PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10041132}

Dziecko czy oszustka: Przypadek Natalii Grace

The Curious Case of Natalia Grace
6,2 732
oceny
6,2 10 1 732
Dziecko czy oszustka: Przypadek Natalii Grace
powrót do forum serialu Dziecko czy oszustka: Przypadek Natalii Grace

Dziwny to film. Niby o Natalii, a jej historia w połowie filmu jest już tylko tłem do wynurzeń Barneta, przeraźliwie żałosnego, podłego faceta bez jaj. Prawda nie obchodzi nikogo. Barnetowie zmanipulowali system, żeby zmienić dziecku metrykę oraz żeby porzucić je bez narażania się na zarzut zaniedbywania. Przypomina mi to korzystanie z owoców zatrutego drzewa. Czerpanie korzyści z niecnego czynu.
Historia Natalii zasługuje na opowiedzenie, ale mam wrażenie inaczej. Porzucane kalekie dziecko, które nikogo nie obchodzi. Jej dziwne zachowania można tłumaczyć tym, że tak naprawdę nikt nigdy nie przekazał jej właściwych wzorców.
Żenujący prawnicy, siedzący przy kawie i pączkach, kombinujący jak to pokazać, że 22-letnia kobieta może o siebie zadbać bo potrafi przecież przebiec przez jezdnię lub ciągnąć wielki kosz na śmieci. Albo to, Majkel nie wytrzyma w więzieniu. A Natalia? Kto?
Po obejrzeniu poszłam zwymiotować. Jestem prawnikiem, a jednak wzięło mnie na rzyganie.

ReFuRjatka

Idealnie opisałaś ten film, to są również moje odczucia. Byłem zażenowany. Zakończeniem. Farsą systemu sprawiedliwości. I tym, jak tworcy dokumentu starali się przedstawić adopcyjnego ojca Natalii. I w zasadzie nic o Natalii, o tym jakie naprawde przeszła piekło, jak naprawde traktowali ją ludzie. To co zobaczylismy to tylko jakieś skrawki usłyszane od innych, zamiast od niej samej. Zabrakło jedynej ofiary, o której miał byc ten dokument - Natalii.

requin

Dopiero odkryłem, że drugi sezon przedstawia historię opowiedzianą przez Natalię.

requin

Tak, ale obie wersje dzieli aż 8 miesięcy.

Gdyby twórcom dokumentu faktycznie zależało na prawdzie i rzetelności a nie pogoni za sensacją, zamiast tych bzdur Barneta w drugiej połowie, od razu przedstawiliby punk widzenia Natalii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones