PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011883}
7,5 34 371
ocen
7,5 10 1 34371
7,1 16
ocen krytyków
Informacja zwrotna
powrót do forum serialu Informacja zwrotna


Całe „dochodzenie” z serialu nie miałoby sensu gdyby na początku śledztwa sprawdzono nagrania z kamer, celem znalezienia zbirów, którzy porwali Piotrka.

Piterek83

No trochę się to kupy nie trzyma właśnie, kamery, logowania BTS.

basstec

scenariusz chyba pisał scenarzysta zakorzeniony w latach 80tych gdzie nie było kamer i telefonów komórkowych

Daniel_288

ano właśnie. Do tego pewnie zeznania świadków spod knajpy, którzy powiedzieliby, że Piotrek wsiadał na własnych nogach (aczkolwiek te zeznania główny bohater pewnie i tak odrzuciłby jako niewiarygodne, w końcu myślał, że wszyscy w tym siedzą).

ocenił(a) serial na 6
Piterek83

Dokładnie, nic tu się nie klei, mimo, że taka była koncepcja przedstawienia problemu alkoholizmu.

ocenił(a) serial na 8
basstec

Też na to zwróciłem uwagę. Jak wchodził na stację metra, na drzwiach wielka naklejka kamery.

ocenił(a) serial na 5
basstec

Miałem dokładnie takie samo zdanie...

ocenił(a) serial na 8
Piterek83

Po którym odcinku napisałeś ten komentarz? Na pewno nie po ostatnim.

Tylko_w_szpilkach

Po ostatnim, ale nie chciałem spojlować. Właśnie o to mi chodzi. Że no super, że przyjmujemy, że to wszystko są urojenia, ale one powinny dla widza mieć jakąś podstawę. A tak - od pierwszego odcinka powątpiewałem w relację tego pijaka i tylko czekałem, żeby utwierdzić się w przekonaniu.

ocenił(a) serial na 8
Piterek83

Troszkę porozmyślałam jeszcze nad seansem i w sumie muszę przyznać rację, że przydałoby się jedno zdanie z ust policjanta w stylu: kamery były ustawione nie w te stronę, awarię miały etc. I gdzieś tam jeszcze w innym komentarzu wspomniano, że nie aresztowano ojca, a przecież był pierwszym i w sumie jedynym podejrzanym. Ale właśnie, chyba, dlatego go nie aresztowani, że policja widziała na kamerce Piotrka całego i zdrowego, jak wsiadł do pociągu. Tak, przyznaję, mogli to jakoś dopracować.

Tylko_w_szpilkach

Ja tak się jeszcze zastanawiałem czy to nie było właśnie tak, że policja sprawdziła ten trop i wiedziała jaki był faktyczny przebieg zdarzeń ale z jakiegoś powodu nie powiedziała tego ojcu. Może żeby go nie naprowadzać na mataczenie, może żeby go nie dołować jeszcze bardziej.
Więc teoretycznie mogło być tak, że oni wiedzieli, a tylko on nie. Ale i tak myślę, że można było to lepiej sprzedać widzowi np. powiedzieć, że Piotrek potem zniknął gdzieś w lesie - wtedy byłoby wiadomo, że nie ma świadków i kamer w lesie i historia ojca byłaby wiarygodna. A tak to od początku śmierdziała, bo była pijackim zwidem niepotwierdzonym przez zewnętrzne źródła.

ocenił(a) serial na 9
Piterek83

Ja tu widzę tylko takie tłumaczenie. Dopóki nie znaleźli Piotrka martwego to zakładali (policja) że on po prostu uciekł od pijanego ojca i nie odbiera od niego telefonów. Policja widziała to na kamerach - chłopak odjechał, a ojciec nawalony jak messerschmitt. Nie ma przestepstwa. Ciągnęli śledztwo z litości bo komisarz to kumpel z AAA. Niezbyt z reszta cokolwiek robili. Co im z reszta Jakubik zarzuca.

Foryster

To co widzieliśmy przez pierwsze 4 odcinki w temacie "śledztwa" nie można brać na 100% stan faktyczny. Przecież nawet w pewnej chwili ten policjant przypomniał głównemu bohaterowie, że dzwonił do niego w sprawie samochodu o czym on nie pamiętał.

ocenił(a) serial na 9
darek_bzdyk

Dokładnie.

ocenił(a) serial na 8
darek_bzdyk

Miałam skomentować ale ta wypowiedź zawiera wszystkie moje przemyślenia.

Piterek83

Nie jest powiedziane ze nikt tego nie sprawdzil. Na koncu serialu jest wszystko wyjasnione. Nikt na powaznie po prostu nie bral glownego bohatera - bo ciagle byl napruty.... Zeby nie ziomek z AA to pewnie w ogole na komisariacie nikt by z nim nie gadal.

ocenił(a) serial na 9
Piterek83

Przecież on miał urojenia. Wiedzieli o tym, że to co mówi, nie trzyma się kupy

ocenił(a) serial na 8
Piterek83

Może jednak sprawdzili, tylko tak samo jak z samochodem, gdzie to bohater znalazł auto, a potem okazało się że jednak policja... tak samo mogło być z nagraniami, że nie przyjął ich do świadomości.

ocenił(a) serial na 8
czarman

Obraz był obrazem przedstawianym do 5 odcinka przez głównego bohatera, a co za tym idzie tak jak on to widział. Taki jest przekaz filmu. To dlatego nie widzimy co było tak naprawdę po 2 stronie i jak przebiegało śledztwo. Wszystko co mówił śledczy było wytworem wyobraźni Marcina i dlatego się nie trzyma kupy tak jak nie trzyma się kupy wyparcie alkoholowe i widzenie rzeczywistości takiej jaka chce widzieć uzależniony. Ten film to nie kryminał, który ma zbudować napięcie to informacja zwrotna dla alkoholika i dokładnie o tym jest ten film o działaniu mechanizmów alkoholowych

ocenił(a) serial na 6
Harmonia

Tak tylko my tego nie wiemy od początku. O kamerach nikt nie wspomina słowem, przez co większość seansu jest dla widza po prostu bez sensu, bo myślimy, że oglądamy kryminał, który jest słaby.

buzzkill

a ta kobietę co pobili to tez urojenia pijaka?

ocenił(a) serial na 8
marcut_tt

Nie, on pobił kobietę.

marcut_tt

Chyba nie oglądałeś zbyt uważnie xd

ocenił(a) serial na 9
marcut_tt

Zobacz sobie jeszcze raz albo obejrzyj ostatni odcinek, przecież to się wyjaśnia. Zresztą już w momencie jak podszedł do niej w szpitalu, a ona nie kojarzyła typów to dawało do myślenia.

Piterek83

Fajny spoiler xd

DecaEx

Not really. Jak ktoś nie obejrzał serialu to nie wie o co mi chodzi. To była moja myśl z 1 odcinka i nic się nie zmieniła po obejrzeniu serialu, nie jest to spojler.

ocenił(a) serial na 8
Piterek83

Mogły akurat być zepsute, jak to często w filmach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones