PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709827}

Jessica Jones

7,3 45 470
ocen
7,3 10 1 45470
6,8 12
ocen krytyków
Jessica Jones
powrót do forum serialu Jessica Jones

Zmarnowane 13h mojego życia.

użytkownik usunięty

Na wstępie zaznaczam, że to wyłącznie moja opinia, osoby, którym serial się podobna niech nie biorą tego do siebie, bo nie mam zamiaru z nikim się kłócić.

Po wysokiej ocenie i licznych chwalących komentarzach zabrałem się za oglądanie tego serialu licząc na coś świetnego i godnego uwagi. Ostro się przeliczyłem. Już pierwszy odcinek kompletnie nie zachęca do kontynuacji. Serial jest po prostu NUDNY! Szczególnie pierwsze 7 odcinków, gdzie praktycznie nic się nie dzieje. Od 8 zaczyna się coś dziać na tyle, że można jakoś dociągnąć do końca sezonu. Obok Daredevila to nawet nie stało! Serial sprawia wrażenie niskobudżetowego, zapewne całą kasę wpakowali w wynajęcie kamery i na inne rzeczy już nie wystarczyło.

Minusy jakie mi na szybko przyszły do głowy to:

- nuda
- walki wyglądają słabo i sztucznie
- brakło chyba kasy na efekty specjalne, bo ich po prostu nie ma, nawet na takie głupie rzeczy jak kaskaderzy na linkach, wszystko czym rzuca Jessica i jej niezniszczalny kolega jest nieudolnie maskowane przez szybkie cięcia i niechlujny montaż, co tylko pogarsza cały efekt, to samo jest z wysokimi skokami aktorki
- słabo zaznaczona siła Jessiki i brak w tym konsekwencji, raz bez problemy zgina metalowe pręty i przenosi wielkiego chłopa, a raz ma wyraźny problem aby przeciągnąć przeciętnie wyglądające ciało, takich przykładów jest wiele
- słabe dialogi
- postacie słabo zarysowane, poza Kilgravem, który chyba jest jedynym plusem tego serialu.

Sama Jessica jest wkurzająca, chłopczyca, ciągle chodzi naburmuszona na cały świat, jest chamska i niewychowana, cały czas zgrywa męczenniczkę, co z biegiem czasu staje się niesłychanie irytujące. Swoją drogą bardziej wygląda na homo niż pani adwokat ze swoją żoną i kochanką razem wzięte ;)

Ekipa odpowiedzialna za ten serial kompletnie zawiodła. No, chyba że robili go po godzinach za swoje pieniądze :D

Drugiego sezonu (o ile w ogóle będzie, bo wcale bym się nie zdziwił jakby poprzestali na 1 sezonie) nie mam zamiaru oglądać.

W wielu punktach się z Tobą zgadzam.
Mimo że to nie miał być typowy serial o super bohaterach to spodziewałam się czegoś lepszego. Mnie złościło to że serial był okropnie ciężki i nic go nie rozjaśniało, żadna postać nie wprowadzała lekkości.
No i nuda przede wszystkim. Nie mówię że mieli się ciągle tłuc ze sobą ale postacie nawet nie wzbudzały sympatii i nikomu nie można tam było kibicować.

ocenił(a) serial na 8

Drugi sezon jest już potwierdzony :D
Nie chcę kłócić się z twoimi zarzutami, bo mimo wszystko się z nimi zgadzam. Chociaż mi osobiście serial się podobał - ale czasami zdarza się ze człowiekowi podoba się kicz, na pewno lepsza taka średniawa Jessica Jones niż filmowe ekranizacje Marvela które są do bólu schematyczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones