Dragon Age: Rozgrzeszenie
powrót do forum 1 sezonu

Największym zarzutem do serialu jest nie wyróżniającą się historia, jedna z wielu ostatnio wydawanych przez netflix. I jest to po części prawda, oglądając animowanego wiedźmina, DOTA Blood Dragon czy teraz Dragon Age-a można poczuć sie lekko zmęczony tematem.
Z tego powodu rozumiem niskie oceny części ludzi.

Ale nie można ujmować temu serialowi tego co robi dobrze, a mianowicie tego jak bardzo wiernie jest odwzorowany w stosunku do świata gier. Wchodziłem w ten świat znając go, i nie zawiodłem sie na żadnym elemencie. Bohaterowie z roznych czesci świata, mają swoje cechy charakterystyczne, zarówno charakterów jak i wyglądowi. Dla przykładu Tevinter przedstawiony jest jako narod ktory ma swoje ambitne plany (nie zawsze złe) ale przez swoją chorobliwą ambicje posunie sie do okropnych rzeczy. Również pojawienie sie organizacji i postaci znanych z gier bylo przyjemnym smaczkiem.

Puentując, osoba która zna to uniwersum odpalając ten serial wejdzie do świata Thedas a nie generycznego fantasy, i to jest chyba największą zaleta tego serialu.

ocenił(a) serial na 1
FerroTorres11

coo jakbym był jakimś super fanem dragon age to chyba bym napluł na tego kto to zrobił xD

ocenił(a) serial na 10
1253_1642

W takim razie nie byłbyś nigdy fanem

FerroTorres11

Założyłeś konto na filmwebie tylko po to aby ocenić ten serial?

ocenił(a) serial na 10
Akira_666

Co ty do niego masz? Wypad z tąd hipokryto

ocenił(a) serial na 10
FerroTorres11

Przykro mi że tak wielu ludzi nie rozumie tego świata. No, w każdym razie czekamy na czwóreczke!

anna_gabryelewicz

No jesli ktos tu wyglada podejrzanoe to Ty kolezanko, bo Twoje komentarze są pod każdym tematem tutaj. Bronisz tego dzieła jakbys conajmniej nad nim oracowala.

ocenił(a) serial na 10
miltenqaz

No ale ja akurat napisałam że czekamy na czworeczke! Współczuję jeśli nie ty, już dawno nie przeżyłam czegoś takiego

ocenił(a) serial na 9
FerroTorres11

Ale po co te burdy tutaj, bo nie bardzo rozumiem.
Uważam sie za fana serii Dragon Age, fakt, bo ogrywałem wszystko (nie czytałem fakt faktem kilku ksiażek z uniwersum ale nie zmienia to mojego podejścia) i bardzo mocno wszedłem w to uniwersum. I ja z tej perspektywy "nie naplułbym na ten serial"
Jeśli chodzi o konto, to moje poprzednie było założone wspólnie z byłą xD wiec przyszła pora na ogarniecie czegoś swojego, a jakoże była sposobność do tego bo skonczylem ogladać ten serial to sie nałożyło.
Tak samo nie rozumiem wkurzania sie na siebie za opinie, nikt nikomu nie każe mysleć że to super albo beznadziejny serial. To samo napisałem w opini, mi sie podobał, kolezance też to mamy prawo powiedzieć że jest dobry, wam nie, też spoko że mowicie o tym. Tylko po co ten jad?

ocenił(a) serial na 10
FerroTorres11

Przepraszam jeśli przeze mnie można zrozumieć że ja zła jestem czy coś (⁠^⁠.⁠_⁠.⁠^⁠)⁠ノ

FerroTorres11

Co do samego lore to trochę tak, ale diabeł tkwi w szczegółach, samo miasto jest mdłe i nijakie, to mogło by być równie jakieś wolne miasto jak Kirkwall czy Starkhaven. Więc zasadniczo bez zastrzeżeń, ale jako fan serii drobnostki są, do przełknięcia.

W mojej ocenie naprawdę nie byłoby problemem zrobić serio dobrą fabułę, bardziej serialową/filmową, a tutaj mamy "o tak robimy serial dla graczy to zróbmy im animowaną sesję" bo naprawdę wygląda to jak ekranizacja sesji RPG 12-13 latków: generyczna fabuła, płaskie postacie, mega naciągane plot twisty itd.

Ktoś z góry chyba stwierdził "ej no patrzcie, Cyberpunk i League of Legends miały swój serial i sprzedaż im poleciała w górę mocno to weźcie coś tam zróbcie" tylko, że nie chodzi o to by dać byle co tylko tamte seriale zebrały naprawdę dobre recenzje od ludzi, którzy nawet w te tytuły nie grały. DA:A nie ma nawet startu.

FerroTorres11

Smoczy książę i Vox Machina jakby lepsze. W sumie szkoda, że nie rzucono w ten projekt większej kasy. Drugi sezon też jakoś nie jest zapowiadany. :(
Trochę żal, że tak ogromne uniwersum i to z ciekawym lore nie zostanie potraktowane jak Wiedźmin i nie dostanie serialu aktorskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones