Detektyw (2014)
Detektyw: Sezon 4 Detektyw Sezon 4, Odcinek 1
Odcinek Detektyw (2014)

Part 1

56m
6,5 1 390
ocen
6,5 10 1 1390
Detektyw
powrót do forum s4e1

Oby to był falstart

ocenił(a) serial na 8

No i mamy kolejny serial w którym ideologia ma zastąpić fabułę.

Czekałem na ten serial ale zastąpienie tajemniczości i grozy po przez mistycyzm nie pasuje mi
do tej serii.
Zastanawiam się czy scenarzyści oglądali poprzednie sezony?

ocenił(a) serial na 9
Borman77

Myślę że nie będzie źle jak się dalej rozwinie fabuła. Pozdrawiam , bądźmy dobrej nadziei. 3ym sie

ocenił(a) serial na 9
Borman77

jaka znowu ideologia? to ze jedna z bohaterek (ktora w dodatku przynajmniej w pierwszym odcinku ma b.malo czasu ekranowego) jest lesbijka? ja prdl czlowieku lecz sie..

ocenił(a) serial na 8
miko1980

Ideologia to nie tylko geje i lesbijki.

Inwektywy tak jak i stan mojego zdrowia nie wnoszą nic do dyskusji.

ocenił(a) serial na 9
Borman77

Na tym forum w 99% przypadków gdy ktoś ma problem z ideologią to albo chodzi o LGBT albo u udział aktorów innych ras niż biała. Sory winetou

ocenił(a) serial na 7
miko1980

Jesteś pederastą?

ocenił(a) serial na 9
Bokciu

ja nie ale ty ewidentnie (utajnionym) :)

ocenił(a) serial na 7
miko1980

Po czym wnioskujesz? Masz jakieś dowody?

Borman77

Ale niestety inaczej się nie da. Bo to ty masz problem a nie serial :D

miko1980

Sam lecz swoje zaburzenie tożsamości, jak nie potrafisz zrozumieć prostej propagandy i na siłę wrzucanej ideologii, która nic nie wnosi poza zajmowaniem czasu ekranowego. To naprawdę jest z tobą coś nie tak..

miko1980

Jeszcze rasistowskie wstawki. Kompletnie zbędne.

ocenił(a) serial na 9
miko1980

Córka ciepłopozytywna lezbijka czyli dwie pieczenie na jednym ogniu upieczone. Kolczyki w policzkach u tej murzynki to raczej nie jest standardowa ozdoba. Jeszcze rzuciła się w oczy laska z zielonymi włosami. Sorry w pierwszym ani kolejnych sezonach tego nie było i dobrze. Autor postu ma rację. W obecnych czasach w każdej produkcji musi być tego typu badziewie.

darekh7

Wyjdź z domu człowieku, poznaj jakiś ludzi. Może zauważysz, że już skończyły się czasy, w których wszyscy wygladają tak samo

igulla666

Skończyły się też czasy niewolnictwa w USA, a mam wrażenie że panie scenarzystki i reżyserka o tym zapomnieli.

ocenił(a) serial na 9
igulla666

Mieszkam w dużym mieście i byłem w wielu krajach, miedzy innymi w stanie alaska gdzie toczy się akcja i potrafię rozpoznać lewacką spierdoXinę gdy ją widzę bez twojej pomocy.

darekh7

Pół świata widziałeś, a niebieskie włosy i piercing to dla ciebie nowość? Ale wiesz, że Google Earth się nie liczy, nie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
geenezy

patolemingoza objawowa. facepalmuj do odwolania bo leku predko nikt nie wymysli.

miko1980

Szkoda, że tak wiele ci umknęło...

miko1980

a co miala dodawad do fabuly wstawka z takim fajansem? caly ten serial sklada sie wlasnie z takiego gowna, a pozniej wielkie zdziwienie ze nic tu sie kupy nie trzyma i tylko drazni inteligencje widza...jesli takowa posiada.

Borman77

Oglądam i jakoś nie widzę tam żadnej ideologii. Poszukaj pomocy u specjalisty...

ocenił(a) serial na 8
Iwona_Klich

Ile tu specjalistów od zdrowia.

Jak się nie ma argumentów to się używa inwektyw i dyskredytacji.

Proszę mnie uzmysłowić jak moje zdrowie rozumiem, że psychiczne wpływa na jakość tego serialu.

Jak napisałem wcześniej ideologi to nie tylko LGBT i kolor skóry. Choć jestem ciekawy jak/czy rozwinie się ten wątek i co wniesie do fabuły.

Społeczność tego miasteczka jest dość wyraziście skrojona wg najnowszych trendów. Jeśli jest to prawdziwy obraz to "God Bless America".

Impotencje scenarzystów najlepiej obrazuje mi wątek mistyczno duchowy. Jak nie potrafi się czegoś wytłumaczyć w racjonalny sposób to wstawiamy ducha.

Ceniłem tą serie za realizm jaki został w niej przedstawiony ze wszystkimi ciemnymi i jasnymi stronami.

Spirytyzm i SF to nie jest to na co czekałem.

Mam nadzieję że potrzeby poprawności politycznej zostały zaspokojone w 1 odcinku i kolejne odcinki spełnią również moje oczekiwania.

Borman77

Osoby którym imponuje nowoczesna narracja płynąca z platform streamingowych są właśnie jak małe sfrustrowane dzieci w ciele dorosłego więc nie dziwi prymitywna rozmowa. Fargo stanęło na wysokości zadania w 5 sezonie choć i tak czuć kierunkowanie widza. Może jeszcze się fabuła rozwinie choć po takim starcie śmiem w to wątpić...

Borman77

Czyli film, w którym głównymi bohaterami nie są silni, biali , hetero mężczyźni jest ideologiczny?

ocenił(a) serial na 8
Iwona_Klich

Pierwszy odcinek i już mamy: motyw z sekstaśmą lesbijską z 15 latką (nie to 16 latka, aha spoko), ostra jazda policjantki z typem, dobieranie się do gaci chłopaka przy dziecku. Oglądałaś ty w ogóle ten odcinek czy odkurzałaś chatę w trakcie? Oglądałaś poprzednie sezony i jak to wyglądało i jak klimat był budowany? Również erotyzm?

slonica_smalec

Zasadniczo to wiek zgody na Alasce to 16 lat - więc o ile taśma by była creepy AF, to no... ludzie mogą sobie robić co chcą. Ostra jazda - to są dorośli ludzie, mogą sobie robić co chcą. Generalnie to nie pamiętam - oglądałam 1 sezon dawno temu, gee to ma 10 lat :D. Ale tam też klimat był mocno zadupiowy - fakt Luizjana, tu Alaska. Tam też było dość dziwnie. Nie bez powodu ten serial trochę się łapie na Southern Gothic, (sezon 1 i 3). Chyba trzeba odświeżyć sezon 1.
Inna sprawa - ja tu nie widzę erotyzmu nic a nic - raczej potworną nudę i depresyjną egzystencje, gdzie ci ludzie uprawiają ten seks tylko dlatego że przez to zabijają czas.
Nie każda scena seksu czy wątek około seksualny ma cokolwiek wspólnego z erotyzmem. To są raczej środki do kreowania świata - to jest zadupie, ludzie się nudzą, generalnie wygląda to dość biednie; więc no tak - seks jest elementem tej smutnej egzystencji. Jak jest ciemno i p$dzi. Tak samo tym elementem jest wątek rasizmu względem Rdzennych Amerykanów - to jak najbardziej jest część klimatu Alaski. Tam tak się traktuje Rdzenną ludność - możliwe że to jakieś zawiązanie wątku na następne odcinki. Możliwe że nie, i jest to zmyłka dla widza.

ocenił(a) serial na 8
Iwona_Klich

Zgadza się. Do kreowania świata. Taka była świadoma decyzja twórców sezonu. I sęk w tym, że niekoniecznie autor tego wątku czy ja będziemy mieli ochotę się w tym świecie zanurzyć, ok? Tytuł "True detective" zobowiązuje, w formie, klimacie, jakiejś konwencji. Nie można podpinać czegokolwiek, a potem robić przewrót o 180 stopni "dla odświeżenia".
Niech sobie robią oddzielny serial "Kraina nocy" albo podepną to do "Krainy lody" w wersji dla dorosłych.
Póki co Billy Eilish, zwierzakom z CGI, uchu Lyncha i alienom z laboratorium mówię nie. Zobaczymy, co się stanie dalej.

slonica_smalec

W tym momencie mam wrażenie że rozmawiam z dzieckiem - ale raczej po prostu ofiarą polskiego systemu edukacji. W każdym miejscu ten serial - i poprzednie sezony - jest reklamowany jako neo noir, southern gothic (1 i 3, ten w sumie to arctic gothic jak nic :D). Co zasadniczo oznacza że będą tam poruszane bardzo ciężkie tematy, twórcy nie będą ugrzeczniać tego świata - będzie brudno, brutalnie i nieprzyjemnie... Dojrzały emocjonalnie i kulturowo człowiek raczej wie o tym i jeśli mu się takie rzeczy nie podobają, albo czuje się na nich niekomfortowo - to ich nie ogląda. Dojrzały człowiek nie zachowuje się jak spłakany 12 letni płatek śniegu bo w serialu który ma być "brutalny" jest pokazana scena seksu, nieprzyjemne motywy jak rasizm czy przemoc... czy ty kuźwa myślałaś że to będzie 3 część Krainy Lodu i tam Elsa będzie zamek ze śniegu budować? Czego wyście się oboje spodziewali po serialu którego poprzedni sezon też miał "ostre" wątki (to akurat pamiętam)? Serio jak rozmawiam z takimi ludźmi jak wy, to mi komórki mózgowe obumierają... to jest serial dla dorosłych - nie dla dzieci...

ocenił(a) serial na 8
Iwona_Klich

I back to square one. XD Jak już odpisałam wyżej autorowi tematu - nie pomaga rozmowa i argumenty, to lecą inwektywy ad personam. Muszę cię zmartwić, bo pomogły tylko tobie, dowartościować się swoim długim wysrywem, którego nawet nie doczytałam, tylko przerwałam po 4 zdaniach. Współczuję życia, że tylko w taki sposób możesz się poczuć lepiej. Nara!

ocenił(a) serial na 8
Iwona_Klich

Nieprzyjemna z ciebie osoba.

Iwona_Klich

Szkoda że ten rasizm w tym serialu jest tylko w stronę białych mężczyzn.

divx_avi

ten jaki social justice warrior xD

igulla666

Ja? Ależ skąd. Wręcz przeciwnie. Gardzę poprawnością polityczną.

ocenił(a) serial na 9
divx_avi

Buahahahahahhah. Wyjdź kuhwa z domu, prawolu. Idź zobacz, jak świat wygląda. Wielki, dyskryminowany hetero białasie, który całe życie spędził w swojej bogoojczyźnianej bańce i przez takie okulary chce widzieć wszystko wokół. Skończyło się! 

geenezy

O patrzcie. Nie dość że lewak, rasista to jeszcze heterofob. Jesteś tęczowy osobniku idealnym targetem tego typu szrotowych seriali.

ocenił(a) serial na 9
divx_avi

Idź, Waszmość, na Wykop. Tam sobie poużywasz do woli pojęć, o których znaczeniu nie masz bladego pojęcia.

geenezy

Na srikop, a ty wypierniczaj na Grindera, czy jakie wy tam macie tęczowe stronki dla fanów gejowskich seriali.

ocenił(a) serial na 7
divx_avi

Znowu ta mitologia rzekomego reverse racism... nb. w serialu główna bohaterka (Danvers), polemizuje z tezą swojej czarnej koleżanki (Navarro), że policja kieruje się rasowymi uprzedzeniami.

ocenił(a) serial na 8
slonica_smalec

Zawsze możesz sobie oglądać Batmana z lat 60-tych jak masz taki ból dupy.

slonica_smalec

Swietny serial przestan pieprzyc od rzeczy nawiedzony oszolomie

Iwona_Klich

Trzeba mieć szare komórki żeby coś ujrzeć , ba nie żyć w bańce ideologicznej i zaburzeń psychicznych xd. Dla ciebie jest normalne że ktoś powie jestem samolotem, a Ty w to uwierzysz i jeszcze mu pokażesz z jakiego lotniska ma startować..XD

Iwona_Klich

z serialu wyciagniesz tyle ile do niego wlozysz swoja osoba. nie nasza wina, ze patolemingi maja problem z dysonansem rzeczywistosci i rozpoznaniem zwyklej forsowanej propagandy ciemnoty. przykro nam. a teraz smigaj do psychiatry na terapie.

ocenił(a) serial na 8
Borman77

Nie, nie musisz się leczyć, to ludzie nie za bardzo mają cokolwiek do powiedzenia oprócz odpowiedzi gifem lub rolką z instagrama. Jak ktoś wyrazi zdanie odmienne od nich, to stają w miejscu skonsternowani, jak sim, któremu się usunęło drzwi z pomieszczenia. 0 argumentów.

Klimat miejsca, nocy, kontekstu jest wspaniały. Ale już zwierzaki z CGI, Resident Evil średnio. W dodatku czuć, że to baba robiła, bo ma się to tak do klimatu poprzednich sezonów, jak to głupawe "Saltburn" do "Utalentowanego pana Ripleya". Jak "I tak po prostu" do "Seksu w wielkim mieście" - jest to po prostu o kilka poziomów IQ i erudycji niżej, SORRY!!! Za to jazda yeahhhh seksualna w najlepsze. Filmiki z 15/16 latką, super!!

Pierwszy odcinek ulepiony z trendów. Nic nie wnosi, nic niezwykłego, nieoczekiwanego, nic o czym, ktoś już wcześniej by nie słyszał.

ocenił(a) serial na 9
Borman77

Czego nie może zabraknąć w serialu w XXI wieku? Główne silne role kobiece. Kobiety po traumach i z problemami. Jedna z ofiar oczywiście etniczna mieszkanka, której sprawą nikt się nie interesuje. Zaznaczone nawet "że jak by była biała to by się działo". Córka głównej bohaterki ot lesbijka. Szok i niedowierzanie.

W ostatnim czasie coraz bardziej jest to irytujące. Na każdym kroku ideologia ponad wszystko.

Nie mam nic przeciwko, ale wrzucanie w każdym serialu czy filmie tego samego schematu jest już męczące.

ocenił(a) serial na 8
marcin15k

Wiadomo, powinni być sami silni faceci, kobiety przy garach, mniejszości etniczne jako przestępcy, a osób LGBT w ogóle nie powinno być. Tak jak przez 90% historii kina, wtedy będzie oryginalnie.

ocenił(a) serial na 8
Nnorm

Oryginalnie to jest - lesbijka nastolatka, murzynka na Alasce, seksistowskie uwagi do mężczyzn, "gdyby była biała to by sprawę rozwiązano" i zemsta na kolesiu bo jest mężczyzną. A to wszystko zapakowane w jeden odcinek. Przez 90% historii kina twórcy wrzucali do nich to co chcieli, teraz pakuje się to co wymagają z góry - przykład wytyczne Oscarów.

ocenił(a) serial na 8
ediz4

"Przez 90% historii kina twórcy wrzucali do nich to co chcieli, teraz pakuje się to co wymagają z góry"

Na Wykopie tak ci napisali? xD Poczytaj chociażby jakiego koloru skóry miał być oryginalnie chociażby Willy Wonka, albo jak homoseksualne treści w książkach czy filmie i czym była prawicowa cenzura amerykańskiej kinematografii w postaci Kodeksu Haysa. Nigdy o tych rzeczach za pewne nie słyszałeś.

ocenił(a) serial na 8
Nnorm

A co mnie obchodzi Willy Wonka? Nic. Reszta to jakiś niezrozumiały bełkot bez sensu. Kodeks haysa nie był prawem ale fajnie że krytykujesz kodeks który walczył z treściami wulgarnymi, demoralizującymi czy drastycznymi.

ocenił(a) serial na 8
ediz4

"Przez 90% historii kina twórcy wrzucali do nich to co chcieli, teraz pakuje się to co wymagają z góry"

"Co?!! Jak śmiesz krytykować cenzurowanie tego co mi się nie podoba lewaku!!!"

Usuń konto

Nnorm

Proszę nie rób z siebie błazna, ja rozumiem że masz zaburzenie tożsamości i wmówili Ci w filmach że to coś normalnego xD..Muszę jednak Cię jednak zaskoczyć, że ta ideologia siłowo wpychana w filmach/ serialach dotknęła tylko 3% ludzi na świecie. A ponad połowa tych ludzi ma zaburzenia przez przemoc i alkoholizm w domach.

ocenił(a) serial na 9
Wielki_Mistrz_filmweb

Ile ty masz lat? 14 scie? Gadasz jak klasyczny sfrustrowany incel xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones