Infamia
powrót do forum 1 sezonu

Piękna główna aktorka, fajny klimat, ale ten "Rap".. Obejrzałem 3 odc i strasznie krwawią mi uszy w momentach gdy "nawija". Sam piszę dużo tekstów i nagrywam utworu, siedzę w rapie trochę czasu, ale te teksty ktoś mega słabo napisał.. Kurde no szkoda, może w kolejnych odc będzie lepiej ale wątpię..

ocenił(a) serial na 8
dsz666

to jedyne co mnie wkurza w tym serialu, nie da się tego słuchać...

dsz666

w koncu to rap 17latki, myślę że pewna infntylność byłą zamierzona

ocenił(a) serial na 10
v0jtek

Też tak uważam

dsz666

Rap jest dobry i wcale nie przeszkadza w odbiorze, więc przyłożyli się, jest rytmicznie i miło dla ucha. Teksty dosyć proste, co wydaje się logiczne w tej sytuacji.

ocenił(a) serial na 8
dsz666

Może i nie jest najwyższych lotów ale to nie narodziny gwiazdy tylko nastoletnia droga przez mękę. Myśle że celowo nie skupili się na tych tekstach. Za to oprawa muzyczna bardzo spoko. Wyłapałem Janka i Piernikowskiego.

bananowski

Teksty napisała Ryfa Ri, której to możesz koleżko co najwyżej buty czyścić!

ocenił(a) serial na 6
czejen86

To ma sens dlaczego takie drewniane te flow, Ryfa Ri to drewno

ocenił(a) serial na 9
dsz666

Gdybyś naprawdę siedział w rapie to byś wiedział, że tekst jest ważny, ale równie ważne jest to w jaki sposób go przekazujesz.

McGyverPL

Rap słaby i było go za dużo. Zabrakło mi, że nawet jednej piosenki nie zaśpiewali razem z Tigerem. Natomiast kultura romska wydaje mi się, że dobrze odzwierciedlona. Przynajmniej na tyle ile znam romów. Serial na pewno wniósł coś do mojego życia. Zachęcił do paru przemyśleń. Mógł nieco bardziej trzymać w napięciu, ale i tak ekstra. Myślę, że to ważne, aby powstawało więcej filmów o tematyce uprzedzeń i poszukiwania tego kim się jest. Jak jest się młodym łatwo można się wplątać w jakiś narzucony scenariusz, z którego trudno się wyplątać.

Lovewatchtv

Zareklamowałeś się, ale daj spokój. Rapu nie oceniam, bo w polskiej muzie i tak jest niewielu prawdziwie i dobrze rapujących. Muzyki za dużo, treści za mało. Zwolnione tempo czasem męczy. Serial ciekawy, bo pokazuje kawałek nieznanego świata. Nam ciągle wydaje się, ze jesteśmy pępkiem świata, a obok nas żyją ludzie-tylko inaczej, to nie znaczy że gorzej lub lepiej. Inaczej.

ocenił(a) serial na 10
McGyverPL

w punkt:)

dsz666

Pełna zgoda. Te rapy totalnie zbędne/za dużo.

ocenił(a) serial na 10
dsz666

mi krwawia oczy, jak czytam takie komentarze:) ten rap dobrze pokazuje różnicę pokoleń, bunt i chęć wyrzucenia bezsilności... czuję tą bezsilność niczym "polska ciąża" i długi starego... rap nie ma być ładny... i się podobać... ;)

dsz666

Teksty rapowe napisała Ryfa Ri. Chciałbym usłyszeć Twoje wersy, żeby zobaczyć czy jesteś choć w 10% tak dobry w te klocki jak ona.

ocenił(a) serial na 9
Huada_Taotie

No to wszystko jasne, w 10% to może ta cała Ryfa moje teksty rozumieć, bo z tego co jej posłuchałem to mocna odklejka i sama nie wie o czym nawija :D
A co do całokształtu, po obejrzeniu wszystkich odcinków zmieniłem ocenę na 9, bo serial sam w sobie mega kozacki, byłoby by 10 gdyby nie te teksty :D pozdro

dsz666

Serial doskonały, to prawda. A gdzie można usłyszeć Twoje teksty? Jeśli jest tak, jak piszesz to muszą być rewelacyjne.

Huada_Taotie

Świetnie, jestem za :-)

dsz666

Sama słucham hh i właśnie odbieram dobrze jej teksty. Zgadzam się z przedmówcą, też bym chętnie posłuchała Twoich, może ich użyją w drugim sezonie? Zresztą ja jej wersy odbieram bardziej jako luźne myśli, silne emocje, które ona przeżywa, oddaje właśnie tak - w moim odczuciu to bardziej freestyle.

ocenił(a) serial na 7
Huada_Taotie

........

ocenił(a) serial na 10
dsz666

Rap taki se ale nad tymi tekstami ktoś posiedział i wyszło tak jak by nie raper rapował całkiem nieostatnie teksty.....

ocenił(a) serial na 10
nakoncu_jutuba

a właśnie, bo to chyba aktorka nie o swoim życiu rapuje, wiec o wiarygodność ciężko, btw, to i tak najlepszy rap w polskim kinie stworzony na potrzeby serialu jak zgaduję? Bo zwykle to wychodziło komicznie, pomijając oczywiście biograficzne filmy z tekstami legend polskiego rapu...

dsz666

Dokładnie ten rap jest koszmarny

ocenił(a) serial na 7
dsz666

...

dsz666

tego się obawiałam. ja zdecydowanie w rapie nie siedzę i serial oglądam dla smaczków kulturowych, ale to chyba niedobrze, że muzyka w serialu zniechęca, skoro jest jednym z głównych motywów.

dsz666

Myślę że gdyby zaproponowali inny gatunek muzyczny w wykonanii kobiety romskiej nie był by tak kontrowersyjny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones