Klangor
powrót do forum 1 sezonu

Moim zdaniem najtragiczniejszą postacią był Krzysztof Ryszka. -Pomimo, że był oprawcą, a nie ofiarą, jego postać od początku była zdominowana przez innych - przez brata, kolegów, kobietę. Żaden jego ruch nie był motywowany przez jego własny "interes". Był zdominowany przez brata, ale także zależny od niego finansowo. Był przy tym bardzo słaby psychicznie, a prochy nie były po to żeby się "zabawić" ale po to, żeby dać radę to przetrwać. Brnięcie zarówno w sprzedawanie dopalaczy jak i w morderstwo było wynikiem jego bezradności, braku asertywności oraz osamotnienia(wszyscy ludzie w jego życiu, powodowali jego stopniową zgubę). Każdy bohater mógł podjąć jakąś decyzję, która nie doprowadziłaby do najgorszego. On w zasadzie był skazany na klęskę od początku do końca.

PowLeeNah

Uwaga, spoilery! Mnie utkwiła scena w pamięci z pogrzebu. Gdzie chyba chciał uciec za granice ze swoją rodziną ale laska (ooohhh, skąd my to znamy?) "dogadała się jednak z byłym", który ją skrzywdził. I cyk, znowu to samo. Starał się naprawić więzy rodzinne i ten moment był przełomem, olał pogrzeb i poszedł zabić dziewczynę.

BUNCH

Raczej poszedł popełnić samobójstwo. Ale nadal był wierny bratu, więc postanowił skutecznie przy okazji wyeliminować świadka. Nie był w stanie zabić Gabi młotkiem, udusić. Niesamowicie czule poił ją tym mlekiem, jak swoje dziecko. Dla mnie Krzysiek jest najtragiczniejszą i najciekawszą postacią w serialu.

BegoniaB

Dla mnie wierność bratu czy nawet strach przed nim nie jest żadnym wytłumaczeniem tego co z tą biedną dziewczyną zrobił. Tym bardziej w momencie w którym i tak postanowił sam ze sobą skończyć, a nawet w momencie w którym ojciec Gabi dotarł do niego i w zasadzie wszystko się wydało. Taka lojalność w stosunku do brata jest po prostu chora. Uważam ponadto, że z perspektywy tej biednej dziewczyny takie tygodniowe oczekiwanie w zamknięciu na śmierć, która nie nawet wiesz kiedy przyjdzie ani w jaki sposób, a może przyjść w każdej chwili było nawet gorsze aniżeli szybka śmierć od razu na początku.

ocenił(a) serial na 7
PowLeeNah

Zgadzam się, fantastycznie zbudowana postać pod względem psychologicznym, bardzo mi sie podobało jak poprowadzili jego historie, zaplusowal tym mocno u mnie ten serial

aleksa_12

Nawet kiedy ojciec Gabi przerwał mu próbę samobójczą Krzysiek postanowił brnąć w to dalej i specjalnie go prowokował co doprowadziło do śmiertelnego pobicia.Praktycznie to było samobójstwo tylko nie swoimi rękami

ocenił(a) serial na 8
Marcin5800

Dokładnie to chciałem napisać, że specjalnie go podjudzał żeby go dobił. Też uważam że facet mógł z tego jakoś wybrnąć, gdyby oddał Gabi to mogła być forma złagodzenia kary bo w zabójstwie Ariela dostał by jedynie kare za utrudnianie śledztwa, chociaż kara za rozprowadzanie dopalaczy mogła by być dotkliwa bo tam oprócz samego handlu doszło by nieumyślne spowodowanie śmierci 2 osób. Teraz pytanie ile Rafał dostałby za zabójstwo Krzyśka, pytanie czy podciągneli by to pod nie umyślne spowodowanie śmierci, oprawca córki, zagrożone życie czy jednak zbrodnia w afekcie. Chętnie bym zobaczył drugi sezon tylko co mogło by tam być, może rozbijanie szajki sprzedawców dopalaczy.

ocenił(a) serial na 8
SCORPION60

tak naprawdę krzysiek nikogo nie zabił a poniósł największą karę.

Cyric

Nie zgodzę się. Moim zdaniem w zasadzie Krzysiek jednak zabił - zabił Gabi. W tym sensie, że był pewien, że ona nie żyje i nie zrobił nic by ją ratować. Zresztą takie trzymanie biednej dziewczyny z tydzień z myślą, że i tak ją zabije jest chyba gorsze niż gdyby zabił ją szybko od razu. Mam na myśli jej odczucia - oczekiwanie przez tydzień na śmierć, która nie wiadomo kiedy nadejdzie ani w jaki sposób.

ocenił(a) serial na 9
PowLeeNah

Według mnie najtragiczniejsza była ta dziewczyna którą zabił ten psychopata. Nie miała nikogo oprócz babci, szukała szczęścia i miłości w każdym napotkanym facecie lub przynajmniej tak myslalala. Nawet jak miała nagrane te ponad 100tys zł i tak ta ,,jej poprzednia miłość " olala a jeszcze wcześniejszą zabiła. Niby była zarobiona po dokonanej akcji a w jej postaci i tak była widoczna rozpacz bo i tak była z tym sama

ocenił(a) serial na 9
Kasia_Mx

Jakby jej wątek był bardziej rozwinięty, pewnie byłaby ciekawszą postacią bądź na równi z Krzyśkiem

ocenił(a) serial na 9
Kasia_Mx

Ciekawszą-wedlug opinią większości

ocenił(a) serial na 7
Kasia_Mx

Ona szukała szczęścia i miłości!? No, nie da się tego stwierdzić po jej zachowaniu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones