PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6542}
7,0 5 168
ocen
7,0 10 1 5168
Jan Serce
powrót do forum serialu Jan Serce

jaki widziałem. Historie bohaterów tych 3 seriali są bardzo realistyczne, do tego gra aktorska jest świetna (pomijając sztucznego Stockingera w "Domu"). Dzisiejsze gnioty typu "Na dobre i na złe" nie umywają się do nich, a przecież powstały one w "wolnej, demokratycznej Polsce". No, ale w PRL wszystko było złe, jak głosi "patriotyczna" propaganda, więc taki Kaczor to zero aktorskie w porównaniu z Obuchowiczem lub Mroczkami.

ocenił(a) serial na 7
bardzo_niedobry_ludz

zgadzam sie po czesci, dom na pewno, janek i daleko od szosy podobnie, choc nie tak dobre. ale innych jakos nie przychodzi mi nic do glowy, wiec w sumie moge sie zgodzic, ze jak by wybrac serial obyczajowy, to te byly by wlasnie w pierwszej trojce:) a moze ktos przypomi jeszcze jakies inne?

ocenił(a) serial na 10
al-ghul

Niedawno obejrzałem "W słońcu i w deszczu" i "Rodzinę Kanderów". Te produkcje w moim przekonaniu również należą do tych, które warto obejrzeć, choć w "Rodzinie Kanderów" tradycyjnej ślunskij godki jest jak na lekarstwo - to rażący błąd twórców.

ocenił(a) serial na 7
bardzo_niedobry_ludz

oo dzieki za namiary:) bedzie trzeba oblukac...

ocenił(a) serial na 10
bardzo_niedobry_ludz

A co to za serial "W słońcu i w deszczu"? Nic nie kojarzę. A czy w "Rodzinie Kanderów " zagrała Anna Kaźmierczak (Ania z filmu Piwowskiego "Yesterday")? Jeśli tak to bardzo słabo pamiętam ten serial. Jakoś kojarzy mi sią z Marianem Dziędzielem, ale on chyba tam nie zagrał.

ocenił(a) serial na 10
polin44

"W słońcu i w deszczu" - serial zdaniem moich rodziców (ja osobiście z racji wieku nie mogę tamtego okresu pamiętać, bo jestem dzieckiem lat 80.) rewelacyjnie oddający klimat polskiej wsi lat 70. akcja toczy się we wsi Gudzewo na Suwalszczyźnie. W pierwszym odcinku umiera ojciec rodziny Małolepszych (świetna rola Bolesława Płotnickiego), a najmłodszy syn Boleś (grany przez Jarosława Kopaczewskiego) przejmuje po jego śmierci podupadające gospodarstwo rolne i w miarę możliwości je unowocześnia. W serialu tym wystąpili również m.in. Janusz Kłosiński, Ryszard Kotys, Marian Glinka, Hanna Bieniuszewicz (znana z roli Ewy Majewskiej w serialu "Alternatywy 4") i Zdzisław Kuźniar.

W "Rodzinie Kanderów" wystąpili Anna Kaźmierczak i Marian Dziędziel. Serial przestawia losy tradycyjnej górnośląskiej rodziny po II wojnie światowej, a więc przypomina nieco serial "Dom", przynajmniej jeżeli chodzi o gatunek i czas akcji. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
bardzo_niedobry_ludz

Ojej, czyli moja dziecięca pamięć jest lepsza niż mogłam przypuszczać. Skojarzenia miałam trafne, jeśli idzie o "Rodzinę Kanderów". Niestety w ogóle nie zetknęłam się z rodziną Małolepszych. Ten opis serialu bardzo mnie zaintrygował, chciałabym obejrzeć ten film. Wieś ( a do tego Suwalszczyzna), lata 70- te- to klimaty w sam raz dla mnie! Gdzie można obejrzeć ten serial?

ocenił(a) serial na 10
polin44

Hmmm... cóż... pozostaje regularnie sprawdzać ramówkę wszystkich kanałów TVP, bo od wielkiego dzwonu emitują ten serial. Co prawda nie tak często jak "Dom" czy "Janosika", (co jest zrozumiałe, bo nie jest tak kultowy jak one), ale jednak. Na DVD,o ile wiem, niestety nie został wydany. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
al-ghul

Ja osobiście uwielbiam: "40 latka", "07 zgłoś się", " Alternatywy 4", "Zmienników", "Dom", "Daleko od szosy", "Wojnę domową".
Niezwykle sobie cenię "Polskie drogi", bardzo lubię też "Przygody psa Cywila" i "Akwen Eldorado"- ostatni chyba PRL-owski serial, niezwykle rzadko przypominany, ale ma fajny mazurski klimat, tak namacalnie wyczuwalny klimat lat 80- tych.
Z dzieciństwa jak przez mgłę pamiętam serial, nigdzie nigdy już później nie powtarzany "Pan na Żuławach". Ale nie jestem w stanie powiedzieć czy to dobry serial, czy nie, może to nawet jakiś PRL-owski gniot, a może coś wartościowego.. Niestety jako dorosły człowiek nie mogłam już tego obejrzeć i zweryfikować swojej opinii. Pamiętam też taki serial "Śmieciarz". To zdaje się działo w czasie okupacji i bohaterem był młody człowiek, który działał w konspiracji i był z zawodu śmieciarzem. Ale tego serialu też nigdzie nie powtarzają, więc mogę się mylić i źle opisać treść, ale to chyba był niezły serial.
A może Wy coś o tym wiecie? Sama jestem ciekawa..

ocenił(a) serial na 7
polin44

tak, te seriale sa tez swietne...choc te mniej znane nie kojarze. na pewno klimat trzymaly, wtedy jakby cos wiecej rejestrowano niz sma akcje, a moze t sentgymentalizm, to ze tak kiedys bylo, albo ze pamiec jak przez mgle idealizuje dawne czasy.ciezko jednak odniesc wrazenie, ze dzis filmy sa lepsze....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones