PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=314209}
8,0 7 870
ocen
8,0 10 1 7870
Jane Eyre
powrót do forum serialu Jane Eyre

Mam do was prośbę, może ktoś mnie oświeci.
Jest moment w filmie - 2 albo 3 odcinek (zlewają mi się), gdy Adele śpiewa piosenkę, której
nauczyła się od Sophie. Wtedy pan Rochester jej przerywa, opisuje jakieś przyjęcie, a w jego
wspomnieniach ukazuje się postać dorosłej kobiety. Adele w tym momencie zaczyna śpiewać
z realnym uczuciem, a Rochester gwałtownie jej przerywa.

Moje pytania:
- czy ta kobieta to matka Adele, czy też żona pana Rochestera? (chyba wygląda jak jego żona,
jednak opisywane przyjęcie pasuje mi bardziej do Celiny Varens)
- jaki jest tytuł tej piosenki?

ocenił(a) serial na 9
Hatra

Ta kobieta to żona Rochestera - Berta, jestem tego pewna. Właśnie dlatego tak nerwowo reaguje na to wspomnienie. Poza tym gdy Adele zaczyna śpiewać Rochester patrzy w kierunku wieży, gdzie jest zamknięta jego żona i z tego powodu denerwuje się i jej przerywa.
Co do drugiego pytania, to nie wiem jaka to piosenka. Próbowałam wyłapać fragment tekstu ze słuchu, żeby było mi potem ją łatwo znaleść, ale w serialu jest tylko krótki fragment, w dodatku śpiewany niezbyt wyraźnie.

zuza_k

Dzięki, zresztą właśnie oglądam serial po raz 3 i łatwiej mi połączyć fakty.
Zmyliły mnie tutaj wcześniej pojawiające się słowa Rochestera, w których z niesmakiem mówi o małej Adele i o tym, jak bardzo przypomina swoją matkę. Myślałam, że może śpiew małej kojarzy mu się z Celiną, ale teraz zdaje mi się, że faktycznie chodziło o Bertę.

A ta melodia przewija się w filmie niejednokrotnie, dopiero dzisiaj to dostrzegłam... Przynajmniej wiem, dlaczego tak mocno się mnie uczepiła. Najwyraźniej muzę przekopać internet w poszukiwaniu soundtracku z tej ekranizacji i tyle :)

Jeszcze raz dzięki.

Hatra

Oczywiście że chodziło o Berte, przecież on w tym momencie wspominał swój pobyt na Karaibach gdy był jeszcze młody i nie miał żony. Jego romans z Celiną zaczął się zaś dużo później gdy Berta była już chora i zamknięta Thornfield Hall. Sama Celina była Francuzką i on poznał ją w Paryżu gdy podróżował by zapomnieć o koszmarze czekającym go w domu.
Mówiąc o tej scenie, muszę wspomnieć że należy ona do moich ulubionych z serialu, jest świetnie zagrana oraz idealnie ukazuje zmienny i pochmurny charakter Rochestera.

Jeśli chodzi o tą piosenkę to nie wiem, ale wydaje mi się że jej słowa brzmiały mniej więcej tak "Moana, la fanna, la vière, Madame, Marie ...". Próbowałam ją znaleźć w Internecie bo jest naprawdę śliczna, ale mi się nie udało.

beksi

a Plane Pour Moi" by Plastic Betrand

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones