PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=372303}

Kanon

7,8 1 276
ocen
7,8 10 1 1276
Kanon
powrót do forum serialu Kanon

Uważam, że...

ocenił(a) serial na 7

Według mnie, to mogłoby wyglądać trochę inaczej, ale zacznę od dobrych stron. Po pierwsze świetna postać głównego bohatera- z jednej strony śmieszna i wredna^^, a z drugiej wrażliwa i pomocna. Poza tym inne postaci też mi się podobały, ale chyba były trochę zbyt przesłodzone. Poza tym podobał mi sie humor.
Co mi się nie podobało? Chyba po prostu brak sensu tych wszystkich wydarzeń. Tak na prawdę zabrakło mi wyraźnego zakończenia, bo nic nadzwyczajnego tam sie nie stało.
Szczerze mówiąc to bardziej przypadło mi do gustu inne anime tego samego autora(mam na myśli autora gry- anime powstało na jej podstawie) "Clannad". W zasadzie schemat jest taki sam, ale ubrano go w trochę inne kolory. Mamy tam głównego bohatera, który pomaga wszystkim swoim znajomym, ale mamy też jakieś zakończenie. Może i spodziewane, ale jest.

Lainn

Z pierwszą częścią wypowiedzi zgadzam się co do joty i popieram całym sercem- masz identyczne zdanie na temat tego anime jak ja. IDENTYCZNE. Aż jestem w szoku, ze ktoś jeszcze patrzy na to tak jak ja. Pozdro dla ciebie, już cie lubie :P

Lainn

Ja też tak myśle . Czegoś mi w tym wszystkim zabrakło , takiego porządnego zakonczenia.

karin_

Bardzo podobał mi się początek , czyli cała historia Makoto i Mai , Shiori też była niezłe . Ale potem to se zaczeło jakieś mdłe robić . . . brakło mi tego klimatu z początku .

karin_

miało być
* historia Shiori też była niezła.

ocenił(a) serial na 9
karin_

Popieram, Clannad wypadł dużo lepiej i z większym zainteresowaniem się go ogląda, poza tym każda postać ma swój charakter. Kanon był bardzo dobry, ale oglądało go się przyjemnie przez wątek z Mei, a później to już chyba tylko po to, aby go obejżeć do końca.

PS. Opening dość przyjemny był, w wersji piano(choć Dango Daikozaku nie przebije).

ocenił(a) serial na 6
karin_

A mnie wątek Makoto strasznie irytował i nie mogłam się doczekać końca. Jak dla mnie był stanowczo za długi, za to "po łebkach" potraktowano Nayuki, a szkoda, bo była chyba najsympatyczniejszą dziewczyną. Co do zakończenia, to mnie się podobało, bo lubię takie pewne niedopowiedzenia. Po czymś takim jest okazja, żeby jeprzemyśleć i wysnuć swoją teorię, co stałoby się dalej. :)

Haliah

"Chyba po prostu brak sensu tych wszystkich wydarzeń"
Jak to brak sensu? Sensem było odzyskiwanie pamięci przez Yuuichi'ego. Dzięki spotykanym osobom, które spotkał 7 lat wcześniej Yuuichi stopniowo odzyskiwał coraz więcej wspomnień, aż do tego ostatniego najbardziej bolesnego, przez które jego umysł jakby w samoobronie zatarł w jego pamięci ten czas. Można też powiedzieć, że gdyby nie te dziewczyny i związane z nimi wspomnienia Yuuichi'ego, to Yuuichi mógłby sobie nigdy nie przypomnieć tego najboleśniejszego dla niego, które było ukryte głęboko po całą resztą innych.

Nie rozumiem o co niektórym chodzi z zakończeniem.
Skończyło się tak, że wreszcie zakończył się sen Ayu po tych całych 7 latach, podczas których czekała na Yuuichi'ego. Można powiedzieć, że głównymi wątkami "Kanona" były:
- odzyskiwanie wspomnień przez Yuuichi'ego
- sen Ayu.
Kiedy te dwa wątki się rozwiązały, tzn. Yuuichi odzyskał wspomnienia sprzed 7 lat, a Ayu się wybudziła ze snu, to jakby nie patrząc i anime musiało się skończyć.

ocenił(a) serial na 10
wilkszary

Wilkszary lepiej bym tego nie ujał.
A drodzy koledzy powyzej, bez obrazy oczywyscie, nie rozumiemy to nie mowimy, ze cos jest bez sensu ;)

Lainn

Ciekawe. Pod Clannadem piszą, że Kanon jest lepszy, a tu odwrotnie.

ocenił(a) serial na 10
MJ_killer

Jak dla mnie obie serie są na takim samym poziomie i obie należą do najlepszych jakie widziałem ogólnie. Oczywiście jeśli wziąć pod uwagę cały Clannad, to wygrywa z Kanonem bez problemu. Z resztą nie znam niczego co by było w stanie przebić Clannad jako całości (mam przez to na myśli razem z After Story)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones