PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10045272}

Jesteś tym, co jesz: Bliźniaczy eksperyment

You Are What You Eat: A Twin Experiment
5,5 981
ocen
5,5 10 1 981
Jesteś tym, co jesz: Bliźniaczy eksperyment
powrót do forum serialu Jesteś tym, co jesz: Bliźniaczy eksperyment

Moim zdaniem ten serial to jedna wielka tuba propagandowa wegańskich aktywistów których jedynym rozwiązaniem na całe zło na świecie jest zakaz jedzenia miesa dla wszystkich. Zamiast kontrolować i zniwelować patologie korporacyjnego amerykańskiego rolnictwa radą na wszystko ma być całkowita rezygnacja z miesa i jest to wciskane na siłę od drugiego odcinka. Pierwszy na zachętę jest ok. Strasznie tendencyjny serial.

ocenił(a) serial na 10
Krzysiek_Danowski

Prawda w oczy kole.

ocenił(a) serial na 10
Krzysiek_Danowski

Prawda w oczy kole.

ocenił(a) serial na 9
Krzysiek_Danowski

Strasznie tendencyjny jest wpływ produkcji zwierzęcej na środowisko i nasze zdrowie ukazany przez naukowców?

ocenił(a) serial na 2
Sandritto

Tendencjne jest sugerowanie, która dieta jest lepsza już od początku serialu, a raczej hejt na diete z jakimkolwiek mięsem przez cały serial i celowe błędne interpretowanie lub pomijanie niekorzystnych wyników w celu pokazania oczywistego zwycięzcy.

Krzysiek_Danowski

"pomijanie niekorzystnych wyników" jakich konkretnie? Jakieś urojenia pseudoznawców mieli pokazywać?

ocenił(a) serial na 2
Damian_Boj

Takich na przykład ze wszyscy stracili na masie mięśni na diecie vege bo na tej diecie po prostu znacznie trudniej się robi mięśnie , a nie szukanie wymówek za każdym razem: A to niby ktoś nie dojadał a to to a to tamto. Nauka powinna podać wyniki: chcesz zrobić mięśnie to lepsza dla Ciebie będzie dieta mięsna i to potwierdza każdy wynik A nie pokrętne tłumaczenie jakieś jak polityk złapany na kłamstwie. Ja się chciałem czegoś z tego serialu rzetelnie dowiedzieć bo mnie na prawdę ciekawiło co się dzieje po przejściu na wege A dowiedziałem się że łososie są tłuste A swinskie odchody smierdza A i jeszcze grzyby lepsze niż kurczaki. A eksperyment? A kogo to obchodzi? Przecież wiadomo kto wygra.

ocenił(a) serial na 8
Krzysiek_Danowski

Nie wiem, czy potrafisz sie skupić na jakimś temacie przez dłuższa chwilę, pewnie za duzo miesa i stąd te problemy. Tu miałes 21 par bliźniaków, czyli osob o takiej samej genetyce i z racji tego ze mieszkaja i zżyją w dośc blisko, bąż razem i maja podobny styl zycia, badanie było miarodajne.
AAA bo Ci umknęło, ten wypakowany trener który ich prowadził, był na diecie wegańskiej ! I poszukaj troche, to znajdziesz więcej sportowców Djokovic, sa kulturyści na diecie tylko roślinnej.

ocenił(a) serial na 1
konrad_parusinski

21 par? 42 osoby? Zjedz steka może pomoże

ocenił(a) serial na 7
Krzysiek_Danowski

Każdy naukowiec i dietetyk powiedz tobie że dieta śródziemnomorska jest najzdrowsza na świecie, więc przestań opowiadać bzdury. Jedzenie mięsa po obróbce termicznej to jest praktycznie pewny zawał i rak jelita. Poza tym w tym serialu nigdzie nie ma żeby nie jeść mięsa tylko go ograniczać bo to co jemy to nie jest żadne mięso tylko przetworzone mięso z jakimś badziewiem, no i rozróżnij to co jest w Stanach Zjednoczonych od tego co jest w Polsce. W Polsce mięso jest w miarę zdrowe, naszym problemem jest nadmiar cukru w diecie.  W USA masz GMO i mięso podobne coś czego nie da się zdrowo jeść, każdy kto tam był to wie jak wygląda dieta w USA. Oni tam praktycznie warzyw nie jedzą. Natomiast dieta wegetariańska jest trudna do prowadzenia bo nie dostarczasz tylu witamin i mikroelementów w małych porcjach, natomiast ogólnie może dostarczyć tylko trzeba umieć to przygotować, z mięsem jest o tyle prosto że jesz kawał mięcha i masz energię, ale  problem w tym że to nie jest mięcho prosto od świni tylko prosto ze sklepu.

ocenił(a) serial na 2
Krzysiek_Danowski

Zgadzam się. Jest wiele zalet diety mięsnej jak i roślinnej. Jak każda rzecz takie diety maja tez minusy. Najbardziej mnie kłuło właśnie to, jak bardzo propagandowano weganizm i dietę plant-based. I jak właśnie wspomniał jeden naukowiec na samym początku - każda osoba zareaguje inaczej na te sama dietę. Bum, po tej informacji już nie trzeba oglądać tego serialu. W tym zdaniu jest zawarte wszystko to co potrzebujesz. Czyli, jedz zdrowo, rozsądnie, zbilansowanie i przede wszystkim, podążaj za swoją intuicja. Ja nie powiem jak się złe czułam na wegańskiej diecie 8 lat temu i jakie miałam złe wyniki badań. Takie wmawianie każdemu by zrezygnował z mięsa jest naprawdę nie na miejscu.
P.s. Jak zobaczyłam jeden posiłek gdzie było napisane ‚plant-based chicken’ to juz ten cały eksperyment stracił na swojej crediblity xd tak bardzo twórcy starają się przekonać ze jedzenie roślinne jest najlepsze, a wciskają tym ludziom sztuczne mięso zrobione przez człowieka ktore pewno ma bardziej szkodliwy skład niż paczka papierosów.

ocenił(a) serial na 2
slizu

W końcu ktoś rozumie o czym mówię. Dodatkowo produkcja roślinna przedstawiana tam jest jako super Eko alternatywa dla produkcji zwierzęcej co jest oczywistą bzdurą bo plantacje roślinne czasem wycinaja całe okoliczne ekosystemy zwierząt. No i ta interpretacja wyników jak gość vege stracił pół kilo mięsni choć chciał przybrać to to jest "nieistotna statystycznie wartość" A jego bliźniak przybrał w tym czasie na normalnej diecie 7 razy więcej to "więcej jadl, ale na pewno to nie była kwestia roślinnej diety" masakra.

ocenił(a) serial na 2
Krzysiek_Danowski

Zgadzam się. Jestem dosyć rozczarowana, bo naprawdę liczyłam na rzetelna ocenę dwóch diet i przed oglądniecie serialu byłam nim dosyć zaintrygowana. Ale mogłam się domyśleć ze nic innego od netflixa nie dostanę. Nie rozumiem tych zapychaczy w serialu jakimi były opowieści różnych ludzi jak to spryskiwanie ziemi jest złe albo jak chęć restauracji zaczął robić wegańskie menu. Serio? Co to ma wspolnego z tym eksperymentem? Byłam zszokowana jak oglądałam te papkę żeby pod koniec odcinka pokazali mi (w końcu!!) bliźniaków gdzie wspominali ‚okej, zaczynamy gotować teraz samo’
Eeee czekaj chwile? Czy coś przegapiłam? Przecież nic nie pokazali co jedli takiego zrobionego przez tych naukowców…. Serio, polecam omija to szerokim łukiem. Strata czasu

ocenił(a) serial na 8
slizu

co te opowieści maja wspólnego z tym eksperymentem ?. Widzę że oglądane było po łebkach ? W sesnie bez zrozumienia !.
Wstawki pokazują, szkodliwą częśc przemysłowej produkcji mięsa, jak również mniejszy koszt produkcji roślinnej.
W uproszczeniu, zeby uzyskać 1kg mięsa trzeba wyprodukować x kg roślin, ktore zjedzą zwierzęta żeby osiągnąć określoną masę mięsa, które potem po uboju, przetwórstwie i dostarczeniu może zostac spożyte.
Masz tam tez pokazana szkodliwość i uciążliwość hodowli zwierząt dla osob ktore mieszkają w pobliżu wielkich chlewni itp.
Ostatecznie mięso kosztuje tyle ile kosztuje, bo jest dotowane !
Podajesz swoj przykład złego funkcjonowania na vegańskiej diecie, tylko nic nie wiemy o tym jak sie odżywiałaś ( co jadłaś).
Nie spotkałem jeszcze osoby która jest aktywna i umie przygotowywać wegańskie posiłki, tak, żeby dostarczyć wszystkie składniki mikro i makro.
Za to często ludzie jadą na naleśnikach i tego typu przekąskach i tworzą historie o swojej wegańskiej historii.
Jeszcze jeden keys z filmu, bohaterowie przez pierwsze 4 tygodnie mieli przysyłane posiłki, po to żeby wyrobić sobie jakies wzorce. Ktore mogli potem kontynuować sami.
No chyba ze masz zastrzeżenia do tych badan ktore zostały przedstawione w filmie i umiesz te zastrzeżenia przedstawić ?

ocenił(a) serial na 1
konrad_parusinski

weganizm to zło tak samo jak qwerty woki i inne skrajności typu chołownie tuski, kaczory, bosaki itp hatfu

ocenił(a) serial na 7
konrad_parusinski

Coś w stylu jem chipsy i ciastka więc jestem weganem. Natomiast wmawianie że produkcja roślinności zajmuje tyle samo miejsca i szkodliwości co produkcja zwierząt to już nawet nie jest głupota to jest po prostu brak edukacji i prostej wyobraźni żeby zrozumieć że pastwiska krów i ich chów jest 10 razy bardziej dewastacyjny dla planety niż hodowla samych roślin.

slizu

"każda osoba zareaguje inaczej na te sama dietę. Bum, po tej informacji już nie trzeba oglądać tego serialu."
No pewnie, także możesz wyluzować, i wracać do pałaszowania parówek z MOMu ;D
Nie trzeba się przejmować sensownymi argumentami, bo znalazło się jedno zdanie, które ci pasuje.

ocenił(a) serial na 2
Damian_Boj

Ale w przeciwieństwie do Ciebie nie skomentowała po przeczytaniu pierwszego zdania tylko p o zapoznaniu sie z całością co bys wiedział po zapoznaniu się z całym komentarzem. Ale lepiej przeczytać jedno zdanie i rzucać hejt od razu.

ocenił(a) serial na 2
Damian_Boj

Ale jakimi argumentami? Te odcinki to jeden wielki tik tok czyli masz dużo zmieniających się obrazów i jesteś atakowany krótkimi informacjami które tak naprawdę po zlepianiu całości nie maja największego sensu.
Miałam wysokie nadzieje na ten serial gdyż naukowcy mówili ze niektórzy z bliźniaków dostaną zdrowa meat based meals wiec dosłownie sami potwierdzili ze mięso jest zdrowe. Dodatkowo tez powiedzieli ze dieta wegańska nie dostarczy ci witamin i wartości odżywczych które ma mięsna dieta i na odwrót. Wiec nie rozumiem tej późniejszej propagandy gdzie tak naprawdę narracja a propo eksperymentu to jakiś 5% serialu.
Nie żebym musiała się spowiadać, ale ja akurat sprocesowanego mięsa nie jem :) moja dieta jest plant based ale dołącza do niej mięso, ryby, jajka i nabiał. Także ci się nie udało z tym docinkiem.

slizu

"moja dieta jest plant based ale dołącza do niej mięso, ryby, jajka i nabiał."
LOL, a ja nie palę, tylko czasem dołączam zapalenie szluga :D

ocenił(a) serial na 3
Krzysiek_Danowski

Masz rację. Program słaby z punktu widzenia merytorycznego. Kwestia diety jako takiej szybko zeszła na drugi plan. Nie otrzymaliśmy informacji o tym jakie posiłki otrzymują badani, ile kalorii. Na ogół badanie będzie przekłamane jeśli w diecie mięsnej produkty odzwierzęce będą 7 razy w tygodniu.
Bawi mnie również zapychanie serialu wstawkami ze wegańskie zamienniki są super i ogólnie produkcja i spożywanie mięsa jest be.
W ostatnim odcinku w ogóle pojechali z tematem kiedy na wszystkie uchybienia diety wegańskiej bardzo się starali znaleźć wytłumaczenie w stylu za mało jesz itd.

ocenił(a) serial na 5
Krzysiek_Danowski

Moim zdaniem sentyment programu jest bardzo dobry i uświadamia on wiele problemów. Jednak jednocześnie robi to w bardzo zły sposób, bo pokazuje, że dieta wegańska zaszkodziła uczestnikom. Jak dla mnie zrobił on więcej szkody niż pożytku. Bo jednak ludzie mają przede wszystkim osobiste motywacje do zmian. Jeśli pokazuje się, że zmiana na dietę wegańską spowodowała utratę mięśni, lub ich mniejszy przyrost, to nie ma nic gorszego dla całej sprawy. Jak to ma zachęcić do zmiany? Samopoświęcenie?

Uważam, że powinno się jeść więcej roślin i bardzo wielu ludziom oraz planecie by to pomogło. Jednak kto będzie zmotywowany tym filmem do takich zmian, to ja już nie wiem.

Kontrolując środowisko uczestników autorzy tego eksperymentu odnieśli porażkę, co jest straszne, bo wszystkie rzeczy o których mówili na temat planety i produkcji żywności to prawda.

Sam staram się jeść bardziej roślinnie od wielu lat i mam podobne problemy - trudno zjeść odpowiednio i nabrać masy mięśniowej. Autorzy mi w żaden sposób nie pomogli, pokazując, że uczestnicy mieli te same problemy. Jedyne wyjście - jeść więcej. No tak, ale jak? Wsadzić sobie tubę w gardło jak indyk?

sosen88

Głównie weganie oprócz jednego z 4 par blizniaków stracili trochę mięsni, ale weganie stracili dużo visceral fat czyli tego najgorszego tłuszczu. Kobietom libido na wegańskiej diecie o wiele się poprawiło oraz wszyscy weganie w ciągu 8 tygodni się odmłodzili - wskaźnikiem były zwiększone telomere. Sam jestem weganinem od ponad 6 lat i wszystkie badania zawsze mam dobre np. CRP - wskaźnik zapalenia i nowotworu mam najniższy z możliwych - 0,01 pomimo, że palę. Nie wiem czy wszyscy zobaczyli ten sam dokument co ja.

ocenił(a) serial na 5
Danieath

No tak, stracili visceral fat, bo ogólnie kalorie dzięki większej ilości błonnika były trudniej dostępne. Podejrzewam, że gdyby ekwiwalentnie dać mniejszą ilość kalorii na diecie mięsożernej, to organizm szukając kalorii też by poszedł po najbliższe źródło - okołoorganowe. Wniosek z tego taki, że trzeba jeść więcej kalorii na weganizmie i temu się zaprzeczyć nie da. Wszystko co mówisz jest prawdą o korzyściach, po prostu brakuje mi jakichś praktycznych zasad, jak to ogarnąć, bo dużo ludzi ma problem z jedzeniem odpowiednio dużo, kiedy już tyle samo kalorii co się jadło sprawia problem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones