PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810751}

Euforia

Euphoria
7,9 75 010
ocen
7,9 10 1 75010
7,8 24
oceny krytyków
Euforia
powrót do forum serialu Euforia

O co wam chodzi

ocenił(a) serial na 9

Spora część ocenia ten serial NEGATYWNIE, przez pryzmat seksu i wulgarności. Czy wy jesteście normalni?

ocenił(a) serial na 9
Margol_filmweb

ludzie skupiają się na formie zamiast na treści. To bardzo smutny serial. Ja, szczerze mówiąc, nie zauważałam ani seksu, ani nagości. Tzn wiem, że była i widziałam, ale kompletnie nie patrzyłam na to w takim kontekście.

ocenił(a) serial na 6
Margol_filmweb

Oceny negatywne prawdopodobnie wynikają z tego, że przez ten właśnie seks i wulgarność serial ten robi się niewiarygodny. Ciężko skupić się na czymkolwiek, co ma jakiś związek z przesłaniem, jeśli ogląda się bajkę podszywającą się pod poważne kino z poważnymi tematami.

ocenił(a) serial na 9
szpaner98

Niewiarygodny? Nastolatkowie nie uprawiają seksu? Nie biorą narkotyków? Seks z nieletnimi to dla Ciebie filcja? To widocznie jesteś naiwny, albo patrzysz na to, ale tak naprawdę nie widzisz tych problemów. Być może miałeś to szczęście i takie historie ominęły Cie szerokim uchem. Tak jak napisałem koleżance niżej, te zabiegi tylko wzmocniły przekaz. Poważne kino nie musi być schematyczne. EUFORIA jak najbardziej należy do poważnego , szczerego oraz brutoanego kina. Myślałem, że będzie to kolejny serial ściek dla nastolatków czyt. Riverdale. Otóż nie tym razem. Według mnie serial mocny, dobitny, dlatego nie rozumiem negatywych ocen.

ocenił(a) serial na 7
Margol_filmweb

Podczas gdy w 1 sezonie wulgarność/seks etc. były tylko jednym z elementów fabularnych. Na pierwszym planie zawsze były problemy danych jednostek. To, co się udało w poważny sposób ukazać w pierwszej serii, tak kompletnie się nie udaje teraz w drugim sezonie - postacie są uprzedmiotowione i spłycone, serial staje się jak realizacją mokrego snu, w którym jest tylko kopulacja, chlanie i ćpanie. Doszło nawet do tego, że część "fanów" była oburzona, że w drugim sezonie postac Cassey ma za mało (!) nagich ujęć, jakby to miało być czymś kluczowym.

Margol_filmweb

seks,narkotyki,alkohol i papierosy były i będą wśród najmlodszych:O

użytkownik usunięty
Margol_filmweb

A jakie przesłanie przepraszam bardzo, ma niby mieć ten serial?? Ja tam poza ćpaniem, puszczaniem się po motelach i basenach tych nastolatków jakoś nie zauważyłam nic co by miało jakąkolwiek wartość dla widza - jedyne plusy według mnie to niezłe kolory (ten przesycony fiolet i róż, estetyka rodem z Tumblr ) i muzyka - jednak to stanowczo za mało by dać mu wyższą ocenę niż 3/10

ocenił(a) serial na 9

No właśnie, to jest twój problem. Zauważyłaś tylko całą tę otoczkę, ale nie zastanowiłaś się przez chwilę, dlaczego te osoby się do tego uciekają. Samotność, brak zrozumienia, nienawiść, patologiczne odruchy były wyłącznie spowodowane brakiem zainteresowania ze strony rodziców. Do tego okres buntowniczy i wiele zmiennych takich jak problemy w szkole. Seks i inne tego typu zabiegi tylko wzmocniły ten przekaz. Przestań być popcornowym widzem. Filmy z Dwaynem Johnsonem nie są dobre.

użytkownik usunięty
Margol_filmweb

Akurat filmów z Dwaynem d dawna nie oglądam (choć nic do nich nie mam, dobre kino popkornowe :)) ale to inny temat - rozumiem gdyby ten serial faktycznie miał jakis prekaz, a sceny ćpania i różnych seksualnych kombinacji nie wystepowały w każdym odcinu, zastepując niby jakiś tam przekaz. Bo co ten serial ma na celu? Ukazać młodziez która nie ma żadnch zaintersowań, aspiracji czy hobbby tylko imprezy, ruch...nie i dawanie sobie w kanał. No sorry, ale nie kupuje tego

ocenił(a) serial na 9

Poniekąd opisałaś depresję,która cechuje bohaterów tego serialu. Nie każdy ma plan, wsparcie od rodziców, cukierkowe życie. Wielu z nas nie może sie odnaleźć w tym świecie. To chyba mówi samo przez się. Tak właśnie został ten serial zbudowany. Nie zachęca do zachowań tylko podkreśla ich destrukcyjny wpływ na życie i przedstawia źródło czyli brak zrozumienia ze strony najbliższych, trauma spowodowana utratą (ojciec głównej bohaterki), wyobcowanie transseksualnej osoby z życia społecznego (dlatego spotyka się z freakami). Rozumiem, nie kupujesz tego. Ja tak. Serial w końcu z innej perspektywy, tej hardkorowej o ktorej nikt nie chce mówić. To nie serial pokoju szkoły dla elity. Tutaj ćpanie i seks nie jest "cool". On po prostu jest.

użytkownik usunięty
Margol_filmweb

Rozumiem o co ci chodzi - tak, serial może i miał zamysł by pokazać nam dlaczego i z jakiego powodu ta postać zachowuje się w taki a nie inny sposób - Wiadomo że nie każdy ma szczęście dorastać w ciepłym domu i pełnej rodzinie (każde dziecko na to zasługuje) ale nawet nieszczęśliwe dzieciństwo nie usprawiedliwia patologicznych odruchów - każdy ma wybór. Myślę że taka 17 latka jest w stanie zrozumieć że seks z obcymi w obskurnych motelach może jeszcze pogłębić jej psychikę i problemy, podobnie jak nagrywanie seks filmików czy ćpanie aż do utraty przytomności.

ocenił(a) serial na 10

To, że taka 17. latka jest w stanie to zrozumieć, nie oznacza, że umie samej sobie się przeciwstawić. Seks odgrywa tu dużą rolę, bo często ludzie, którzy mają traumy uciekają w seks i narkotyki. Bo coś im to daje. Seks może nie być przyjemny, ale daje poczucie kontroli, uległości, etc. Jules sama powiedziała, że kiedy spotyka się z facetami, to wyobraża sobie, że to nie ona, że to tylko postać w jakimś serialu. To już pokazuje, że ona niekoniecznie musi ten seks z facetami w motelach lubić. Tak samo jak zaznaczyła, że lubi to co się dzieje przed seksem, to napięcie i podteksty. Tutaj mamy widoczną traumę.
Jeśli chodzi o narkotyki, to zauważ, że to jest nieco podobne do sytuacji z seksem. Ludzie zaburzeni psychicznie, tym bardziej nastolatki, potrzebując jakiegoś kopa idą w narkotyki i alkohol. Myślisz, że tylko w serialach tak się dzieje? Oczywiście, że nie. Nawet w Polsce można znaleźć ćpunów, którzy prowadzą, wydawałoby się, normalne życie, a tak naprawdę co sobotę impreza i ćpanie, bicie się, alkohol, seks. To są zaburzenia, rozchwiania emocjonalne, to nie jest takie proste, że pstrykniesz palcem i tego nie będzie. Ludziom, którzy idą w coś takiego ewidentnie czegoś brakuje. I to niestety nie znaczy, że jak mają na to wpływ i mogą to zmienić, to znajdą w sobie siłę i to zrobią. I ten serial właśnie to pokazuje. Jeśli chcesz głębiej zaznajomić się z uzależnieniem Rue i problemami Jules, polecam Ci z całego serca dwa odcinki specjalne tego serialu. Ich tytuły to "Rue" i "Jules". :)

może to,że nie warto brać narkotyków bo mogą nam poważnie zaszkodzić?

Margol_filmweb

mi się pdooba choć jestem po 1 pilocie

Margol_filmweb

ja nie oceniam bo dopiero go zaczęłam oglądać ale 13 reasons why bardziej wciągał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones