PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548324}

Huntik: Łowcy tajemnic

Huntik: Secrets and Seekers
8,0 675
ocen
8,0 10 1 675
Huntik: Łowcy tajemnic
powrót do forum serialu Huntik: Łowcy tajemnic

Co jest?

ocenił(a) serial na 10

Przecież HUNTIK to naprawdę fajny serial, a tu: ani obsady, recenzji, opisów, tylko 2 plakaty i odcinki. Żenada, ktoś mógłby się tym w końcu zająć...

pawelecki96

Tę bazę tworzą użytkownicy, którzy sami podsyłają odpowiednie informacje do zweryfikowania i późniejszego umieszczenia na stronie. Tak działa ten portal, więc jeżeli chcielibyśmy kogoś winić za brak danych, to jedynie samych fanów serialu.

Khaosth

A według mnie bardziej weryfikatorów. Opis niezaakceptowany co prawda nie ja dodawałem, ale takowy był. Obsada "wisi" od 6 grudnia i poczeka jakieś 3 miechy jak nie więcej. Niestety czas weryfikacji jest bardzo długi, więc dodane jest tylko to co sprawdzane jest najszybciej.

Syla_89

Ciężko mi się wypowiadać na temat opisu, którego nie czytałem, więc zakładam że coś z nim było nie tak - niegramatyczny, nielogiczny, zawierał własne opinie, albo nie był podparty przekonującym źródłem.

Kontrybucja dotycząca obsady również nie zostanie zaakceptowana. Powody widzę takie:
- źródłem jest wikipedia. Wikipedię może edytować każdy, a zdarzają się wśród tych osób takie, które dodają coś dla żartu, albo nie posiadając odpowiedniej do tego wiedzy. Gdyby był tam umieszczony jakiś link źródłowy, może taka kontrybucja by przeszła. Lepsze są IMDb, serwisy filmowe (byle nie plotkarskie), a zwłaszcza strony oficjalne oraz producentów filmu.
- reżyseria, dźwięk i montaż tyczą się polskiego dubbingu, a nie samego serialu. Ewidentny błąd.

Ciekawostka zostanie odrzucona, ponieważ odkąd FilmWeb wprowadził zakładkę odcinki, wszystkie takie ciekawostki można śmiało usuwać.


Czas oczekiwania nie jest tyle winą weryfikatorów, co samych właścicieli portalu. Weryfikatorzy są wyłaniani spośród użytkowników portalu, którzy prześlą swoją kandydaturę na to stanowisko. Wykonują swoje obowiązki bez żadnych wynagrodzeń, czysto hobbistycznie. Władze portalu niestety nikogo nie chcą zatrudnić, aby sprawdzanie przyspieszyć.
Obecny czas kolejek możecie zobaczyć tutaj http://www.filmweb.pl/contrib/settings

ocenił(a) serial na 10
Khaosth

Dodałem nową obsadę - sam polski dubbing, bez reżysera itp. to może teraz przejdzie, z opisem też może spróbuję, ale marne szanse, że cokolwiek mi zaakceptują :(

pawelecki96

Sprawdziłem i obsada dubbingu wygląda lepiej - teraz już może zostać zaakceptowana. Pytaniem jeszcze pozostaje źródło informacji - ja akurat trafiłem na czas aktualizacji i nie mogłem tej strony zobaczyć. A w internecie ciężko o informacje, przyznaję. Można jeszcze spróbować poszukać na YouTube, lub podobnym portalu końcowych napisów zdubbingowanego serialu. Często właśnie na napisach są podawane osoby biorące udział w dubbingu.

Co do opisu doradzałbym jakieś poprawki. Wydaję mi się, że lepiej brzmiałoby coś w stylu:
"Lok Lambert, Dante Vale, Sophie Casterwill i Zhalia Moon są członkami Fundacji Huntik. Jej celem jest XYZ. Przy pomocy magii oraz tytanów (magicznych istot kontrolowanych za pomocą ...) walczą z żądną władzy nad światem Organizacją. Lok ma także swój prywatny cel - próbuje odnaleźć zaginionego przed laty ojca."
Można też spróbować odwrócenia kolejności:
"W niedostępnych miejscach świata ukryte są skarby pozwalające sprawować kontrolę nad tytanami / nad światem. Aby ta moc nie trafiła w nieodpowiednie ręce, powstała Fundacja Huntik. Należący do niej XYZ, XYZ, XYZ i XYZ przy użyciu magii próbują odnaleźć te skarby i uchronić przed niebezpiecznymi wysłannikami tajemniczej Organizacji."
Ewentualnie jeszcze można zacząć od historii głównego bohatera (jeżeli taki jest):
"XYZ spotyka kogoś / traci ojca / jakieś inne wydarzenie. Dzięki temu zostaje członkiem Huntik - fundacji zajmującej się odnajdywaniem przedmiotów pozwalających na zdobycie niewyobrażalnych mocy. ..."

Nie oglądam serialu, więc nie wiem czy moje propozycje pokrywają się z faktyczną fabułą serialu. W Twoim opisie najbardziej brakuje mi informacji o tym czym się zajmuje fundacja Huntik. Jeżeli mogę Ci coś doradzać, to sugerowałbym dopisanie właśnie tego.

Życzę powodzenia i trzymam kciuki za obsadę i opis! :)

ocenił(a) serial na 10
Khaosth

Dzięki :) Rozbudowałem opis, więc powinno być ok. Twoje propozycje jak najbardziej w porządku. Główny bohater to Lok Lambert, i to od niego zaczyna się serial, więc historię da się wykorzystać, ale sam zobacz. Swoją drogą twój pomysł nr 2 pomógł mi z poprawką ;)

pawelecki96

No i dobrze. :) Spróbowałbym tylko jeszcze trochę ten tekst wygładzić.
"Po całym świecie rozsiane są skarby [[nie chciałbyś zmienić tego zwrotu? Skarby najczęściej są ukryte, a rozsiane bywają drobne rzeczy jak pionki na planszy. No ale zobaczymy co powie weryfikator.]] oraz amulety z potężnymi tytanami. Złowroga Organizacja pragnie je zdobyć i wykorzystać do zdobycia władzy nad światem. Aby zapobiec jej tyranii powstała Fundacja Huntik - instytucja zajmująca się poszukiwaniem zaginionych skarbów i amuletów. Czwórka członków Fundacji - Lok Lambert, Sophie Casterwill, Zhalia Moon i Dante Vale - jeździ po całym świecie wykonując zlecone im misje i stawiając odpór agentom Organizacji, a także prowadząc na własną rękę poszukiwania zaginionego ojca Loka."

Na pewno zmieniłbym te zdania z kontrolą - z jednej strony wychodzi, że amulety są niekontrolowane, ale z drugiej strony istoty które posiadają kontrolowalne są jak najbardziej. Wychodzi na to, że sam amulet jest groźniejszy i kapryśniejszy od tytana, którego w sobie zawiera. ;)

Trzymam kciuki. :)

pawelecki96

Jest trzeci sezon?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones