PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810751}

Euforia

Euphoria
7,9 75 243
oceny
7,9 10 1 75243
7,8 24
oceny krytyków
Euforia
powrót do forum serialu Euforia

I jest to oczywiście wiek bohaterów. Wszystko o czym mogę myśleć oglądając go to to, o ile byłby lepszy gdyby akcja toczyła się w collage'u a bohaterowie mieli ok. 20 lat, a nie 17. Problemy przedstawione zmieniają wtedy dla mnie zabarwienie z (nierealistycznych) problemów rozemocjonowanych nastolatków na problemy nowych dorosłych którzy sami muszą radzić sobie z tym całym gównem.Ten jeden szczegół zmienia w mojej głowie niesamowicie dużo i nadałby moim zdaniem większej oryginalności, gdyż liceum zostało już omówione tysiąc razy, a studia w serialach i filmach pojawiają się znacznie rzadziej.

Co do serialu samego w sobie jest nierealistyczny do bólu. Nierealistyczny do tego stopnia, że nie mogę na poważnie brać jego kontrowersyjności, gdyż... kłamstwa nie są kontrowersyjne. Co z tego, że pokazują seks i narkotyki jako codzienność nastolatków, skoro ja sama będąc nastolatką wiem, że to tak nie wygląda (nie sądzę żeby różnice geograficzne miały na to aż taki wpływ). Odgrzewany kotlet próbujący pokazać problemy dzisiejszej młodzieży nie z punktu widzenia młodzieży, a 40 letnich twórców. Naprawdę, zawiodłam się na nim.

ocenił(a) serial na 5
Waleczny0Renifer

Z częścią twojej wypowiedzi się zgadzam, a z częścią jednak nie. Faktem jest, że młodzi ludzie ukazani w tym filmie są zbyt dojrzali jak na swój wiek i akcję jak najbardziej można było umiejscowić w szkole wyższej.
Nie zgadzam się jednak z tym, że seks i narkotyki nie dotyczą młodzieży w tym wieku. Dilerzy są już w podstawówkach, a seks niektóre dzieciaki zaczynają uprawiać gdy tylko zaczynają dojrzewać. My poznajemy losy niewielkiej grupki młodzieży, która nie jest przekrojem całej żyjącej w tym miasteczku młodzieży, a jedynie jej niewielkim wycinkiem. W serialowej szkole czy na imprezach jest znacznie więcej osób, które są zwyczajne, żeby nie napisać przeciętne i nudne aż do bólu. Te osoby myślą i pilnują się, by nie przekraczać pewnych granic, a z tego powodu są tylko statystami, którzy "przypadkiem" pojawiają się w oku kamery. Twórcy po prostu nie mają na celu pokazywać zrównoważonego przekroju amerykańskiej młodzieży, a jedynie tych najbardziej rozbrykanych, którzy mają problemy z samokontrolą i zawsze idą na całość, niektórzy nazwaliby to złym towarzystwem. Jeżeli jako nastolatka sama nie doświadczyłaś możliwości obcowania z takimi rówieśnikami, to wcale nie oznacza, że oni nie istnieją.

ocenił(a) serial na 5
Waleczny0Renifer

Ach, jeszcze jedno. Położenie geograficzne ma tu duże znaczenie. USA graniczą z jednym z największych na świecie producentów narkotyków, a dzięki ogólnemu bogactwu obywateli, jego liczebności (ponad 300 mln ludzi) i bliskości (tylko jedna granica = niska cena) stanowią ogromny rynek zbytu. Kiedy więc nasza młodzież za kieszonkowe może najczęściej popijać z partyzanta alkohol, to ich młodzież stać na dragi. Do tego po zażyciu prochów znacznie łatwiej ukryć to przed rodzicami.

Waleczny0Renifer

Może nie znasz, bo nie byłaś zapraszana na "takie" imprezy. Ja byłam w liceum jakieś siedem lat temu i już wtedy działy się takie rzeczy, tyle że byłam raczej outsiderem i tylko słuchałam o poszczególnych ekscesach. No i serial jest nie tylko o narkotykach, jest też o seksualności a tutaj większość rzeczy się zgadza.

Waleczny0Renifer

lepszy 13 reasons why i zdziwiłabyś się do czego jest zdolna młodzież bo dzisiejsze 13 latki ćpają na umór,puszczają się z byle kim,chleją i potem mamy bande nierobów którzy żyją z zasiłków i maja 5 bachorow kazde z kim innym i placz bo bieda a trzeba myslec glowa a nie dziura miedzy nogami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones