Flash
powrót do forum 6 sezonu

Dobra, skoro powstał Earth Prime, które po paru kwestiach z seriali a przede wszystkim z ostatniego flasha s06e10, okazuje się być ziemią z połączenia wszystkich ziem z przed kryzysu ale straty można by liczyć w trylionach ludzi i tak. Zdarzy się parę doppelganger jak np siostra Kate(Batwoman) do końca jeszcze nie wiadomo skąd ci doppelganger się biorą.
No ale jak to ma się teraz do podróżowania między światami, czy tego już nie będzie? Czy Oliver jako Spectre zablokował możliwość podróży miedzy światami, żeby też zablokować dzięki temu anti-matter world czy co?
Tylko dziwi mnie ta końcówka w części piątej kryzysu, jak głos Olivera zaczyna opowiadać o powstaniu wszechświata jak to na początku opowiadał Mar-Novu, tylko teraz opowiadał o tym nowym który on stworzył gdzie jest earth prime ale pokazują też inne ziemie earth 2, 9, 96 i tu nie rozumiem tego skoro 96 ziemia supermana tego filmowego co był paragonem jest przywrócona i ziemia 9 Titans też istnieje to czemu ziemia 2 gdzie żył Harry Wells i Jessie Quick została zastąpiona przez nową ziemie 2 gdzie będzie rozgrywać się akcja Star Girl.
Trochę to pogmatwane, czy ktoś też tak sądzi albo wie o co chodzi i jest wstanie wyjaśnić?

gronek31

W sumie nie interesuje mnie to specjalnie ale również uważam za dziwne, że na koniec 'kryzysu' pokazują te parę numerków tylko po to, aby później we Flashu cały czas mówić ustami Cisco, że istnieje tylko jedna Ziemia.. Więc po co te inne Ziemie? Oczywiście dla tamtych seriali. Dlaczego są ignorowane przez Cisco? Nie mam bladego pojęcia.

ocenił(a) serial na 8
matiiii

Wiem że już trochę za późno ale we Flashu postacie po prostu były nieświadome że istnieją inne ziemie i myśleli że przez kryzys została tylko jedna chociaż jak się okazuje po prostu się pozmieniało, np teraz Flash i Supergirl są na tej samej ziemi

sx185x

Oj tam, w internetach nic nie ginie, na forach można odpowiadać po latach, choć niekoniecznie człowiek odpowie :p
Tak, tylko Twój przykład został nadmieniony przez ludzi w serialu, że Ziemia Flasha i Supergirl się połączyła. W przypadku reszty mamy wyraźne zdanie Cisco, że jest ta jedna Ziemia Prime czy jak to ją nazwali, a reszty jak gdyby nie było (mimo, że je pokazali). Jak dla mnie Cisco mógł powiedzieć, że ich Ziemia to jakaś tam główna Ziemia ale pojawiły się jakieś nowe/stare, tyle, że nie w takiej ilości, jak dotychczas. Po co stwierdzać ustami bohatera, który już w tych sprawach jest świadomy, że jest jedna jak jest ich jednak więcej?

ocenił(a) serial na 8
matiiii

To miało chyba związek z tym że Cisco się obwiniał za to i żeby mieli nad czym się użalać po kryzysie i chyba tylko dlatego zdecydowali się na taki krok w scenariuszu. Dodatkowo Cisco się nie zorientował że istnieją inne ziemie bo te zasady podróży i wykrywania się zmieniły czy coś takiego. (tak mi się wydaje)
Polecam oglądnąć kanał emergencyawesome na youtube koleś omawia każdy odcinek flasha i tłumaczy niektóre decyzje.

gronek31

Nie oczekujcie od tego za wiele. Po 5 sezonach 'The Flash' i 'Supergirl' (nie mogę się zmusić do oglądania Arrowa itd. Nawet koronawirus mnie nie przekona) zrozumiałam, że nie ma sensu szukać logiki w tym wszystkim... Ponadto całe to universum przypomina mi o innym serialu, Supernatural...
Mimo wszystko cieszę się, że to oglądam, bo przynajmniej można bez wyrzutów ponarzekać na to co się dzieje tam.

edzia17_07

A szkoda, bo Arrow na najwyższy poziom z tych 3 :)

użytkownik usunięty
Toronto_City

Zgadza się! Arrow wciągną mnie niesamowicie. Od tego serialu zaczęłam oglądać Arrowverse. Po drugim sezonie Arrow zaczęłam oglądać Flasha ze względu na crossovery. Jeśli chodzi o inne crossovery to oglądałam tylko odcinki z nim związane :-)
Flash aż tak bardzo mnie nie wciągną jak Arrow, ale go oglądam. Później dołączyłam Supergirl.

edzia17_07

Według mnie arrow jest wart oglądania bo jest najlepszy jeśli chodzi o arrowverse. Tak btw to seriale dc są i tak lepsze niż te marvela

ocenił(a) serial na 6
gronek31

Odpowiedź nieco po czasie, ale dopiero niedawno obejrzałem ten cały kryzys. Samo założenie tego kryzysu było dość ciekawe. Z resztą jest hipoteza, że obok naszego Wszechświata istnieje drugi, zbudowany właśnie z antymaterii i że powstały one w tym samym czasie i tak samo jak u nas można znaleźć ślady antymaterii, tak w tamtym pewnie są ślady materii (hipoteza wyjaśnia dlaczego w młodym Wszechświecie była nierówna ilość materii i antymaterii).
Ale wykonanie tego pomysłu w serialu jest dość dziwne. Skoro Antymonitor był z antywszechświata, to dlaczego nie anihilował? Jestem w stanie zrozumieć, że miał jakiś kostium, ale w pewnym momencie oni z nim walczyli i normalnie go tłukli nawet po gołej skórze. Wtedy od razu wyparowałby ten antymonitor i wszystko wokół. Na dodatek pozbyli się, po prostu go zmniejszając? Przecież on nadal był z antymaterii i mógł ulec anihilacji właśnie w tym mikro-świecie, no ale czepiam się.
Scena, gdy byli u zarania dziejów też była dziwna, bo skoro byli poza czasem i przestrzenią, gdzie nie było nic, to dlaczego stali na jakiejś planecie/skale i na dodatek mogli tam oddychać i nawet przeżyć kilka miesięcy.
Ale to nic.
Fala antymaterii pędzi przez równoległe Wszechświaty? Przez ich nieskończoną liczbę? Że co proszę? Pominę to minutą ciszy.
Z tego co wyśledziłem z serialu, to Arrow przy pomocy tych Paragonów stworzył jeden Wszechświat będący sumą tych, z których były te Paragony(Batwoman, Supergirl itp.).
Potem okazuje się, że powstało sporo równoległych Wszechświatów, ale są całkiem nowe, a te stare zostały ściśnięte do Ziemi 1.
Cisco mówił, że nie mogą używać teleporterów, bo zmieniły się prawa fizyki (?), więc istnieje szansa, że w przyszłości odkryją, że jednak istnieją inne Wszechświaty i pewnie tak będzie, bo będą robić kolejne krosołwery.
Pozdrawiam.

gronek31

z tego co ja pamiętam to wszystkie Ziemie zostały zniszczone ale ich która zniknęła ostatnia została przywrócona przez co powstała też inna linia czasu. btw wg mnie takie mieszanie wątków w kilku serialach to kaszana. cross over jak najbardziej ale nie rozciągnięty na kilka odcinków w każdej z serii bo to bez sensu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones