PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98661}

Berserk

Kenpū Denki Berserk
8,2 6 490
ocen
8,2 10 1 6490
Kenpū Denki Berserk
powrót do forum serialu Kenpū Denki Berserk

Wiem, że w czasach w których powstało anime istniało "tylko" 13 tomów.
Niedawno zabrałem się za lekturę mangi i zauważyłem maaasę pominiętych wątków i postaci. To skłoniło mnie do pewnej refleksji - dlaczego adaptację ograniczono jedynie do 25 odcinków mają do dyspozycji tak ogromny materiał? Nie mogli po prostu stworzyć w 100% wiernej adaptacji, czyli Berserka-tasiemca? Gdyby Berserk był tasiemcem, podobnie jak manga, to nie trzeba było by niczego skracać, ucinać, usuwać. Historia posiadała ten sam rozmach i tempo.
Zanim anime dotarło by do wydarzeń z 13 tomu to Miura zdążył by stworzyć kolejne tomy.
Nie było by galimatiasu w postaci 25 odcinkowej serii pozbawionej zakończenia, remakeu w postaci kinowej trylogii i tego badziewnego pseudosequela, który obecnie jest emitowany.
Zna ktoś może kulisy powstawania pierwszego serialu? Czy anime-tasiemce wymagają jakiejś niższej kategorii wiekowej? To by się zgadzało, skoro najsłynniejszymi tasiemcami są produkcje pokroju Dragon Ball, Naruto, czy Bleach.

ocenił(a) serial na 9
szmyrgiel

Nie jestem pewien na 100%, ale gdzieś kiedyś chyba czytałem, że anime ucierpiało z powodu niezbyt licznej widowni, dlatego urwano je w takim, a nie innym momencie. Dziwne to dla mnie, bo Berserk jest jedną z lepszych rzeczy, jakie obejrzałem.

ocenił(a) serial na 9
szmyrgiel

Berserk nie jest tasiemcem z jednego ważnego powodu - autor za wolno pisze mangi.

Berserk wychodzi przez około 40 lat i wyszło około 40 tomów.

Dla porównania jeden z najpopularniejszych tasiemców - bleach - w ciągu 15 lat wyszły 74 tomy. Mimo to seria musiała być bardzo fillerowana i w anime prawie 50% odcinków to wypełniacze powstałe po to, aby dać czas autorowi na napisanie kolejnych tomów.

Gdyby więc berserk był tasiemcem to prawdopodobnie byłoby w nim dużo więcej nic nie wnoszących do fabuły odcinków wymyślonych przez twórców, niż tych opartych na komiksie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones