PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645151}

Elementary

7,5 21 419
ocen
7,5 10 1 21419
5,0 3
oceny krytyków
Elementary
powrót do forum serialu Elementary

To pierwszy serial o Sherlocku jaki ogladam (nie licząc dosłownie 2 odcinków serialu z Benedictem C.), znalazłam przypadkiem i jakoś zostałam, ale nie opuszcza mnie jedno przekonanie... Aktora odgrywającego Sherlocka na bank dobierali pod wpływem serialu "Dr House" i wyglądu Hugh Lauriego. Aktor jest identyczny, tylko młodszy i ciut szczuplejszy, brakuje mu laski i utykania, a byłby idealną kopią House'a. Czasami jak na niego patrze to sie zastanawiam jaki serial oglądam, podobieństwo uderzające!

ocenił(a) serial na 7
Viera

Przecież House to interpretacja Holmesa. Na luźno kojarzę teraz m.in.: House-Holmes, Wilson- Watson, charakter, instrumenty muzyczne, używki, a nawet adres: 221B Baker Street. :) Ale tak naprawdę nasz doktorek to Holmes w wersji medycznej :)

pannaanastazja

Nie miałam na myśli tego co jest interpretacją czego, bo to wiadomo, tylko to, że w innych serialach czy filmach są różni aktorzy, a tutaj podobieństwo wizualne jest bardzo duże. Może inaczej to wyrażę: Jonny Lee Miller jest bardzo podobny do Hugh Laurie'ego. Osoba do osoby, a mogli wziąc całkiem innego aktora, np. niskiego blondyna z buźką jak pupcia niemowlęcia, jednak wzięli na wzór Laurie'ego, szorstkiego Millera :)

Viera

Szczerze mówiąc nie zauważyłam podobieństwa, zwłaszcza że Jonny zawsze był dla mnie tym przystojnym Brytyjczykiem, jakich nie tak wielu pojawiało się na ekranach (aż do dzisiejszych dwudziestolatków, którzy prześcigają się w urodzie), natomiast Hugh - charakterystycznym brytyjskim brzydalem :-)
Prawda jest taka, że "Elementary" miało być odpowiedzią na "Sherlocka" BBC i pomysł na casting głównego bohatera wziął się z granej wówczas z ogromnym powodzeniem sztuki teatralnej "Frankenstein", w którym Jonny Lee Miller i Benedict Cumberbatch grali na zmianę dwie główne postacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones