PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=313169}

Ekipa

7,3 9 347
ocen
7,3 10 1 9347
Ekipa
powrót do forum serialu Ekipa

1 banalna opowieść o nowym premierze który gdzieś tam oczekuje na odkrycie i kiedy stary polityk go odnajduje okazuje się że to ideał. Zbawca który przemieni w 13 odcinków Polskie W mlekiem i miodem płynącą. Takie rzeczy to tylko w TV.
2 Oczywiście jak zostaje premierem żadnych roszad zostawia wszystkich starych współpracowników takie rzeczy się nie zdarzają
3 Banalna scena uratowania zakładu, no śmiać się chce przyjechał gdzieś tam zadzwonił i już wszystko ok. Mamy rozwiązanie na bezrobocie :)
4 Scena w której wzięto zakładników chciałbym zobaczyć w rzeczywistości jaki polityk w takie sprawy się pląta. chyba od takich rzeczy jest Policja i dowództwo a nie tu premier nie dość że przyjeżdża to jeszcze ma decydować czy mają strzelać. Czegoś takiego nie ma w prawdziwym życiu.
5 tak reklamowani Andrzej Seweryn i Janusz Gajos są tu postaciami drugoplanowymi (jak na razie) a szkoda

użytkownik usunięty
PrzemekTM

no ten serial ma z polityką tyle wspólnego co "Kryminalni" z pracą policjantów, a "Na dobre i na złe" z pracą ZOZ-ów...

ocenił(a) serial na 1
PrzemekTM

miało być wielkie widowisko, a jest kicz
Prawie jak zwykle

beldzior

Ciekawa jestem... Wszystkie 13 odcinków już widzieliście? Wiecie jak sie zakończy serial? Nie bronie, ani nie atakuje "Ekipy", pierwsza dwa odcinki - całkiem niezłe, 3 - no nie tego sie spodziewałam :/ (co oni drugich Kryminalnych chcą zaczynać? :/), 4 - nie widziałam... Naprawdę trudno po paru odcinkach ocenić cały serial - może o takie podsumowanie ktoś się pokusi po zakończeniu serii?? Bo krytykować coś czego się nie zna - no cóż takiej krytyce nie bardzo daję wiarę...

ocenił(a) serial na 7
Achajka

Achajka można ocenić serial już po 3 odcinkach. Jak 3 z 13 już są słabe to co to za serial:)

Redgard

aj bo nie oglądaliście od początku, tylko atak oglądaliście i porównujecie do Kryminalnych, obejrzycie wcześniejsze odcinki

ocenił(a) serial na 4
Achajka

Achajka oczywiście że nie można stwierdzić czy serial Ekipa do ostatniego odcinka będzie słaby. Sam zwróciłem tylko uwagę na jego banalność i niedorzeczność co przedstawiłem w powyższych punktach. Ale skoro w trzech pierwszych odcinkach można tyle, jakby to powiedzieć "błędów" wyłapać to uważam że zapewne w następnych odcinkach też takie będą.

PrzemekTM

no mi te błędy nie przeszkadzają, ale myślę że w następnych ich już nie będzie :-)

PrzemekTM

aj przesada :P może faktycznie jak dalej się cos nie nakomplikuje to może troche nudno będzie, ale poki co serial jest naprawde fajny :D
a to ze Gajos i Seweryn graja drugoplanowe role to dla mnie plus a nie wada :P

ocenił(a) serial na 7
Ulenia

No najważniejsze to wmówić sobie że kupa pachnie:D <loL> :

- "to ze Gajos i Seweryn graja drugoplanowe role to dla mnie plus a nie wada"

-"no mi te błędy nie przeszkadzają,.."

jasne.

Kolejna sprawa macie problem z czytaniem tekstu. Post o kryminalnych jak widze był podany jako analogia do tego co dzieje się w Ekipie. TO że autobusem schemat sterowania jest analogiczny do prowadzenia auta, czyli biegi,redukcja, kierownica, zapłon itd, To nie znaczy, że mamy do czynienia z tymi samymi doświadczeniami płynący z kierowania ich ze względów na budowe itd. Troche szkoda że ktoś nie potrafi dokładnie czytać.

ale najzaj.ebistrze było to "aj bo nie oglądaliście od początku, tylko atak oglądaliście" - no tak bo oczywiście wiesz co oglądali ludzie, którzy wypowiadają się niepochlebnie o filmie. Hahaa

i jeszcze jedno. Wam się coś poprzestawiało. To forum nie jest tylko dla fanów filmu. TO forum filmu, gdzie każdy chciałby się podzilic opiniami o filmie. i komentarze typu "nie podoba Ci się to po co tu piszesz" co conajmniej infantylne. Mówię tu o całym forum tym, a także np.Transformersów, gdzię użytkownicy i fani są w stanie zatłuc kogoś komu się film nie podoba. Rzekłem.

PrzemekTM

Mnie też znudził mimo, że mocno interesuję się polityką. Ale chyba jednak co za dużo to niezdrowo. :/

ocenił(a) serial na 1
pentadaktylnytetrapod

Ja interesuję się i historią i polityką, ale sądzę że Tajemnica Twierdzy Szyfrów ma w sobie to coś:) No, a Ekipa powoli mięknie, zwłaszcza w 5 odcinku(Ropa pod Bałtykiem!)zresztą serial polityczny leci na tvn 24 i jest co chwila powtarzany. No i lekki brak realizmu. Przykład sekretarz Pyszny(Pani Herman gra dobrze ale nie powiedziałbym rewelacyjnie), rzecznik rządu i minister finansów ustalają strategię finansową i wersję dla prasy...na schodach.Ludzie! Takie rzeczy ustala się w apartamentach/ gabinetach, przy winku;)
P.S Zdziwiło mnie to że wielu krytyków(ale nie fanów!)podjarało się tym serialem przed premierą, i poczuło się w obowiązku zjechać produkcję Wołoszańskiego(agent?). Najbardziej rozwalił mnie jakiś dziennikarz, który stwierdził, "...że choć jeszcze nie widziałem serialu wiem że będzie polskim serialem roku." Nie ma to jak obiektywizm...

PrzemekTM

Czy w Polsce każdy serial musi być zgodny z Polskimi realiami, to nie jest telenowela typu klan....to jest political fiction (fiction to po angielsku fikcja cos nieprawdziwego) więc dlaczego miało by nie być ropy pod bałtykiem? Czy naprawdę nie chcieli byście chociaż oglądając przed telewizorem poczuć że żyjemy w kraju który może odnieść sukces? Ja z przyjemnością oglądam ten serial i uważam iż jest to najlepszy polski serial jaki dane mi było śledzić.

kamilo86

wreszcie ktos tu gada cos madrego.... jak widac nie jestesmy jeszcze w europie, skoro najlepszymi serialami sa dla nas klany i magdy m... ktos probuje zrobic cos innego, pokazac ze i my mozemy zrobic dobry serial, to odrazu jest wysmiewany i krytykowany... napisze to chyba poraz tysieczny... jestesmy za bardzo zapatrzeni w amerykanskie produkcje, w ktore wklada sie tyle kasy w 1 odcinek ile u nas w caly sezon...wiec nie spodziewajmy sie nie wiadomo czego... co nie znaczy ze serial ma tragiczne udzwiekowienie czy plastikowa scenografie wrecz przeciwnie - jest bardzo dobrze i mam nadzieje ze takich seriali bedzie coraz wiecej, choc po wynikach ogladalnosci producenci moga sie zrazic i wrocic do tworzenia nowych seriali typu samo zycie ...:/

ps. jak najbardziej ogladam amerykanskie seriale, ktore sa bardzo dobre, fanom lost, heroes, czy prison break nie musze tego mowic ;pp , ale trzeba dac szanse tez polskim produkcja, ktore nie zawsze trzeba porownywac z zagranicznymi hitami...

ocenił(a) serial na 7
Majkel_37

majkel nie wiem co ty wiesz o filmach. A Ekipa technicznie wygląda tak samo jak prawo miasta langa, momentami gorzej. Daleko jej do Oficera czy GLiny, jeszcze dalej mu tehcnicznie do nawet magdy m. czy na wspólnej. Więc nie wiem o jakim postępie mówisz. A fabułaaa???? Cóż nawet jak jest dobra to potrafi ją popsouć sposób jej pokazania i wyreżyserowania. A pani Holland właśnie pokazała, że dobrze, że przez 30 lat nie tykała seriali, bo jak widać w tasiemcu nie potrafi się do końca odnaleźć.

Redgard

holland wyrezyserowala kilka odcinkow swietnie ocenianego the wire, wiec przestan pieprzyc bzdury.
co do ekipy jestem na razie rozczarowany, pierwszy odcinek byl swietny, drugi dobry, ale poswiecac dwa akcji terrorystycznej w polsce? to juz groteskowe, a jak slysze teraz o jakies ropie na baltyku..

ocenił(a) serial na 7
Gajusz

Chodzi o jej projekt a nie o to, że wyreżyserowała dwa, trzy odcinki:/ Bo tam sie nie musiała zastanawiać co pokazać potem w następnych odcinku bądź końcowym, miała do zrobienia dla przykłądu 3 i reszte waliła w czapke. A tu ma mieć dopasowane od pierwszego do ostaetniego odcinka i ona musi nad tym zapanować. Co chce i jak chce zrobić. I wychodzi nijako a szale goryczy doprawiają takie reczy jak "ropa na baltyku"

Redgard

no a wiadomo czy tam tej ropy nie ma? A nóż w Realu odkryją nowe złoże :P

mir123bych

nie wiem dlaczego sie czepiacie tego watku z ropa, przeciez ten serial to nie rzeczywistosc tylko fikcja filmowa, nie powiecie mi ze w innych produkcjach filmowych nie ma podobnych "fantazji" ...

Majkel_37

fantazja fajna mi się podoba takie oglądanie :D Polski lepszej, ciekawszej i atrakcyjniejszej :D

ocenił(a) serial na 8
mir123bych

Z tą ropą to wcale nie fantazja. Rok temu odkryto złoże na Bałtyku. Dokladnie przy Helu. Grupa Lotos bedzie tam tam budowac platformy wydobywcze, choc sa jakies problemy. Nie jest tego co prawda wiele (chyba jakies ponad 100 mln barylek, glowy nie dam) i sprawa z wydobyciem przeciaga sie, wiec zrobilo sie cicho w tej sprawie.

ocenił(a) serial na 10
PrzemekTM

Mam wrażenie, że oglądaliśmy rózne filmy. Ja obejrzałam 5 odcinków na raz, bo nie mogłam się oderwac od tego filmu. Według mnie jest świetny - niźle ankręcony, bardzo dobrze zagrany, ma postaci z krwi i kości, które w większości są dla mnie absolutnie wiarygodne - naet peremier, który niby ma być super bohaterem, ale przecież nie jest bezbłędny. Nie jest naiwny, jak większość polskich seriali. Niesamowicie ogląda się sejm z innej perspektywy niż kamery telewizyjnej. Co więcej realia wydają mi się bardzo dobrze oddane. może rzeczywisćie jest to trochę 'wishful thinking' i polityka nie do końca tak wygląda, ale nie jest o dokument, ale jak już ktoś zauważył political fiction. Dawno nie widziałam tak dobrego polskiego serialu. Przy "ekipie", która wg mnie świetnie oddaje realia, 'tajemnica twierdzy szyfrów' nie prezentuje się za dobrze,ponieaż nieustannie towarzyszy mi wrażenie sztuczności.
daję ekipie 10 pkt z czystym sumieniem

hancius

głownie o to mi tez chodzi, ze przy ogladaniu ekipy nie towarzyszy efekt sztucznosci, ktory w wileu polskich produkcjach, np. <<ranczo>> bije po oczach ;pp

ocenił(a) serial na 1
Majkel_37

Pffff!
Jak cię nie razi Sztuczność w Ekipie to wróć do sali obrad w sejmie.
Zwolennicy serialu mówili jaki to on wspaniały, świetny a przed paronastoma minutami skończył się piąty i prawdopodobnie mój ostatni Nawet ta muzyka mnie powoli mnie irytuje. W paru scenach aż czułem plastik w dekoracjach.Szczególnie wkurwiło mnie jedno- Konstanty Wielki i my mali zawistni, którzy chcemy mu wszystkimi siłami przeszkodzić w odwalaniu roboty.
P.S Ranczo nie bije mnie sztucznością po oczach, co powoli objawia się w tej produkcji. Oczywiście od tego jest pluralizm, by mieć różne zdania, ale jeżdżąc po >>ranczu<< ukułeś mnie do głębi. To mój ulubiony serial!
Pozdro

michal_fracz

oj no jasne :> takich sztucznych to ja oglądać nie mogą bo są strasznie ogłupiające!!

ocenił(a) serial na 7
mir123bych

Mnie się tam Ekipa podoba :) Dla mnie jest to coś zupełnie nowego, bo jeszcze nie widziałam serialu tego typu. Fajnie jest zobaczyć jak mogłoby być w Polsce, gdybyśmy mieli normalnych polityków. A co do fikcyjności Ekipy- rety, pomyślcie jaki ten serial byłby nudny, gdyby przedstawiono faktycznie, prawdopodobne i typowe sytuacje "polskie", a tak, mamy napięcie, coś się dzieje i jak dla mnie wcale nie jest nudno.
Pozdrowienia :)

ocenił(a) serial na 1
Sikorka

Ktoś napisał, że "w tym serialu jest więcej akcji niż w Tajemnicy Twierdzy Szyfrów, która dzieje się w czasie wojny". O ile się nie mylę w 5 odcinku główny wątek czyli Kostek vs(?)Ekolodzy polegał mniej więcej na tym(wg mnie rzecz jasna):
-Nie możemy tego zrobić!
-A może możemy?
***
-Możemy to zrobić
-Musimy to zrobić
-Tak zrobimy!
Pewnie mnie zaraz za to zjadą;D
A propos zauważyłem coś ciekawego-otóż jeśli na jakimś forum bardziej znanego i szanowanego serialu ktoś ośmieli się skrytykować ów serial, to fani atakują alergicznie... nie inaczej tu. Tak jak w Prison break, lostach, tu też fani ignorują oczywiste nielogiczności i błędy.
Co do pewności-tak wolę Tajemnicy twierdzy szyfrów bo nie ma tam aż tylu błędów(tylko jedno-amerykanie, ruscy i niemcy trajkoczą po polsku), i ogólnie mi się bardzo podoba.
Tajemnica Twierdzy Szyfrów-9,5 (za całokształt)
Ekipa- 5-6 (z ciężkim sercem, ale zawiódł moje oczekiwania)
Pozdro

ocenił(a) serial na 4
michal_fracz

Nie bzdury ropa w Bałtyku jeszcze trochę a się okaże że mamy program kosmiczny. I niedługo planujemy wylądować na Księżycu :)

PrzemekTM

skad wniosek ze ropy nie moze być w bałtyku? oczywiście że może być, może być nawet pod twoim domem i jesteś nieświadomym milionerem który nigdy nie wykorzysta swojej fortuny, ropa może być wszedzie, potrzebna jest tylko technologia żeby to sprawdzić

PrzemekTM

Mam co najmniej 2 powody:

1. W.Smoczyński to nie polski Aaron Sorkin. Musi popracować nad lekkością tekstów.
2. Ekipa to nie jest jednak "West Wing"
3. Nawet serial który ma pokazywac dobrą twarz polityki nie może grac tak strasznie oklepanymi schematami i nieznajomością realiów rządzenia instytucjami!! Mnie wykończył odcinek 3, jak zobaczyłam doradcę ds. ekonomii i premiera kierujących akcją przeciwko "terrorystom". Załamka. Kurka wodna miało być polskie West Wing, a nie 24 H!! A nawet jesli to na polskiego Jacka Bauera czekać nie będę :)

ocenił(a) serial na 1
joshlymanfan

Jeszcze jedno co mnie razi:
Turski i jego najbliższe otoczenie to niemalże anioły ze skrzydłami(no dobra, nie ma ideałów ale ci są dość blisko) a ci od Matajewicza to: cynicy intryganci manipulatorzy, i wszystko co najgorsze(może jeszcze mordy polityczne?)Wiem że taki "premier co złego to nie my" ładnie wygląda, ale bez przesady...bo w końcu nie wszystko co czarne jest czarne, a białe jest białe
Pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones