PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011884}

Infamia

7,5 11 717
ocen
7,5 10 1 11717
6,9 12
ocen krytyków
Infamia
powrót do forum serialu Infamia

Czuć Euphorię :)

ocenił(a) serial na 8

Nie sądzicie? Reżyser się bankowo inspirował i dobrze. Wyszło coś fajnego. Mi się ten serial bardzo podobał. I fajnie że o Romach - nie jest to popularny nurt.
Oczywiście są momenty trochę dziwne, ale zrzucam to na przerysowanie bo produkcja jest przerysowana, kolorowa jak główna bohaterka. I dobrze :)

ocenił(a) serial na 6
bananowski

Serial o feministyczno/wegetariańskiej cygance, która przyjechała do Polski z Walii i próbuje zmienić społeczność, która nie dała się przez 1000 lat wchłonąć ani zmienić żadnemu krajowi. Czy to nie jest takie wybielanie (na modłę anglosaską) europejskiej mniejszości romskiej?

ocenił(a) serial na 8
Lum_Panda

A nie wiem. Nie dopatrywałbym się aż tak. Zresztą ona zmienić próbuje przede wszystkim swoje życie - przecież jest wątek o tej wewnętrznej walce, wątpliwości, przystanie na tradycje romskie vs brak zgody na charakter tych tradycji. Mi się to po prostu dobrze oglądało :)

ocenił(a) serial na 8
Lum_Panda

Skąd pomysł, że "próbuje zmienić społeczność"? Po prostu - jak to bywa z wybitnymi jednostkami - chce być wierna swoim przekonaniom i swoim zasadom. To się w życiu nie zawsze udaje, natomiast prawie zawsze ponosi się jakieś koszta. I ten film/serial bardzo dobrze to pokazuje. Nawiasem mówiąc znakomicie zrealizowany.

ocenił(a) serial na 6
Treh

+1.

Lum_Panda

Rzeczpospolita była multikulturowa od wieków. Komuniści to zmienili. Ale tak tak to jest jak się nie zna historii

ocenił(a) serial na 8
bananowski

też momentami miałam wrażenie że czuć Euforie. Sama bohaterka w sumie jest mega podobna ;-) sceny jeżdżenia na rowerze i cała warstwa wizualna trochę jest podobna ale to jednak dobra inspiracja bo wyszło coś fajnego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones