PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713323}

Parasyte

Kiseijū
7,9 4 819
ocen
7,9 10 1 4819
Kiseijū
powrót do forum serialu Kiseijū

Rewelacja

ocenił(a) serial na 9

Zachęcony pozytywnymi komentarzami postanowiłem obejrzeć Kiseijū i na całe szczęście podjąłem dobrą decyzję. Kim jest człowiek? Kim tak naprawdę jesteśmy ? Czy mamy prawo sprawować pieczę nad pozostałymi organizmami? Gdzie szukać zrozumienia? To tylko niektóre z pytań zawartych w tej produkcji. 24 odcinki. Nie za mało. Nie za wiele. Każdy odcinek według mnie wyważony idealnie. Trochę interesującej fabuły, trochę fascynującej akcji, a pomiędzy tym bardzo zręcznie zadawane pytania na temat naszej egzystencji.
Czy tylko dlatego Kiseijū tak mi przypadło do gustu? Oczywiście że nie. Poza wszystkim co wymieniłem powyżej możemy zaobserwować także bardzo zręcznie ukazany portret psychologiczny głównego bohatera . Shin'ichi Izumi zwykły, niczym nie wyróżniający się chłopak, zostaje poddany próbie. Próbie polegającej na odnalezieniu prawdziwej istoty człowieczeństwa. Czy mu się to udaję? Myślę że tak. Oprócz tego wszystkiego dochodzi jeszcze kreska oraz idealnie dopasowana do klimatu mroku i zagubienia muzyka.
Anime z sensem. Założenia zrealizowane od A do Z. Tak to właśnie Kiseijū. Bardzo polecam, może wam się spodoba, może obejrzycie i uznacie że było warto, a może po seansie zatrzymacie się na chwilę w miejscu i zastanowicie się co tak naprawdę różni nas od zwierząt.

kongo65

O tak! Zgadzam się, mnie po prostu wmurowało. Oglądałam z takim zaciekawieniem, nie mogłam się oderwać i pewnie teraz po obejrzeniu będzie mi chodził ten tytuł po głowie przez kilka dobrych dni. Bardzo intrygujące anime ze wspaniałym przekazem. Nie spodziewałam się, że będzie aż tak ciekawe. Według mnie to tytuł obowiązkowy do obejrzenia, jeśli lubi się rozmyślać. Bardzo wciągające.

ocenił(a) serial na 8
kongo65

kongo65, na mnie to anime zrobiło ogromne wrażenie i aktualnie mam doła po jego obejrzeniu, choć niby - SPOJLER SPOJLER SPOJLER - zakończenie jest niejako pozytywne, przynajmniej w aspekcie głównego bohatera..

ocenił(a) serial na 8
kongo65

Uwaga spojlery poniżej!! :

W tej chwili to może najgłębsze anime, jakie oglądałem. Poruszyło mnie również mocno "Elfen Lied", ale to chyba bardziej i jeszcze np. "Air" (mowa o serialu). To wyjątkowo jest ciężkie, zwł. że prawdziwym potworem i pasożytem jaki się tu człowiek (…), a najb. lubiłem postacie takie jak Migi czy Reiko/Ryoko - jako przykład świadomego pasożyta, który uczy się jak być bardziej ludzkim od człowieka (…), uczuć i poszanowania życia.. Również scena jej śmierci jest b. sugestywna. Jest dla mnie postacią tragiczną, podobnie jak Kana, która przepadla ze swoją romantyczną, naiwną miłością do głównego bohatera - notabene wolałem ją od Murano zdecydowanie (…)

ocenił(a) serial na 8
kongo65

A w ogóle dla mnie to termin "pasożyt" w tytule anime jest nie o pasożycie a o człowieku - takie moje zdanie.. Pasożycie, który podporządkował sobie inne i zabija życie na ziemi bazując na swoich prymitywnych instynktach jak i instynkcie zabijania.. Postać mordercy jest wg mnie symboliczna i ma poniekąd być obrazem ludzkości - wynaturzonej maszynie do zabijania, która niby ma prawa, a w pewnych chwilach pokazuje swoje prawdziwe(?)/drugie oblicze - scena zabijania pasożytów w ratuszu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones