PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=830738}

Dom grozy: Miasto Aniołów

Penny Dreadful: City of Angels
5,7 1 880
ocen
5,7 10 1 1880
Dom grozy: Miasto Aniołów
powrót do forum serialu Dom grozy: Miasto Aniołów

Za nami dopiero pierwszy odcinek, totalnie nie wiadomo w którą stronę pójdzie ta seria, a już w komentarzach zaczyna się podnoszenie lamentu i wystawianie ocen.

Ludzie, litości. W tej chwili wiemy tylko tyle, że będzie to zupełnie inny klimat niż ten, którego się spodziewaliśmy. Czy to źle? Niekoniecznie.

Mamy zupełnie nową historię, fajnych aktorów(już na starcie widać, że Natalie Dormer skradnie show), więc zostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i oglądać. O ile całość nie zostanie przygnieciona politycznym tłem, a autorzy nie poskąpią nam fantastycznych wątków, to może być z tego kawał solidnego serialu.

ocenił(a) serial na 2
corsa90

Dlatego napisałam, że to chamskie żerowanie na marce PD - bo fani będą oglądać, a gdyby nie tytuł wielu nawet by nie zainteresowało się tą produkcją. Po co w ogóle w to mieszać ten serial, skoro nawet twórcy zapowiadali, że obie produkcje nie za wiele będą miały ze sobą wspólnego? Mogli zrobić po prostu nowy serial bez podpierania się marką PD. Poza tym aktorstwo niestety do zbyt wybitnych nie należy.

wild79

To żadne żerowanie, opowieść jest obsadzona w innych realiach, stąd też zupełnie odmienny klimat. Już na samym początku masz zaznaczony motyw santa muerte. W kolejnych odcinkach nasilać się będzie walka o dusze, za tym pójdzie więcej scen fantastycznych/grozy. Może nie będą one tak wyeksponowane jak w pierwszym sezonie, ale nie mów, że nie będzie to miało zbyt wiele wspólnego z PD. To praktycznie taka sama sytuacja co przy serialu "True detective", każdy z trzech sezonów jest zupełnie inny od poprzedniego, ale każdy w takim samym stopniu dobry.

corsa90

no sory ale akurat drugi sezon Detektywa to była jakas mega pomyłka i to raczej nie jest wyłącznie moja opinia ale generalnie wiekszosci ;)

miko1980

Nie no oczywiście nie twierdzę, że każdy z sezonów trzyma ten sam genialny poziom co pierwszy, nieco źle się wyraziłem. Całość jest dobra, rozbijając to na oceny dla poszczególnych części to kolejno - 9, 6 i 7, ale to i tak ogólnie daje przyzwoitą notę. Często właśnie oceniamy przez pryzmat pierwszego sezonu, który zwykle jest najlepszy, a nie ma praktycznie seriali, które zostaje utrzymany na tym samym poziomie przez cały czas.

ocenił(a) serial na 3
corsa90

Peaky Blinders- 2 sezon lepszy od 1 a 3 od 2 :)

ocenił(a) serial na 5
miko1980

miko - ja uważam że 2 sezon "Detektywa" był świetny, i to nie z przekory tylko autentycznie tak uważam, mało tego ludzie byli uprzedzeni zanim się w ogóle zaczął bo "to już nie będzie to samo", bo "Matthew..." itd. co prawda tutaj sytuacja wydaje się analogiczna "bo Eva...", "bo klimat..." ale to co mamy tutaj to poziom nijakości

mitrus80

obejrzalem pierwszy odcinek (Miasta Aniolow) i jakos specjalnie mnie nie porwal, za to wciagnalem sie w Obsesja Eve

ocenił(a) serial na 5
miko1980

ja na razie tylko 1 sezon, Sandra je za*ebista

mitrus80

no ja dopiero 3 odcinki 1ego sezonu mam za sobą ale już mi się podoba :)

mitrus80

Niestety 1 sezon ma w sobie to coś czego zabraknie w kolejnych. Ale i tak bdb.

ocenił(a) serial na 7
corsa90

zgadzam sie dopiero pierwszy odcinek a juz jeczenie

corsa90

Oceny wystawiane są dlatego, że według filmwebu cały sezon jest już dostępny...
Odblokowanie oceniania powinno być z ostatnimi odcinkami seriali, które nie wychodzą naraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones