Gwiezdne wojny: Andor (2022)
Gwiezdne wojny: Andor: Sezon 1 Gwiezdne wojny: Andor Sezon 1, Odcinek 3

Wyrównanie rachunków

Reckoning 40m
7,8 1 389
ocen
7,8 10 1 1389
Gwiezdne wojny: Andor
powrót do forum s1e3

Luthen Rael

ocenił(a) serial na 10

Za pewnik można było wziąć to, iż Diego da radę jako Andor, niemniej w mojej opinii Stellan w roli Luthena może finalnie skraść show, a sama postać ma papiery na to, by wejść do panteonu najlepszych postaci z uniwersum SW. Niesamowicie charyzmatyczny ( mocarny monolog o tym, jak pogarda Imperium wobec zwykłych ludzi dobiegnie końca, świetnie zagrane ). Odnośnie samego serialu- miód, niesamowicie ukazali dominującą wszędzie beznadzieję, zaszczucie, niemoc ludzi wobec opresyjnego systemu. Temu służyły pierwsze dwa odcinki, by przedstawić nam świat, w którym nie ma nadzieji, dlatego tym mocniejsze było pojawienie się Luthena i jego płomienna rozmowa z Andorem oraz pozamiatanie oddziału „niebieskich”. Tak powinny wyglądać Star Wars’y. Ten odcinek chyba ląduje w moim top 3 ze wszystkich odcinków seriali Gwiezdnych Wojen, stworzonych przez Disney+ ( nie liczę animacji). Moc jest z Andorem.

COLEWORLD_type

Tylko, że tę "dominującą wszędzie beznadzieję, zaszczucie, niemoc ludzi wobec opresyjnego systemu." widzimy w każdej produkcji z pod znaku Star Wars od 1977 roku. No bo kim był Luke Skywalker?, Kim młody Anakin? Gdzie się rozgrywa (przeważająco) Mandalorianin, Boba Fett, Obi wan, teraz Andor? To się znaczy mi przejadać. Ten serial wieje nudą i nie ma widoków, że będzie lepiej.  Tragedia polega na tym, że to i tak najlepszy serial SW z tych które dotąd powstały. Wystarczy sensowny montaż, trochę dekoracji i zwykły, prosty jak konstrukcja cepa scenariusz. I już jest przepis na super-serial SW. Smutne to. 

ocenił(a) serial na 10
skoczek_narciarski

To akurat prawda, może stoi za tym jakaś głębsza myśl, by obniżać oczekiwania widzów wobec następnych produkcji, tak, by cokolwiek dobrego było traktowane jako wybitne. Niemniej Andor w mojej skromnej opinii jest na ten moment świetny i ma zadatki na najlepszy aktorski serial z tegoż uniwersum. Pozostaje trzymać kciuki, chociaż Gilroy to uznany twórca, więc nie mam większych obaw o to, czy całość dowiezie. Dał nam Rogue 1 i za to warto udzielić mu kredytu zaufania.

COLEWORLD_type

Następny serial to będzie Ashoka, a tam nie będzie trzeba wysiłku żeby fani przynajniej ci Amerykańscy popadli w zachwyt.

Andor na razie jest niezły i chyba aż tak źle nie będzie bo i nie może. Problem w tym, że klimatu SW nie ma w tym serialu wcale. To przywpiry serial kryminał o-sensacyjny i nic więcej.

ocenił(a) serial na 10
skoczek_narciarski

"To przywpiry serial kryminał o-sensacyjny i nic więcej."
I bardzo dobrze, bo Uniwersum SW potrzebuje odmienności, a nie klepania w kółko tego samego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones