Detektyw (2014)
Detektyw: Sezon 4 Detektyw Sezon 4, Odcinek 1
Odcinek Detektyw (2014)

Part 1

56m
6,5 1 390
ocen
6,5 10 1 1390
Detektyw
powrót do forum s4e1

Głupi, niezdarni faceci, wylewający kawę i nieumiejący zrobić kanapek i kobiety Schwarzeneggery wszystko ogarniające i wszystkich pouczające. Tak właśnie wygląda Alaska i dzisiejszy świat. Brawo, że ktoś wreszcie zrobił film oparty na prawdzie (fakty autentyczne).
Szkoda, że główna bohaterka nie jest czarnoskóra, ale biała supremacja wciąż rządzi Hollywood.
Serial super się ogląda. W przeciwieństwie do poprzednich sezonów jest oparty na prawdziwych wydarzeniach i nie jest nudny.

ocenił(a) serial na 8
Piotr_Wojakowski

Hehe;) dobra szydera, szacunek. Swoją drogą zastanawiam się, czy powinniśmy zacząć podnosci problem niewystarczającej reprezentacji Polaków w serialu. Na pewno na Alasce są Polacy i kto wie czy nie wiecej niż murzynów?

keradkaine

To są Eskimosi

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 8
keradkaine

Przez wiele lat, nie jestem pewien czy tak jest nadal, szefem wydziału zabójstw w stolicy Alaski był polak .

Piotr_Wojakowski

Czarna aktorka krawężnik, wciśnięty na siłę, w ogóle nie potrafi grać. Mogli dać kogoś kto ma więcej niż tylko jeden wyraz twarzy

ocenił(a) serial na 7
Sieciow

Kali Reis to bardziej indianka, albo mieszana z czarnoskórym. Jeżeli chodzi o grę aktorską - to fakt, warsztat mizerny, szkoły aktorskiej zero... znana jest bardziej ze swojej kariery bokserskiej (m. innymi Mistrzostwa Rocky Marciano 2007, Złote Rękawice NYC 2007 i Mistrzostwa Nowej Anglii 2006).

Norm

U mas to dopiero sami mistrzowie sztuki filmowej i teatralnej jak VEGA, Doda i tym podobni, Ta Kobieta przynajmniej próbuje sie z sztuka (rownież film Na Pieści), ma mieć charakter mocnej Babki i gra siebie czyli ludność rdzenna. Jak zawsze u Nas sami wykwalifikowani krytycy. Wyznaje osobiście takie motto; nie pasuje mi to nie ogladam i tyle w tacie. Polecam.

ocenił(a) serial na 9
Jacek_Gad

Uwielbiam ten typ rozumowania "nie podoba się, nie oglądać"! Ciekawe, w jaki sposób widz bez oglądania ma wyrobić sobie pogląd na dany film/serial? Czytając opinie innych?

Julian_Mach

Nie zrozumieliśmy się i pisaliśmy myśląc o 2 różnych rzeczach i Ty masz rację: żeby wyrobić sobie opinie to trzeba to widzieć/wiedzieć po obejrzeniu Filmu czy przeczytaniu książki, ale to też nie znaczy że muszę coś oglądać czy czytać, bo jak mi się nie podoba to nie oglądam/czytam i pisze ewentualnie, że mi się nie podoba czy nie w moim stylu i tyle, a nie wylewał cały hejt kto jaki jest bez głębszego wejścia w postać, aktora czy też jego sens gry, a najlepiej po obejrzeniu kawałka, dajmy dokończyć się historii - to miałem na myśli pisząc jak wyżej Kolego.

Julian_Mach

Pięknie powiedziane ;*

Julian_Mach

W punkt. Pozdrawiam

Jacek_Gad

Święte słowa, ja też najbardziej lubię i najbardziej podobają mi się seriale, których nie widziałem.

ocenił(a) serial na 9
Norm

Tu w sumie nie chodzi o grę aktorską. I tak jest ciemno. Tylko o nieprawdopodobnie głupia fabułę

Norm

No to niech idzie się nap......, bo aktorsko jest ŻĘNUJĄCA.

Norm

lol indianka ----- jej pra pra babcia była indianką. Rodzice są czarni i dziadkowie tez byli czarni. To ona sobie wymyśliła, że zapisze się do plemienia

Sieciow

i dupę grubą

Sieciow

Gdy czytam te komentaże to mam ochotę rzygać. Większość to rasiści o IQ poniżej normy. Najlepsze w tym jest to że serwis @filmweb nic z tymi rasistowskimi wypocinami nie robi.

ocenił(a) serial na 9
greggreg

To nie rasizm Filmowcy za dużo wrzucają na siłę do filmów czarnych i mniejszości seksualne dlatego z tym jest jak z przejedzeniem albo że zbytnią przesadnoscią więc reagujemy po prostu agresywnie ponieważ rzygać się chcę od nonstop wciskania tego do filmów, problem polega na tym że są tak na prawdę dwie strony czyli ta która widzi że coś jest przesadzone i ta która będzie uważała odwrotnie a przecież jest w rzeczywistości inaczej bo prawda zawsze jest jedna.

animal448

Gdybyś nie był rasistą, to byś nie zwracał uwagi na inny kolor skóry. Nie liczyłbyś ile czarnoskórych, a ile białych  tylko przyjął jak jest. 

agnieszkafigiela1

To nie tylko o kolor skóry chodzi, ale przekaz z góry, jak mają być kręcone filmy. Czarni mają być dobrzy, uprzejmi i kulturalni, natomiast biali to źli, niewychowani i gburowaci. Czarny w związku z białą kobietą, nigdy na odwrót. Kobiety to bohaterki, mężczyźni to złoczyńcy. Coraz częściej taki schemat powtarza się w produkcjach. To nie jest przypadek, tylko efekt polityki poprawności w Hollywood.

tarantulo

A doucz się trochę historii - kiedyś przekaz z góry kazał polować w Afryce na ludzi i przywozić ich pod pokładami statków do "chrześcijańskiej " Europy. Sprzedawać na targach niewolników i zmuszać do pracy na plantacjach bawełny. Ty też nie pozwalasz czarnoskórym być ludźmi - np. aktorami? Nie mogą grac ciekawych postaci? Mają grać tylko niewolników?A kobiety mają tylko szydełkować? Urodziłeś się w złych czasach - proponuję cofnąć się w czasie o jakieś kilkaset lat - byłbyś pewnie szczęśliwy w szowinistycznym, męskim świecie.

ocenił(a) serial na 10
Magdalena_Katarzyna

Zgadza się, pamiętam jeszcze jak mój dziadek opowiadał mi o niewolnikach których posiadał...
A na poważnie, to co nas Polaków interesuje Afryka i kraje które miały kolonie?
Chyba że ja o czymś nie wiem i Polacy złupili pół świata?
Oświeć mnie...
A sam serial, jest po prostu słaby, oczekiwałem powrotu do pierwszego sezonu, przynajmniej tak był reklamowany. A otrzymałem dramę niskich lotów...

ocenił(a) serial na 10
adamus030585

Ale wiesz, że te wszystkie seriale powstają w USA, ewentualnie w UK. W USA 66% ludności to ludność biała pochodzenia europejskiego, czyli 1/3 ludności USA jest innego koloru skóry niż biały. To bardzo dużo.  Rozumiem, ze wedle Twojego rozumowania Amerykanie mają udawac, ze 1/3 spoleczenstwa nie istnieje? Txt, co nas Polaków obchodzi Afryka - nie wiem czy wiesz czy ale te seriale nie powstają z myślą o jakimś tak konserwatywnym kraju na wschodzie Europy, w którym prawie wszyscy są biali. Oni to kręcą pod to jakie jest ich społeczeństwo. BTW, w tym serialu nie ma czarnych. Są Indianie, rdzenni mieszkańcy Ameryki.

Lady_Rita

Co za bzdura podszyta manipulacją xd
Ludność biała stanowi większość obywateli amerykańskich. Jej odsetek wynosi blisko 80% ogółu społeczeństwa oczywiście wraz z latynosami natomiast czarni to zaledwie 13% CAŁEJ AMERYKAŃSKIEJ POPULACJI!!! 
A oglądając filmy z USA to masz wrażenie że jest tak 50na50 albo 60do40 XD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Magdalena_Katarzyna

Z badań historycznych nad atlantyckim handlem niewolnikami z Afryki wynika, że niewolników z Afryki nie przywożono do Europy ponieważ w większości krajów już w średniowieczu zniosła instytucję niewolnictwa na swoim terytorium. Na przykład w Anglii w 1102 roku a we Francji w 1315, u nas w 1529 roku - co oznacza, że niewolnik, który pojawiłby się w Europie z automatu byłby wolny. Podkreślam słowo - Europie, bo inaczej działo się w posiadłościach zamorskich wielu europejskich państw.
Co do odpowiedzialności "chrześcijańskiej" Europy za niewolnictwo Afrykanów - nie nie ma wątpliwości, że ta potworna praktyka dotknęła miliony ludzi, przy czym zdecydowana większość trafiła do Ameryki Płd i na wyspy Karaibskie a tylko niewielka część do Ameryki Płn.  Jednak zanim będziemy bić się w piersi, to warto wiedzieć, że Europejczycy także masowo padali ofiarą niewolnictwa, nawet sama nazwa - "slave" wzięła się od zniewolonych i uprowadzonych na masową skalę Słowian. Arabowie uprowadzali masowo Europejczyków z podbitej Hiszpani, atakowanej Francji czy atakowanych Włoch. Turcy wywozili miliony z Bałkanów.
Warto też wiedzieć, że zdecydowana większość niewolników jakich przewieziono przez Atlantyk z Afryki została nabyta albo od miejscowych handlarzy, albo tubylczych królestw specjalizujących się w sprzedaży sąsiadujących plemion, lub też od handlarzy arabskich.  Ci ostatni pustoszyli Afrykę (zwłaszcza wschodnią) od VIII wieku aż po wiek XX - ostatnim krajem który zniósł niewolnictwo w 2007 roku to Mauretania.  Najtrudniejsze dzisiaj dla wielu jest przyznanie, że gros czarnych Afrykanów, którzy zostali wywiezieni z Afryki, została pojmana i sprzedana Europejczykom przez współbraci, współplemieńców lub sąsiednie plemię.   
Tak więc historia jest bardziej skomplikowana niż tzw przebudzonym wydaje się (z racji niewiedzy czy tam ignorancji) - dlatego nie ma jakiegokolwiek powodu aby jakąś grupę uważać za niezdolną do odniesienia sukcesu własnymi siłami czy wiecznie poszkodowaną, i w związku z tym na siłę ją uprzywilejowywać kosztem innych.   

Khair

Tak, zgadza się. Niewolnikami byli polscy chłopi pańszcuyźniani. Bici, poniżani i wykorzystywani przez „ pana”. Jako ich potomek na pewno jesteś pełen empatii dla swoich pradziadów i wszystkich innych gnębionych - np. niewolników przewożonych pod pokładami statków do Ameryki. Poczytaj sobie Zina.

Magdalena_Katarzyna

Polecam douczenie się historii zamiast pisania bzdur. Wyżej masz wyjaśnione podstawy niewolnictwa ale nadal walisz na oślep "faktami", które istnieją tylko w twojej głowie. Typowe dla dzisiejszych postępowców podejście że jeśli fakty nie zgadzają się z naszą narracją to trzeba zmienić fakty.

ocenił(a) serial na 3
Khair

Super podsumowanie, w punkt!

Magdalena_Katarzyna

Ech-stare dobre czasy. :)

agnieszkafigiela1

No tak bo teraz liczy się różnorodność a nie talent umiejętności czy doświadczenie i tak sie zaczyna dziać praktycznie na każdej płaszczyźnie zawodowej a jak ktoś próbuje zwrócić na to uwagę to jest rasistą homofobem czy mizoginem itp. Och ta poprawność polityczna Wszyscy co krzyczą o tolerancji to prawdopodobnie obok tej tolerancji nawet nie stali

agnieszkafigiela1

tak oczywiscie. wszyscy widzowie dostrzegajacy problem forsowania inkluzywnosci kosztem calej reszty populacji to rasisci, a ludzie ktorzy wymuszaja inkluzywne regulacje na filmowcach bronia ludzkosci przed rasistami. wiadomo. idz przed lustro i facepalmuj do odwolania bo Tobie juz nic nie pomoze, a na patolemingoze nie ma poki co leku.

animal448

Całą jedną czarnoskórą umieścili w serialu. Rzeczywiście na siłę...

animal448

W punkt

greggreg

Właśnie chciałam coś takiego napisać

greggreg

"komentaże" pięknie i porawnie napisane

greggreg

*Komentarze. Ale do merytoryki. Serial tak z dupy poprowadzony że głowa mała. Dziura za dziura. Nie powyjasniane wątki, z mistyki i tajemnicy okazuje się że to zemsta sprzątaczek. Do 4 odcinka dawałem mu szanse ale potem było już tylko źle

ocenił(a) serial na 8
sneczu

ewidentnie brakuje tych dodatkowych odcinków, jak w pozostałych "sezonach"

ocenił(a) serial na 10
greggreg

nie zesraj się przychlaście XD

użytkownik usunięty
greggreg

Ogrnij się kobieto

greggreg

Serio? Czy trolujesz? Jak serio to obawiam się że jesteś zwykłym półgłówkiem, któremu propagandą zachodnich mocarstw wciśnie każdą ideologię i każdy politycznie poprawny syf. Walić cz4rnuchów, mniejszości i ped4lstwo we współczesnej kinematografii. I oczywiście nie wiesz, że są dotacje do filmów za propagowanie tego szajsu?

greggreg

jak Cie uwiera dysonans rzeczywistosci to zrob jak pokrak z Pulp fiction. ,zaloz gaga, zamknij sie w skrzyni i czekaj na przyjdzie Zeda.

Piotr_Wojakowski

Super komentarz k....a ! :D

ocenił(a) serial na 6
Piotr_Wojakowski

I jeszcze w każdej scenie seksu to kobieca bohaterka jest tą dominującą. W pierwszym odcinku ten gość mówił "Zaczekaj, zaczekaj", a Navarro dalej go ujeżdżała, aż go wycisnęła. W drugim odcinku bohaterka grana przez Foster robi podobnie.

ocenił(a) serial na 8
sebogothic

No i czemu placzesz incelu XD

ocenił(a) serial na 9
Zo0rk

Bo to jest gwałt i nie ma tu z czego żartować. Facet nie chciał, a ona spowodowała ejakulację. W przypadku odwróceniu ról kobieta-mezczyzna dużo by się pisało o tej scenie. Śmiechy chichy ale my faceci sami doprowadzany do tego że jesteśmy tlamszeni coraz bardziej. Nasze prawa są nam zabierane bo przecież facet musi sobie zawsze poradzić. Nie ma co deprecjonować takich zachować w dzisiejszym świecie bo za kilka lat może być już za późno.

Zo0rk

bo gdyby odwrocic role to zaraz by doszlo do pelnego rozwolnienia na temat gwaltu i piekla kobiet. w druga strone to oczywiscie nie dziala bo z facetow zrobiono doslownie kukoldy i cieple kluchy bez prawa do posiadania wlasnego zdania i obrony swoich racji. w skrocie patolemingoza objawowa.

ocenił(a) serial na 8
sebogothic

Czekałem,aż wyciągną gnaty i zmłucą tych facetów.

sebogothic

tym bardziej należy ją podziwiać, bo w życiu prywatnym jest lesbijką w bardzo udanym związku :) i tam pewnie dominuje

Beathan

I tu jest ciekawy wątek. W tym serialu lesbijka gra rolę hetero i jest ok, ale gdyby rolę lesbijki albo geja miał zagrać ktoś hetero, to już Internet by płonął oburzeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones