PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645151}

Elementary

7,5 21 407
ocen
7,5 10 1 21407
5,0 3
oceny krytyków
Elementary
powrót do forum serialu Elementary

Z tego co widzę od 11 października serial będzie leciał na bod enki. Warto oglądać? Ktoś widział cały?

fation

Nie widziałem, ale słyszałem wiele dobrego. Jak poleci, to na pewno zarezerwuję sobie czas.

tarek12

Serial już leci, jest w kolekcji nseriale. Warto poświęcić czas bo przypomina mentalistę.

ocenił(a) serial na 8
fation

Póki co były dwa odcinki i serial jest taki przeciętny. Niestety sposób rozwiązania sprawy jest bardzo podobny do "Mentalisty", czego się obawiałam. No i nie czuję, że jest to o Sherlocku, brak jakiejkolwiek atmosfery. Równie dobrze jak dla mnie mogli zmienić imiona, byłoby lepiej.

Miss_Catherine

przywołanie Mentalisty do mnie trafia, może być. O jakich imionach piszesz?

fation

Chodzi o to, że w "Elementary" główny bohater nazywa się Holmes, a jego towarzysz(ka) Watson, czyli tak samo jak w brytyjskim "Sherlocku" i książkach. Tu się zgodzę z @Miss_Catherine , że w serialu CBS wcale nie musieliby się tak nazywać, bo te imiona tak naprawdę nic tutaj nie wnoszą. "Elementary" to w gruncie rzeczy kryminalny procedural, jakich wiele, więc można było wymyślić zupełnie nowych bohaterów.
A podobieństwa do "Mentalisty" - cóż, mnie nie przeszkadzają :).

Miss_Catherine

Mentalistę też oglądam, pierwsze 10 odcinków jest na podobnej zasadzie danej sprawy, potem wątki poboczne dochodzą.

Imiona mi są obojętne i tak mam problem wiecznie z zapamiętaniem, więc te popularne mogą zostać.

ocenił(a) serial na 10
fation

Mnie się serial bardzo podoba. Też zauważyłam podobieństwo do Mentalisty, ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Ludzie piszą, że nie dorównuje i różni się od wersji brytyjskiej, ale chyba właśnie o to chodzi, bo po co mieliby robić replikę ? Podoba mi się fakt, że Watson jest kobietą ; ) Czekam z niecierpliwością na dalsze odcinki, a serial gorąco polecam ; )

bosziiiii

Zgadzam się, Watson przyciąga uwagę i też dla niej/dzięki niej oglądam kolejne odcinki, wciągający ten serial, nie ma co.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones