PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843509}
7,3 1 345
ocen
7,3 10 1 1345
Dom pod Dwoma Orłami
powrót do forum serialu Dom pod Dwoma Orłami

Moim zdaniem Helena jest córką Lisy Weber. No i jest jeszcze jedno dziecko. Adoptowany syn Antoniego i Zofii- Wasylko. Ale o tym dopiero w 4 odcinku.
Ciekawi mnie jednak jeden szczegół. Na grobach które znalazł Paul było nazwisko Maurycy Szablewski. Niby brat Zofii, ale przecież Zosia została panią Szablewską po ślubie. Więc siłą rzeczy jej brat musiałby nosić inne nazwisko. Albo to niedopatrzenie , albo kolejna tajemnica.

telimena79

Nie jest Szablewski.. Zobaczcie jeszcze raz odcinek 3 i scenę z nagrobkiem. Maurycy nie nazywa się Szablewski, tylko Zbyszek jest Szablewski

paryzanka84

Jest wyraźnie napisane Maurycy Szablewski
26 IX 1900 - 20.01 .1961

ocenił(a) serial na 8
telimena79

Odcinek 3, czas 37:57. Sprawdź czy jest wyraźnie napisane Maurycy Szablewski.

lesny_fw

Mam nawet zrzut ekranu z tej sceny i jak byk pisze Maurycy Szablewski

ocenił(a) serial na 8
telimena79

...lewski :) początek nazwiska jest zamazany.

lesny_fw

Nie jest zamazany, szkoda że tu nie można wkleić zdjęć

telimena79

Wszyscy mamy rację. W drugim odcinku jest Szablewski a w 3 ten sam nagrobek widać tylko ....lewski. Pewnie sami się zorientowali o błędzie i w kolejnej scenie chcieli to załagodzić..

telimena79

Teraz mi się nasunęło pytanie, kto zrobił tę tablicę na grobie Maurycego i Zbyszka... Wychodzi mi, że Zosia -- bo wiedziała o śmierci brata i syna, poza tym kto poza nią mógł znać datę urodzenia Maurycego. Czy to ona zdecydowała o nazwisku Szablewski na nagrobku?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones