PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866198}

Dom z papieru: Korea

Jong-i-eui Jib: Gong-dong-kyeong-je-gu-yeok
5,2 1 453
oceny
5,2 10 1 1453
Dom z papieru: Korea
powrót do forum serialu Dom z papieru: Korea

A czy jest sens reaktywować coś co już było?? Moim zdaniem Koreańczycy nie przebiją oryginalnej wersji.

natala199518

Też tak myślę :-) A jak oglądam zwiastun i widzę prawie to samo co w oryginalnym 'Domu z papieru' to śmiać mi się chce i kręcę głową. Oby na 'seansie' nie było tak samo :-p

ocenił(a) serial na 1
Lenkaaa_93

Dokładnie. Oglądając zwiastun to tak samo zareagowałam. Czyżby szykuję się marna kopia?

ocenił(a) serial na 9
Lenkaaa_93

a właśnie tak to jest jak się coś zakłada nie ujrzawszy . Ja oglądam i petarda zupełnie inaczej poprowadzona hitoria , początek faktycznie podobny normalna sprawa . Tylko szkoda że takie osoby zaniżają średnia produkcji jak widzę oceny wystawiane bez wcześniejszej weryfikacji , oceny wystawia się po obejrzeniu a nie z góry .

Thoms_VanPollen

A gdzie widzisz moją ocenę tego serialu, że zarzucasz mi zaniżanie średniej? Bo jakoś jej nie wystawiłam. I dla Twojej informacji obejrzałam 6 odcinków i dałam sobie spokój bo to tak jak przewidziałam - nic ciekawego.

ocenił(a) serial na 9
Lenkaaa_93

odnioslem się co do ocen ogólnie właśnie w drugiej części zmienia się całość .

ocenił(a) serial na 9
Lenkaaa_93

dlatego warto obejrzeć całość aby wyrażać też opinie . To tak jak wyjść z kina w połowie i powiedzieć że film był nie ciekawy .

Thoms_VanPollen

Coś mi się nie podoba to przestaję oglądać, nie ma sensu się mordować.

natala199518

Nie przebiją w beznadzieji i słabości

andrze_r

„beznadzieji”?xd kłania się pierwsza klasa szkoły podstawowej

Lukasz641

Znalazł się purysta językowy co błędów nie robi, napisz lepiej na temat. Pisałem że Dom z papieru, hiszpański jak i koreański jest tak samo beznadziejny i co ty na to??

andrze_r

Nie ma to jak nazwać znajomość podstaw języka, bez których nie można opuścić szkoły podstawowej "puryzmem językowym"XD Jak chodziłem do szkoły nieuctwo było powodem do wstydu, nie dumy.

Lukasz641

I czemu miałbym wypowaidać się na tematu serialu, skoro nie na ten temat pisałem?:)

Lukasz641

Ale tak, oba są beznadziejne, zadowolony?

Lukasz641

"Wypowaidać" cóż to za nowe słowo czyżby twój powód do dumy.

natala199518

Oczywiście że nie, oni poprostu lubią przerabia seriale na własną mentalność. I pewnie tu też tak jest (nie oglądałem jeszcze - w trakcie 1 odcinka).
A widzę że po przerobieniu Designated Survivor przerabiają dalej...

przemo_7792

Problem jest taki, że koreańskie seriale też są brane na warsztat i przerabiane, często z bardzo miernym skutkiem. Oryginały są często mniej znane, bo niestety ludzie boją się sięgać po azjatyckie produkcje (po Squid game, to trochę ruszyło, ale nadal niechętnie).

ocenił(a) serial na 10
natala199518

Co do przebicia oryginalnej wersji to dla mnie Koreańczycy zrobili kawał dobrej roboty

ocenił(a) serial na 8
sebastian6081

Potwierdzam!

natala199518

A mi się podoba. Oryginał żenował mnie od pierwszego odcinka. Trącił brazylijską telenowelą i powalał głupotą. Odpuściłam po pierwszym sezonie. Tu dzięki temu, że twórcy ograniczyli ckliwe sceny romantyczne można przymknąć oko na bzdurki czego w oryginale zrobić nie potrafiłam.

Ivelise

Dokładnie, nie mogłam zdzierżyć oryginału, ale jeśli komuś się podobał to spoko, cieszę się, że przez to, że powstała ta wersja, to mogłam poznać historię. Tylko kiepsko, że ludzie bez oglądania oceniają tę wersję na jeden, troszkę to jednak przesada. Równie dobrze mogłabym teraz ocenić oryginał na 1, ale nie byłaby to adekwatna ocena.

ocenił(a) serial na 9
Ivelise

Również, oryginał dla mnie kompletnie nieoglądalny za to wersja koreańska jest w moim top seriali.

ocenił(a) serial na 2
natala199518

Żeby chociaż próbowali...

natala199518

Moim zdaniem sens reaktywowania czegoś co było jest na pewno wiekszy niż reaktywacja tego czego... nie było :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones