprzednich sezonów, ale pamiętam, że rodzice Leny i Romka zostali zwabieni w pułapkę pod pretekstem wyjazdu do Palestyny.

bartosz18

W 1. sezonie cała rodzina wychodziła z mszy świętej - w getcie znaleźli się tylko przez żydowskiego dziadka.

ocenił(a) serial na 10
wallian

Oni byli katolikami, a w getcie byli przez pomyłkę, mówi się o tym w kilku odcinkach. Dziadek Leny miał żydowskie pochodzenie.

ocenił(a) serial na 10
anuska747

Nadal nie wiem czy Halszka i Hania z I i II serii to ta sama osoba, gdzieś czytałam, że to dawna znajoma (dziewczyna) Michała. Jeśli tak rzeczywiście jest to w którymś odcinku 7 serii Halszka pyta Michała jaka była Celina, a przecież w II serii jest powiedziane, że Celina i Hania to koleżanki i w ten sposób Michał poznał Celinę.

anuska747

Gdyby to była Hania, to by nie zadała takiego pytania, i w ogóle zatrudnili by tą samą aktorkę, proste nie?

ocenił(a) serial na 10
janosik6

No nie byłabym taka pewna, w tym serialu jest masa pomyłek,a więc mogła zadać takie pytanie. Jeśli chodzi o aktorkę to też może być różnie, przecież tamta co grała Hanię mogła odmówić grania w 7 serii przez inne obowiązki, dlatego zastąpiła ją inna aktorka.

anuska747

Na pewno by jakoś nawiązali dialogami do drugiej serii, tak żeby widz wiedział że to ona, a że nie było żadnego znaku, to wiadomo że to inna osoba.

ocenił(a) serial na 10
janosik6

Możliwe.. Tak jakoś mi się skojarzyła z Hanią, bo Halszka tak samo narzucała się Michałowi jak Hania. Zresztą w opisach postaci jest, że to dawna miłość Michała.

ocenił(a) serial na 10
anuska747

Michał znał się z Halszką jeszcze przed wybuchem wojny, tak to można zinterpretować.

ocenił(a) serial na 10
smallandalone

Halszka to na pewno nie Hania, która dobrze znała się z Celiną.

anuska747

Tak, zgadza się. Na początku I serii obchodzą Wielkanoc, co wywołuje oburzenie Romka, który uważa, że nie powinni manifestować swojego katolicyzmu, swojej odmienności, skoro są zamknięci w getcie i traktuje się ich jak Żydów.

Lodowy

Weszłam w ten wątek licząc na to, że uzyskam odpowiedź na moje pytania, ale chyba nie ma szans... Po obejrzeniu "Powstania" odświeżyłam sobie 4 serię i nurtują mnie trzy kwestie:
1. Jakim cudem Lena i Jaś spędzili powstanie w Warszawie, skoro Lena urodziła na pawiaku i miała być wywieziona do Berlina?
2. Jak to się stało, że późną wiosną Michał stracił narzeczoną (Osmańską), a już w lipcu był wielce zakochany w Celinie? (Don Juan od siedmiu boleści, jak skwitował go brat? )
3. Czemu bolek, który uciekł po powstaniu, by szukać rodziny, nagle, wiosną 1945, jest więziony z Jankiem przez Niemców i gdzieś ich wywożą?
Czy w serialu te kwestie zostały wyjaśnione? Jeśli nie, to wcale mnie to nie dziwi...
Z góry dzięki za odpowiedź :)

sonderka1

1. W pierwszym odcinku "Powstania" ("Jeszcze nie dziś") pokazali jak Lena zostaje zwolniona z Pawiaka razem z Jasiem, bo Bronek dał potężną łapówkę. Faktycznie zdarzało się, że więzione osoby były wykupywane (np. tuż przed powstaniem została wykupiona Zofia Kossak - Szucka, którą opłacony esesman odprowadził niemal tuż sprzed plutonu egzekucyjnego - stała pomiędzy ludźmi prowadzonymi na rozstrzelanie), zdarzało się również, że niektóre zwalniano (np. konspiratorki z PPR wypuszczone niedługo przed powstaniem). Teoretycznie więc wątek Leny nie jest bezzasadny. Jako żona cichociemnego zamieszana dodatkowo w zamach na dworcu w Rzeszy była jednak zbyt obciążona, żeby tak łatwo się z tego wszystkiego wywinąć. No ale lepsze już takie rozwiązania, niż kolejne odbijanie.

2. A dlaczego Michał, który w przededniu powstania był zaręczony i wielce zakochany w Celinie, już kilka tygodni później uprawiał dziki seks z Halszką? ;-)

3. Bolek nie uciekł po powstaniu tylko poszedł do niewoli i dlatego na początku V siedział w oflagu. Bronek powiedział Rudej w lesie coś w tym rodzaju "Po powstaniu wygarnęli nas z Jankiem do Pruszkowa. Tam nas rozdzielili. Mnie udało się uciec". A Janka wywieźli, jak wiadomo z V serii.

Arya_2

Dzięki :)
Umknęły mi te sceny (1 i 3), bo jeśli chodzi o Michała, to Twoja odpowiedź jest trafna w 100% :)
Co do Bolka to pamiętam, że po powstaniu złożył broń i powiedział "idę szukać rodziny", nie pamiętam nic o niewoli - muszę to obejrzeć raz jeszcze ;)

ocenił(a) serial na 10
sonderka1

Nurtuje mnie jeszcze fakt, że w serii Powstanie cały szpital został wygarnięty pod ścianę i rozstrzelany, była tam również siostra Józefa, która pojawia się w kolejnych seriach. No ale to można tłumaczyć tak, że jakimś cudem udało jej się przeżyć.

ocenił(a) serial na 8
anuska747

Może tak samo jak Wanda przeleżała pod ciałami i ktoś ją odnalazł,no przynajmniej ja tak myślę,wiele jest pomyłek,ale wszystkich nie wyjaśnimy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones