PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=798905}

Hundred Million Stars from the Sky

Ha-neul-e-seo Nae-ri-neun 1-eok Gae-eui Byeol
8,0 285
ocen
8,0 10 1 285

Ha neul e seo Nae ri neun 1 eok Gae eui Byeol
powrót do forum serialu Ha-neul-e-seo Nae-ri-neun 1-eok Gae-eui Byeol

Ogromnie mi się podobała do mniej więcej 10 odcinka. Idealnie operuje różnymi punktami widzenia i planami czasowymi, wszystko jest dokładnie wymierzone i pięknie się układa. Potem coś zaczyna się rozłazić... ale i tak jest to jedna z najsprawniej opowiedzianych i najlepiej (w sensie dramaturgicznym) zakończonych koreańskich dram :)
Obejrzałam ją w serii ról Seo In-Guka, po cudownym aktorsko "Shopping King Louis" - no i tu jest jeszcze lepszy. To pewnie też kwestia udanego castingu, bo jego charakterystyczny, zawadiacki (żeby nie powiedzieć: bezczelny...) wyraz twarzy i nonszalancki sposób bycia doskonale tu pasuje. Z Jung So-Min stworzyli bardzo dobraną parę, której chciało się kibicować, mimo wielu wątpliwości.

ACCb

Jeszcze taka myśl, po obejrzeniu japońskiego oryginału: jeśli ktoś zastanawia się, skąd -w tym przecież logicznie układającym się scenariuszu - dziwne lub nielogiczne zachowania postaci, to jest to pozostałość po wersji japońskiej, która jest znacznie mroczniejsza, jej bohaterowie mają inne charaktery i inną motywację. Koreańczycy wygładzili oryginał i wybielili bohaterów, dodali nowe wątki (bo przecież z 10 zrobili 16 odcinków), ale postanowili zachować pewne spektakularne sceny, które jednak przestały pasować do całości...

ocenił(a) serial na 7
ACCb

czyli wątpliwe logicznie i bez żadnych konsekwencji dźgnięcie nożem ma w oryginale jakiś sens? i zapomniane (wybaczone?) wykorzystanie przyjaciółki też? z oceną dramy w pełni się zgadzam :)

alicja_ab

Ech, ten cios nożem... Przez niego (a może: dzięki niemu) obejrzałam wersję japońską. Tak, ma sens, który zresztą podejrzewałam w wersji koreańskiej, ale tam zdecydowano się na inne rozwiązanie.
Co do przyjaciółki... Tak samo szybko przechodzi się nad jej losem, jak w wersji koreańskiej. Tyle że akcja dramy japońskiej jest bardziej skondensowana i zachowanie głównej bohaterki dziwi, ale krótko. Bo potem emocje wchodzą na zupełnie inny poziom.

ocenił(a) serial na 7
ACCb

czyli warto obejrzeć japońską wersję? są duże różnice? a gdzie można znaleźć po polsku?

alicja_ab

Między dramami są duże różnice. Na pewno warto obejrzeć (jednak na własną odpowiedzialność, niełatwo się po niej pozbierać). Nie znalazłam po polsku, może kiedyś było tłumaczenie, ale to drama sprzed prawie 20 lat.

ocenił(a) serial na 7
ACCb

szkoda :), dzięki za odpowiedź

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones