PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98265}

Gargoyles

7,8 283
oceny
7,8 10 1 283
Gargoyles
powrót do forum serialu Gargoyles

Dowiedziałem się o nim z recenzji Nostalgia Critica bo poszukiwałem jakiejś mroczniejszej,Disneyowskiej produkcji.To co odnalazłem w tej serii to jakiś kosmos.Genialna fabuła,unikatowe postaci,niebanalne konflikty i relacje między bohaterami,niezwykłe zawiłości fabuły....jestem w połowie drugiego sezonu po rozdziale "Avalon" i przysięgam że nigdy w życiu nie widziałem tak intrygującego serialu.To tak jakby wrzucić do miksera Gotycką atmosferę Animowanego Batmana,motywy fabuły z przemieszczaniem się w czasie rodem z gier Legacy of Kain,nawiązania do sztuki Szekspirowskiej i mitologii Anglo-saskiej i do tego doprawić to wszystko akcją tak niepowtarzalną jak w.....Gargulcach!

Nawet w słowach nie jestem w stanie wyrazić pod jakim wrażeniem jestem.Być może trochę to wszystko przeceniam,bo jestem dopiero w połowie serii ale potencjał tych odcinków przerósł wszelkie moje oczekiwania.I zagadką jest dla mnie to, że ten serial choć lojalną,to ma tak nieliczną rzeszę fanów na świecie i seria nie doczekała się kolejnych adaptacji czy kontynuacji.Chociaż sumie,jeżeli puścili to cudo między Myszką Miki i Kaczymi opowieściami to w sumie chyba nawet trochę rozumiem....

ocenił(a) serial na 7
WaloW1

Podzielam Twoje zdanie. Co prawda, Twoja ocena jest lekko przesadzona jak dla mnie, ale serial jest rewelacyjny. Zwłaszcza fabuła jest świetna (jestem właśnie w trakcie Avalonu). Aż szkoda, że serial został przeznaczony dla tak młodego grona odbiorców. Ja bym go widział w przedziale 16+ -18+, wtedy mógł by rozwinąć skrzydła. Szkoda, że nie ma żadnych polskich stron, bo bardziej dogłębnie bym się zagłębił we wszystkie fabularne niuanse.

WaloW1

Też zobaczyłem niedawno recenzje Critica i mnie serial zainteresował. Nie wiesz gdzie można by ten serial pobrać? Bo z tego co się orientuję, to zakupić tego serialu praktycznie się nie da.

ocenił(a) serial na 9
WaloW1

Ja teraz jestem w trakcie oglądania drugiego sezonu i podpisuję się obiema rękami pod twoimi słowami. Zawiłości emocjonalnych, siły postaci i fabuły może nie jeden "prawdziwy" serial pozazdrościć. Aż szkoda, że nigdy nie doczekał się emisji w Polsce bo na pewno więcej osób by się o nim wypowiedziało, a nie tylko garstka wtajemniczonych.

WaloW1

Dołączam do garstki wtajemniczonych ;). Też się dowiedziałem o "Gargulcach" z Nostalgia Critica i też jestem nimi zauroczony. Dopiero zaczynam, jest tak ok 10 - 15 odcinka, ale nie da się ukryć, że serial zapowiada się znakomicie.

ocenił(a) serial na 9
WaloW1

Ja znam ten serial właśnie jak wychodził na bieżąco w niemieckiej TV. Można powiedzieć, że się na "Gargonach" wychowałam. Bardzo kocham te animacje i żałuje, że nikt nie wykupił licencji w Polsce na jej emisje :(
Jest to mój ulubiony serial animowany do którego uwielbiam powracać.

ocenił(a) serial na 8
Leenari

fascynuje mnie szczerze powiedziawszy jak tak złożony w fabule serial,z tyloma "smaczkami" typu nawiązania do wszelkiej maści wierzeń i mitologii oraz kwestia podróży w czasie został skierowany bezpośrednio dla dzieci...bo chociaż inne seriale z Disneyowskiego popołudnia były zapewne równie interesujące,to pomysł z Gargulcami jest dla innej grupy docelowej w moim odczuciu (No ponad 20 letni chłop jak ja się jaram tym i to ostro ),Być może zyskałby większą popularność gdyby wyemitowany inaczej...nie,jestem wręcz pewien żęby tak było!No ale cóż...Co do serialu samego w sobie to chciałbym tylko powiedzieć że sezon drugi jest arcydziełem,aczkolwiek nie polecam nikomu oglądać sezonu trzeciego....zresztą nieuznanego za kanoniczny.To tylko taka sugestia...idealne wprowadzenie w pierwszym i historia właściwa w drugim to wszystko,czego trzeba moim zdaniem żeby się dać zachwycić.

ocenił(a) serial na 8
WaloW1

według Wikipedii serial nigdy nie był oficjalnie pokazywany w polskiej TV...

ocenił(a) serial na 8
Blue_Beetle

sam niedawno odkryłem i wciąga jak cholera...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones